Jump to content

struktura prestashopu


chvd

Recommended Posts

zdravim. chtel bych se kouknout, jak je udelana struktura prestashopu, ale vsechny php soubory se mi zobrazuji, ze maji velikost 2kb a napriklad index.php se mi pri pokusu o otevreni v PSPadu nezobrazi vubec a pri otevreni v poznamkovem bloku se mi zobrazi toto:

 

<?php

/*

* 2007-2011 PrestaShop

*

* NOTICE OF LICENSE

*

* This source file is subject to the Open Software License (OSL 3.0)

* that is bundled with this package in the file LICENSE.txt.

* It is also available through the world-wide-web at this URL:

* http://opensource.org/licenses/osl-3.0.php

* If you did not receive a copy of the license and are unable to

* obtain it through the world-wide-web, please send an email

* to [email protected] so we can send you a copy immediately.

*

* DISCLAIMER

*

* Do not edit or add to this file if you wish to upgrade PrestaShop to newer

* versions in the future. If you wish to customize PrestaShop for your

* needs please refer to http://www.prestashop.com for more information.

*

* @author PrestaShop SA <[email protected]>

* @copyright 2007-2011 PrestaShop SA

* @version Release: $Revision: 6594 $

* @license http://opensource.org/licenses/osl-3.0.php Open Software License (OSL 3.0)

* International Registered Trademark & Property of PrestaShop SA

*/

 

header("Expires: Mon, 26 Jul 1997 05:00:00 GMT");

header("Last-Modified: ".gmdate("D, d M Y H:i:s")." GMT");

 

header("Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate");

header("Cache-Control: post-check=0, pre-check=0", false);

header("Pragma: no-cache");

 

header("Location: ../");

exit;

?>

 

Poradte prosim, co je spatne ci kde delam chybu. Mam na lokale nainstalovany pestashop u nejz mamza ukol predelat nejake css podle jineho vzoru, ale nejak se nemohu pohnout z mista neb nerozumim ani strukture.

Link to comment
Share on other sites

CHVD a čo by si chcel editovať v index.php ???

 

Všetko potrebné ohľadne úpravy dizajnu nájdeš v themes, ako už spomínal Jack.

Tu môžeš do jednotlivých .tpl vložiť svoj vlastný kód napr. banner, flash, vlastné menu, atď., upravovať pozície modulov, pozadie stránky...

 

Napr. do header.tpl alebo footer.tpl môžeš vložiť všetko čo si chcel dať do index.php.

 

Na druhej strane - radšej to daj urobiť niekomu, kto sa v Preste vyzná, pretože keď nedokážeš sám rozpoznať štruktúru aspoň približne - môžeš urobiť viac škody ako úžitku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

CHVD a čo by si chcel editovať v index.php ???

Všetko potrebné ohľadne úpravy dizajnu nájdeš v themes, ako už spomínal Jack.

Tu môžeš do jednotlivých .tpl vložiť svoj vlastný kód napr. banner, flash, vlastné menu, atď., upravovať pozície modulov, pozadie stránky...

Napr. do header.tpl alebo footer.tpl môžeš vložiť všetko čo si chcel dať do index.php.

Editovat asi nebyl nejpřesnější výraz, chtěl bych ho hlavně vidět.

Možná ani nechtěl, to neumím přesně říct, právě proto, že php není můj kamarád.

Takže zkusím upřesnit: chtěl bych vidět soubor (jeho kod at uz v PHP nebo html ci cemkoliv jinem) ktery urcuje strukturu stranky, tedy z nějž by bylo patrno, z čeho se ta stranka sklada, tedy, ze tam je napr header, leftcolumn, right column, treba dvakrat nejaky maincolumn a treba tri paticky, co ja vim, proste nejaky soubor, z nejz uvidim, jak je ta stranka vytvorena.

Dale by me zajimalo, proc se mi vsechny *php soubory zobrazuji s velikosti 2kb, PSPad mi je neni schopen otevrit a po otevreni v notepadu vidim treba u toho index.php kod, ktery jsem zde postoval, coz myslim rozhodne neni kod, ktery by byl o tom, jakou ma ta stranka strukturu.

Mam upravit styly a tak bych rad zacal tim, ze pochopim tu strukturu.

Zjistil jsem tedy, ze vsechny ty templaty a styly jsou v te zminene slozce THEMES a taky jsem "zjistil", ze ta struktura by mela byt videt v tom index.php, ale ja ji tam nevidim. Tak mi to prislo divne a chtel jsme zjistit, kde je chyba, jestli neco nevim nebo treba jestli mam neco spatne v pocitaci. Ci cokoliv jineho.

 

Na druhej strane - radšej to daj urobiť niekomu, kto sa v Preste vyzná, pretože keď nedokážeš sám rozpoznať štruktúru aspoň približne - môžeš urobiť viac škody ako úžitku.

No ja se prave domnival, ze by mi s tou strukturou mohl poradit nekdo tady, tedy s tim, kde ji vycist.

 

Misto toho jsem se dozvedel ......

 

Bla bla bla ty bukvo užalovaná, je mi to pupík, poraď si sám. QQ

 

Why im called "pansy" on this forum?

Link to comment
Share on other sites

V každom php máš na konci kódu odkaz na príslušný controller.

Tieto sa nachádzajú v priečinku controllers.

 

V tých controlleroch je už priamo určené, čo sa má odkiaľ načítať.

 

A takto sa to rozvetuje stále ďalej....

 

Napr. globálny index vlastne začína týmto kódom:

 

class IndexControllerCore extends FrontController

{

public function __construct()

{

$this->php_self = Configuration::get('PS_HOMEPAGE_PHP_SELF');

 

parent::__construct();

}

 

public function process()

{

parent::process();

self::$smarty->assign('HOOK_HOME', Module::hookExec('home'));

}

 

public function displayContent()

{

parent::displayContent();

self::$smarty->display(_PS_THEME_DIR_.'index.tpl');

}

}

 

v controlleri IndexController.php.

Link to comment
Share on other sites

Ok, dík. takže kde tedy najdu informace o tom, kde je jaky prvek umistěn?

Pokud uvažuji správně, tak i když je to php, stále to vytváří stránky v (x)html, takže někde by mělo být definované, že dejme tomu jde o třísloupcový layout, každý sloupec je jeden DIV, do kterého se načítá třeba nějaký ten modul nebo jak se tomu v Prestashopu říká.

Z něčeho přeci musí být vidět ta html struktura stránky nebo ne?

 

Prý je tu někde ta struktura dobře popsaná celkově, já to ale nenašel, tak možná by stačil odkaz na toto. Dík.

Link to comment
Share on other sites

Mam upravit styly a tak bych rad zacal tim, ze pochopim tu strukturu.

Možná to není dobrá rada, ale ušetříš si nervy, čas a problémy, když to přenecháš někomu jinému. Je to moje zkušenost s PrestaShopem. Asi jsi nováček a budeš potřebovat pár týdnů tvrdé práce na seznámení se s tímto systémem. Bez znalosti PHP, Smarty, HTML, CSS, MySQL a nějakého debuggeru si troufám říct, že nemáš šanci na úspěch.

 

Promiň. Někdy je vycouvání lepší než trápení.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Možná to není dobrá rada, ale ušetříš si nervy, čas a problémy, když to přenecháš někomu jinému. Je to moje zkušenost s PrestaShopem. Asi jsi nováček a budeš potřebovat pár týdnů tvrdé práce na seznámení se s tímto systémem. Bez znalosti PHP, Smarty, HTML, CSS, MySQL a nějakého debuggeru si troufám říct, že nemáš šanci na úspěch.

 

Promiň. Někdy je vycouvání lepší než trápení.

Jistě, nejlepší je tedy od narození až do smrti dělat jen to, co umíme už od narození. :) Dobrá životní filozofie. Asi na ni přejdu, dík za radu.

Link to comment
Share on other sites

 

To je skvělý, díky moc, v podstatě tam je asi vše, o jsem chtěl vědět. Bohužel je to opravdu složitější, než bych si přál, ale jsem zase o krok dále.

 

Tohle je pro mě velmi důlžité:

Thus our main HTML is derived from these three template.tpl files.

header.tpl, index.tpl and footer.tpl.

 

A ještě dotaz k tomuhle:

Notice that index.tpl has just one line: {$HOOK_HOME}. This is beacuse the index file will only show modules assigned to the homepage. Our category and product pages will display other modules.

Stylování těch modulů je k nalezení taky v té složce THEMES, ano?

 

Jinak díky moc, článek psaný super stručně a věcně..

Link to comment
Share on other sites

Takže si nakonec sehnal odkaz na to, co jsem psal v prvním příspěvku :D Tenhle topic bude ještě zajímavý :D

Nic takového jsi nepsal ani v prvním ani v žádném jiném příspěvku, máš to poněkud popletené.

Ve svém prvním příspěvku jsi psal:

1. že pojdeš

2. byly tam názvy cca tří složek ze struktury

3 a pak jsi mi tam dával najevo, že takový blb jako já by se o to neměl ani zajímat

 

Tvé arogantní wankování a urážky byly následně smazány, ale koukám, že ti to prostě nedá a se svými nevěcnými posty se hodláš zase zapojit do "zábavy".

Btw ty jsi ještě nesmazal ten acc jak jsi zde opakovaně proklamoval poté, co se ti moderátor snažil vysvětlit, že vyzývání ostatních diskutujících k vykouření ti genitálu není to správné chování pro toto místo?

Link to comment
Share on other sites

Hele sorry, né že bych neměl čas se ti věnovat 24/7, ale prostě mi za to nestojíš a i kdybych chtěl napsat do komentu "xy", tak to prostě napíšu a ty s tím neuděláš ani fň. Pomohl jsem tu víc lidem než ty máš přátel a kdybych kvůli každýmu "....." měl mazat acc, tak bych nedělal nic jinýho než zakládal registrace...

 

Samozřejmě ti přeju hodně úspěchů a samosebou i klientovi, kterýmu si to dostal za úkol zpracovat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hele sorry, né že bych neměl čas se ti věnovat 24/7, ale prostě mi za to nestojíš a i kdybych chtěl napsat do komentu "xy", tak to prostě napíšu a ty s tím neuděláš ani fň. Pomohl jsem tu víc lidem než ty máš přátel a kdybych kvůli každýmu "....." měl mazat acc, tak bych nedělal nic jinýho než zakládal registrace...

 

Samozřejmě ti přeju hodně úspěchů a samosebou i klientovi, kterýmu si to dostal za úkol zpracovat.

Smazání svého účtu jsi zde proklamoval ty, dokonce několikrát, můj dotaz pouze vychází z tvých konstatování.

To je fajn, že jsi tu pomohl tolika lidem, aspoň nějakou radost v tom životě máš. Přeji ti to z celého srdce.

 

a i kdybych chtěl napsat do komentu "xy", tak to prostě napíšu a ty s tím neuděláš ani fň

Tak to jsi borec teda. To je důvod, proč tady jsi viď?

Link to comment
Share on other sites

Jistě, nejlepší je tedy od narození až do smrti dělat jen to, co umíme už od narození. :) Dobrá životní filozofie. Asi na ni přejdu, dík za radu.

Tak jsem to vůbec nemyslel. Snažil jsem se jen vžít do tvý situace, kdy máš upravit vzhled shopu a přiznáš, že skoro nic nevíš o PHP. To je nezáviděníhodná situace.

 

Pokud to myslíš s PrestaShopem vážně, tak si s ním měsíc, dva hraj a objevuj. Nauč se něco o technologiích, které intenzivně využívá a s touto znalostí se ptej na drobné nejasnosti. Nelze asi očekávat, že se z rad na fóru naučíš s PS dělat od píky.

 

Přecejenom, pokud by práce měla spočívat jen v úpravě CSS stylu, tak ty snadno najdeš v /themes, jak jsi asi sám zjistil.

Link to comment
Share on other sites

Milý CHVD, doporučuju ti, když umíš o prestě úplný hovno a PHP není tvůj kamarád, reagovat na zdejší uživatele víc než s pokorou, protože tuším, že i za rok, dva, si s tebou budou moci vytřít zadek.

 

Je hezké, že se chceš něčemu přiučit, v tom ti jistě všichni fandíme, ale měl by sis uvědomit jednu podstatnou věc: ty umíš úplný hovno, většina z nás se tu úpravami i živí. Takže nečekej, že ti tu někdo napíše, co přesně kde jak. To je know how. A určitě ti tu nebudeme prozrazovat, co jsme se učili roky. Můžem tě odkázat na zdroje, toť vše. Jinak tu řešíme KONKRÉTNÍ problémy. Chceš-li školení na prestu, není problém, hopni do letadla a zafič na nějaký Barcamp do ameriky.

 

Vzhledem k tvému navážení se do člověka, který tu OPRAVDU radí všem a ví toho hodně, zařazuju si tě do kategorie "zmetek" a už nebudu nijak reagovat na tvé příspěvky.

 

A ty nereaguj na můj. Jen tu budeš plácat do větru nesmysly, jak je ti ubližováno, když ses jen chtěl na něco zeptat.

 

ADD: rád vyjadřuju veřejně to, co si jiní myslí a třeba i ze slušnosti neřeknou :-) Díky za lajky :-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Milý CHVD, doporučuju ti, když umíš o prestě úplný hovno a PHP není tvůj kamarád, reagovat na zdejší uživatele víc než s pokorou, protože tuším, že i za rok, dva, si s tebou budou moci vytřít zadek.

Já ti zase doporučuji naučit se slušně chovat, můžeš si dát kurz spolu třeba se svým oblíbencem. Styl, kterým se se mnou bavíš, si nechej pro svou milou nebo třeba mámu.

 

Je hezké, že se chceš něčemu přiučit, v tom ti jistě všichni fandíme, ale měl by sis uvědomit jednu podstatnou věc: ty umíš úplný hovno, většina z nás se tu úpravami i živí. Takže nečekej, že ti tu někdo napíše, co přesně kde jak. To je know how. A určitě ti tu nebudeme prozrazovat, co jsme se učili roky

Tak na to už jsem přišel, že uživatelé jako jsi ty nebo ten neslušný chudák, kterého se tu zastáváš, zde jsou kvůli wankingu a ne kvůli tomu, aby poradili. Tak neraď a buď té lásky a svými moudry o ničem to aspoň nezaplacávej. Jestli máš nepřekonatelnou potřebu někoho vychovávat, pořiď si třeba dítě.

Btw proč tady tedy chodíš, když nejsi ochoten prozradit své know how? Aby ses předváděl jako nyní? Aha!

 

Chceš-li školení na prestu, není problém, hopni do letadla a zafič na nějaký Barcamp do ameriky.

A na to jsi přišel jak?

 

Vzhledem k tvému navážení se do člověka, který tu OPRAVDU radí všem a ví toho hodně, zařazuju si tě do kategorie "zmetek" a už nebudu nijak reagovat na tvé příspěvky.

Já se tu do někoho navážím? Byl to ten tvůj člověk, který tu údajně někomu pomáhá, který se začal chovat neslušně, pohrdavě, byl opakovaně vulgární, začež byl moderátorem opakovaně vyzván, aby toho nechal, následně byly jeho nechutnosti smazány.

A ty mě tady budeš nazývat zmetkem? Asi jsi si mne popletl se svým tátou, viď? To ale nechápu proč teda. Reagovat můžeš a nemusíš, to je tvá věc, nechápu, proč to zde rozebíráš.

 

A ty nereaguj na můj. Jen tu budeš plácat do větru nesmysly, jak je ti ubližováno, když ses jen chtěl na něco zeptat.

Ubližováno? Jen jsem se evidentně dostal do jedné z dalších komunit, kde vládnou wankeři, kteří se zrovna naučili básničku nazpaměť a díky tomu jsou jsou teď hrozně PRO a dávaj to celýmu svýmu okolí vyžrat.

 

Jinak tu řešíme KONKRÉTNÍ problémy

Nemyslím, konkrétně jsem se ptal, od tebe ani od tvého nelušného kolegy konkrétní odpovědi nezazněly.

Možná máš na mysli, že si zde řešíte své osobní poblémy. Tak to jsi ale špatně pochopil smysl tohodle fora, od osobních problémů je osobní terapeut.

 

ADD: rád vyjadřuju veřejně to, co si jiní myslí a třeba i ze slušnosti neřeknou :-) Díky za lajky :-)

Možná bys mě lepší zamasturbovat si na wc než na netu a neotravovat pak svými duševními zvratky lidi, co se přijdou na něco slušně zeptat.

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem to vůbec nemyslel. Snažil jsem se jen vžít do tvý situace, kdy máš upravit vzhled shopu a přiznáš, že skoro nic nevíš o PHP. To je nezáviděníhodná situace.

Pokud to myslíš s PrestaShopem vážně, tak si s ním měsíc, dva hraj a objevuj. Nauč se něco o technologiích, které intenzivně využívá a s touto znalostí se ptej na drobné nejasnosti. Nelze asi očekávat, že se z rad na fóru naučíš s PS dělat od píky.

 

Přecejenom, pokud by práce měla spočívat jen v úpravě CSS stylu, tak ty snadno najdeš v /themes, jak jsi asi sám zjistil.

Ano rozumím, nicméně člověk se v životě setká s různými úkoly, které potřebuje nějak řešit a ne vždy to může řešit tak, jak by se správně mělo.

Samozřejmě nečekám, že bych se naučil s PS dělat od piky, ale pokud si tuhle diskuzi přečteš a vypustíš z ní nadutá moudra těch dvou organismů, které se zde evidntně chodí ukájet, zjistíš, že jsem se z velké části dozvěděl, co jsem potřeboval a že uživatel marrac mi hodně pomohl a povedlo se mu to jednoduše nejspíš proto, že chtěl pomoci a ne se zde předvádět.

Má situace zas tak nezáviděnihodná není, jsem přesvědčen, že změnit styly v každé dobře napsané aplikaci by neměl být až tak velký problém i s minimální znalostí programovacích jazyků.

Ale jak jsem již psal, chápu tvůj postoj, dík za snahu pomoci.

 

Uživateli marrac taky ještě jednou dky moc za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

EMOQQ :D

 

A tvoje "minimální znalost programovacích jazyků" se rovná 0, takže GL & HF. A dotaz typu: Ahoj, jsem totální nůb, dneska jsem si nainstaloval Prestu a chtěl bych umět děla šablony... tak to je asi trochu od věci jako: Ahoj, nemám řidičák, ale chtěl bych ve vaší firmě dělat kurýra...

 

Už se fakt vzpamatuj, stačilo do google napsat pár hesel a dostal bys odpověď, na kterou si musel čekat xy komentů...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...