Jump to content

probleme la checkout cu paypal.nu imi apare comanda la client order history si nu imi scade din stoc


m00ndoggy

Recommended Posts

am 2 conturi paypal.am creat un produs cu 1 cent si mi`am facut cont de client pe situl meu presta.am cumparat produsul respectiv,m`a dus la pagina de paypal, l`am platit.in contul de paypal in care primesc banii imi apare chitanta cum ca am primit bani din celalalt cont,pentru un produs.in backoffice presta,la order history nu imi apare nicio comanda,si produsul nu mi se scade din stoc.
in front office,daca sunt logat ca si client, la my orders nu imi apare nimic..

a mai patit cineva?. are cineva o solutie?este ceva thread cu rezolvarea?


http://www.shopxperience.com

Link to comment
Share on other sites

asta va trebui sa cauti in forumul de discutii generale in limba engleza, cum la noi paypal`ul este prea putin folosit pentru a pierde vremea cu el nu cred ca l-a incercat careva.

la pro-shop.ro a fost o singura comanda prin paypal, si aia de $20, intr-un an, au fost probleme cu display`ul dar s-a rezolvat comunicand cu clientul, fara a fi nevoie sa pierdem vremea sa investigam toata harababura. dupa aceea, am ajuns la concluzia ca mai bine il dezactivam.

Link to comment
Share on other sites

Aceeasi metoda am folosit-o si eu pe site-ul meu, am facut un produs de 1 cent si l-am rugat pe fratele meu sa isi faca cont pe site si sa cumpere folosind paypal.
In schimb n-am avut nici o problema, din 10 buc cat erau la inceput imi apareau 9 dupa cumparare, lui ii arata comanda in cont, iar mie in paypal imi arata ca am primit un cent de la el, cent care l-au luat cei de la paypal pt taxe :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...