Jump to content

Prestashop 1.5 magyar fordítása


bazso

Recommended Posts

Több hónap kihagyás után ismét elindultam a webshop szerkesztés és használat rögös útján. Természetesen maradok a Prestashop mellett. Véleményem szerint még mindig ez a legjobb rendszer ezen a területen. Az 1.5 verziót kezdtem el tesztelni. Talán néhány hét múlva 100%-ban készen lesz, érdemes lesz rá váltani.

A fordítást elkezdem, az elkészült verziókat ebbe a topicba fogom feltölteni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Az 1.5.0.9 v-t felinstalláltam, de valamiért a termékek BO oldala nem jelenik meg, vagy csak valamit még pluszban be kell állítani?

Mert így még próbaképpen sem tudok egy terméket sem feltölteni.

 

Megjelent pár napja az újabb RC1 verzió 1.5.0.13, annál meg az adatbázis telepítés utolsó fázisában elakadtam.

Más is járt így?

Link to comment
Share on other sites

A telepítéskor nem engedte frissíteni a már fent lévő 1.5.0.9 verziót, csak új telepítéssel volt hajlandó elindulni. Az adatbázisnál alapértelmezett a ps_ prefix (előtag), de a korábbi verziónál már elkészültek ezzel a táblák. Javaslom a korábbi táblák törlését és egy teljesen új telepítést végigcsinálni.

A magyar nyelv létrehozása telepítése majd aktiválása után a BO felületen a füleket le kell fordítani magyarra. Ezt legegyszerűbb az adatbázisban megtenni, ott látható a már telepített nyelveken a megnevezésük.

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom másnál is előfordult-e már, de ha telepítem az innen letöltött magyar nyelvet, akkor teljesen szét esik az összes oldal. adminnál egyáltalán nem jelennek meg a menü feliratok csak az ikonok.

Hiába írok be újabb fordítást a mentés után elveszik. :(

Link to comment
Share on other sites

Már írtam egy korábbi posztban, hogy a BO-ban a menüket - füleket - külön le kell fordítani, amit a legjobb az adatbázisban megtenni. Erre gondolhatsz amikor az oldal szétesését említed.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Adatbázisban hol találom meg a fordításokat?

Helló,

 

A hiba nálam is megvan, de csak chrome-ban. Firefoxban nem tapasztalom a hibát. Az adatbázisban a tab_lang-ban találod meg. Elkezdtem lefordítani, de még nem csináltam meg az összeset, de ezidáig semmi változás.

A magyarosítást én is nagyon köszönöm.

Edited by Godzilla (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nem tudom másnál is előfordult-e már, de ha telepítem az innen letöltött magyar nyelvet, akkor teljesen szét esik az összes oldal. adminnál egyáltalán nem jelennek meg a menü feliratok csak az ikonok.

Hiába írok be újabb fordítást a mentés után elveszik. :(

 

Helló,

 

Nekem az oldalra belépés után egy F5 megoldotta a problémát :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...