Jump to content

Impachetare produse


longip

Recommended Posts

Salut,

 

Am niste produse care se vand doar la unitate de impachetare (spre exemplu cate 10 in pachet).

Deci, daca unitatea de impachetare este 10, clientul trebuie sa poata comanda doar multiplu de 10.

 

Exista posibilitatea de a defini asa ceva ?

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

mai formuleaza inca o data, eu am inteles ca ai un produs care se vinde la bax, de cate 10 buc in bax, da???

atunci logica incepatorului este sa nu scrie pretul la buc ci la bax, sau am inteles eu gresit, poate ca nu stiu romana bine, nici maghiara, nici engleza ;)

Link to comment
Share on other sites

Da, se vinde doar la bax. Insa, nu pot trece pretul la bax, pentru ca sunt altii care il vand si la bucata, iar clientul va crede ca la mine este de 10 ori mai scump. :)

 

Vreau sa definesc undeva cate produse sunt intr-un bax, iar clientul sa poata adauga in cos doar multiplu de bax. Se poate ?

Link to comment
Share on other sites

cantitatea minima pe produs nu este sufucienta. Pentru ca daca baxul are 10buc iar eu setez cantitate minima 10 buc, clientul teoretic pote cumpara 11 buc, dar eu vreau doar multiplu de 10.

Daca are cineva vreo idee, i-as fi recunoscator.

Link to comment
Share on other sites

Prima data introduci produsul initial (pretul pe bucata sau pe 10 bucati) si o consideri valoare de referinta.

In pagina de editare a produsului adaugi la Combinatii mai multe variante:

 

Cantitate - 20 bucati

Cantitate - 30 bucati etc.

 

La fiecare combinatie inserezi diferenta de pret fata de pretul produsului de referinta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...