Jump to content

502 bad gateway hatası

cegomax

Recommended Posts

Genellikle bu hata muhtemelen hatayı gördüğünüz sayfalarda bulunan dış linklere ulaşılamadığından alınıyor.

Bu linkin kırık anlamına geldiğini göstermez. ip protokolleri kavuşamıyor olabilir.

Mesela biz Türkiye'den ipage.com'a ulaşamayız, ama bu ipage kapalı olduğundan değildir.

Linkleri kontrol ederek tek başlarına tarayıcıda açmayı deneyin.

Bir diğer husus ise cache'i temizlemenizi (tarayıcı cache dahil) öneririm. Sorun sadece sizin bilgisayarınız, kullandığınız donanım ve siteniz arasında da olabilir. Bunu test etmek için ise proxyserver kullanıp bir bakabilirsiniz de.

Son olarak ingilizce forumlara baktım. Benim ilk karşıma çıkan servis sağlayıcı tarafında bir hata olabileceği idi. Host aldığınız yerde "load-balancer" 8 kb gibi küçük bir değerde ise bunu 56kb'ye yükselttirmeye çalışın. Ya da bir çözüm şöyle diyor... Kullandığınız server NginX server ise cookie sınırlaması olduğundan bu hatayı alabilirsiniz. Unlimited cookie olan Apache, vb deneyin.

Umarım yardımcı olur. İyi çalışmalar.

• Like 1

sadecehostingden alınmış 2 adet host ve domain var ikisinide sıfırlayıp preta kurdum

birinde hatayı veriyor digerinde vermiyor.. biraz anlamsız firmaya danıştım bakalım ne

sonuç çıkacak...

bu tur hatalar prestayı sonuna kadar kullanıp kullanamıyacagımız hakkında soru işaretleri

bırakıyor. ne yapsak bilmemki :)

• 1 month later...

Hatanın sebebi Mysql servisiniz harici yani aynı makinada değil. veri tabanı sunucusu için kullandığınız adrese bazen erişilemiyor. Ayrık sunucuların temel sorunu ve klasik hatasıdır. (Bu arada yeni moda bu duruma Cloud sunucu diyorlar) Avantajları var ucuz mesela ama E-ticaret için kötü bir seçim.

• 2 years later...

Merhabalar,

Konunun eski olduğunun farkındayım lakin "çözüme ulaşmamış konu günceldir!" teziyle çözümü sizlerle paylaşmak istiyorum. Çözüme geçmeden önce belirtmekte fayda var, bu hatayla karşılaşırsanız ve bir hosting kullanıcısıysanız eğer bu durumu hosting sağlayıcınızla görüşmeniz gerekmetedir. Şayet kendinize ait bir sanal sunucunuz varsa (vps/vds gibi) aşağıda paylaşacağım çözüm işinize yarayacaktır. Bu arada MEG Venture Çağlar Bey 'in iletisinin sonunda bahsettiği konuyla denktir bu durum Nginx değerleri ile ilgilidir.

• Sunucu içerisinde nginx.conf dosyasını bulun (/etc/nginx/nginx.conf gibi),
  • http{...kodları arasına aşağıda paylaşacağım kodları ekleyin..}
    proxy_buffer_size 128k;
    proxy_buffers 4 256k;
    proxy_busy_buffers_size 256k;

yani;

http {
    #burada sizin kodlarınız..
    #müsait bir yere
    proxy_buffer_size 128k;
    proxy_buffers 4 256k;
    proxy_busy_buffers_size 256k;
    }

• ve şimdi nginx servisini yeniden başlatabilirsiniz.
    # service nginx restart

# Kaynak

Başarılar..

Edited by shnslmz (see edit history)
  • Like 1

• 1 year later...