Jump to content

πρόβλημα με ελληνική μετάφραση (πόσο πια;)


kolomvos

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα στις μεταφράσεις.

 

Ενώ το front office το μεταφράζει κανονικά, όταν προσπαθώ να μεταφράσω τα modules, ώστε να αλλάξουν και κάτι links στην πρώτη σελίδα, πατάω αποθήκευση και λέει update successful! Άντε λέω ωραία!

 

Όταν όμως το ελέγχω στο κατάστημα η μετάφραση δεν υπάρχει και όταν μπω πάλι στις μεταφράσεις δεν τις έχει αποθηκεύσει. Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα στις μεταφράσεις.

 

Ενώ το front office το μεταφράζει κανονικά, όταν προσπαθώ να μεταφράσω τα modules, ώστε να αλλάξουν και κάτι links στην πρώτη σελίδα, πατάω αποθήκευση και λέει update successful! Άντε λέω ωραία!

 

Όταν όμως το ελέγχω στο κατάστημα η μετάφραση δεν υπάρχει και όταν μπω πάλι στις μεταφράσεις δεν τις έχει αποθηκεύσει. Τι μπορεί να φταίει;

 

Έχεις δικαιώματα στα φακελάκια των module που πας να μεταφράσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ναι. Τα έλεγξα κιόλας για παν ενδεχόμενο. Ακόμα δε γίνεται τίποτα. Προς το παρόν αναγκάζομαι και επεμβαίνω κατευθείαν στα .tpl. Καμιά ιδέα του τι άλλο μπορεί να είναι;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως χρησιμοποιείς άλλο theme και στο frontpage του καταστήματος επιλέγει τις μεταφράσεις απο το template και όχι απο το default που μεταφράζεις εσύ. Πρόσεξέ το λίγο και αυτό γιατί μέχρι να το βρώ και εγώ... άστα να πάνε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...