Jump to content

eroare conversie euro


Cipo

Recommended Posts

Salut,

 

O problema ciudata: am instalat si currency block, am declarat ca moneda implicita leu si alta moneda euro. Idea este ca in pagina de detalii produs imi apare pretul corect in lei, daca schimb pe euro. de fiecare data imi apare pentru scurt timp pretul convertit corect, dupa care imi apare alta suma care este suma convertita in euro (cea corecta) / 3.5

 

Nu stiu de unde este eroarea, fapt pentru care va rog sa ma indrumati catre ce fisiere trebuie sa verific pentru a vedea modalitatea de calcul.

 

Vreau sa mentionez ca in pagina de categorie produse, preturile imi apar corect, numai in pagina de detaliu produs imi apar preturile impartite la 3.5. Daca dau Add to cart, pretul din cos este corect.

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Currencies rate-ul este corect, il preiau automat de pe bnr, la acest moment este 1 leu = 0,228 euro. Situatia se prezinta astfel: in category products totul este in regula, pretul in euro este afisat corect, daca dau add to cart pretul din cos este corect, dar in pagina de descriere produs, pretul imi apare impartit inca o data la cursul de schimb (adica in imparte la 4,3...)

 

Nu pot sa-mi explic ciudatenia, am mai studiat, se pare ca este un bug din product.js din tema, dar acolo totul pare in regula.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...