Jump to content

zobrazování textu v boxu s informacema


Petra

Recommended Posts

Dobrý večer,
tak si asi dvě hoďky lámu hlavu s tím jak zobrazit text v boxu(modul s informacema).

Změnila jsem názvy titulků na české a to: kontakty, reklamační řád, obchodní podmínky, atd.. do těchto kategorií jsem zadala texty v html editoru..a fakt jsem si dala záležet :-) no a ejhle..texty v adminu jsou, ale nechtěj se mi zobrazit v shopu...prostě prázdno a až moc bílo místo textu...vše kolem je ok, jen prostě ty texty

Nevěděl by někdo čím by to mohlo být? Děkuju moc za rady a přeju hezkej večír.

Link to comment
Share on other sites

Dobrý večer,
tak si asi dvě hoďky lámu hlavu s tím jak zobrazit text v boxu(modul s informacema).

Změnila jsem názvy titulků na české a to: kontakty, reklamační řád, obchodní podmínky, atd.. do těchto kategorií jsem zadala texty v html editoru..a fakt jsem si dala záležet :-) no a ejhle..texty v adminu jsou, ale nechtěj se mi zobrazit v shopu...prostě prázdno a až moc bílo místo textu...vše kolem je ok, jen prostě ty texty

Nevěděl by někdo čím by to mohlo být? Děkuju moc za rady a přeju hezkej večír.


Ahoj Petro,
nebude to tím, že máš primárně FP nastaven na AJ místo CZ? Protože píšeš texty dle toho, zda pro čecha nebo pro anglofonního uživatele. Potom bys to musela psát 2x. Tedy jednou pro nás, čechy a jednou pro anglofonní users! Máš vůbec BO/FP v CZ? Celou BO ti do češtiny poradím, FP taky není složitý!
Link to comment
Share on other sites

Doufám, že oba myslíme ten správný blok a proto se Vám pokusím poradit. Pokud se jedná o "Blok s informacemi", pomocí kterého se přidá blok s několika informativními odkazy (jako reklamační podmínky,obchodní podmínky atd.), tak postup je následující. V BO (administraci) zvolíte nástroje-cms. Zde si upravíte jednotlivé stránky a případně přidáte další. Potom, ale musíte jednotlivé Vámi vytvořené stránky povolit, aby se zobrazovali v totomto modulu. To uděláte tím, že otevřete v BO(administraci) moduly najdete modul "Blok s informacemi v1.0" a dáte nastavit. V tomto modulu se Vám po zvolení nastavit zobrazí Vámi vytvořené jednotlivé cms stránky. Zde zaškrtněte stránky, které chcete zobrazit v tomto modulu a stiskněte aktualizovat. Od této chvíle by se Vám Vámi vytvořené cms stránky měli v bloku s informacemi zobrazovat. Ještě upozorňuji, že stránky, které nezaškrtnete, tak ty se nebudou na úvodní straně vašeho eshopu zobrazovat.

Link to comment
Share on other sites

Nevím, jestli je to tento problém, ale kdysi jsem měl něco podobného. Psal jsem v modulu CMS přesně tak, jak psala Petra, a když jsem vše napsal, nezobrazilo se mně to v obchodu a pořád dokola. Pak jsem se tady dočetl, že stačilo kliknout vedle těch polí Onás, Obchodní podmínky na vlaječku, která se tam nezobrazoval a změnilo se to na verzi českou anebo angl. Vyřešil jsem však celý shop a tyto problémy tak, že hned po instalaci shopu a instalaci češtiny jsem smazal všechny ostatní jazyky a nemusím řešit přepínání mezi jazyky.

Link to comment
Share on other sites

Texty v těchto jedonotlivých cms stránkách se nepovolují jednotlivě. Jak už Vám odpovídal "Pajik", tak mě už nic jiného také nenapadá, jen že nemáte nastavenu češtinu jako výchozí jazyk. Zkontrolujte si v BO(administraci) nástroje-jazyk zda máte češtinu nastavenou jako výchozí jazyk. Pokud ne, tak češtinu nastavte jako výchozí jazyk. Pokud máte nainstalovano více jazyků, tak ponechte jen češtinu a mělo by to fungovat. Pro jistotu Vámi vytvořené cms stránky opětovně v BO po této úpravě otevřete a uložte.

Link to comment
Share on other sites

Když já tam žádné vlaječky už nemám, mám už vše kompletně v ČJ, tak jsem angličtinu, nebo spíše Francouzštinu vymazala.. a teď tedy doufám že to není tím. Všechno mám už připravené, upravené a nastavené a zbývá mi jen zboží a tyto texty.

Link to comment
Share on other sites

Když já tam žádné vlaječky už nemám, mám už vše kompletně v ČJ, tak jsem angličtinu, nebo spíše Francouzštinu vymazala.. a teď tedy doufám že to není tím. Všechno mám už připravené, upravené a nastavené a zbývá mi jen zboží a tyto texty.


Zdravím, a jak jsi odstranil ty vlaječky v kategoriiich? nevím si s tím rady
Link to comment
Share on other sites

Ahojky, myslím si že vlaječky zmizly vymazáním ostatních jazyků, jenže tím jsem asi způsobila nefunkčnost(nezobrazování) popisů, takže to nedoporučuji. Nainstalovali jsme novej prestashop, tam se to zobrazuje správně. Bohužel nemůžu přijít na to co jsem udělala za chybu, tak asi budu muset začít znova.:-(

Link to comment
Share on other sites

Pokud se jedná o odstranění vlaječek v kategoriích zbrazovaných na stránkách eshopu, tak ty se zobrazujou protože, u vytvořených podkategorií nemáte nahrán jakýkoliv obrázek kategorie. Pokud se týká problému "Petry" tak jsem upozorňoval v předchozím příspěvku, že je třeba nastavit po nainstalování prestashopu, nebo úpravách které prováděla, aby se jí zobrazovali cms stránky v bloku s informacemi, tak nastavit v nástroje-jazyk - jako výchozí jazyk češtinu a ostaní jazyky vymazat. Osobně si myslím, že "petra něměla nastaven jako výchozí jazyk češtinu a cms stránky vytvářela a uložila pod jiným jazykem a to buď angličtinou, nebo francoužštinou a jeden z těchto jazyků byl v BO(administraci) nastaven jako výchozí, což je špatně a odstraněním ostatních jazyků mimo češtiny dojde i k vymazání souvisejících databází. Dotazu "Petry" jaké popisy se jí po odstranění jazyků nezobrazují moc nerozumím a myslím si že jste novou instalaci dělala zbytečně. Je třeba pokud pokládáte dotaz, tak ho lépe specifikovat, aby se dalo adekvátně odpovědět.

Link to comment
Share on other sites

To je to, co jsem také myslel, že jednoduše neměla nastavený výchozí jazyk CZ a CMS článek-informaci, psala pod anglickým nebo francouzským jazykem!
Já si myslím, že není vhodné ač nepoužívané jazyky vymazávat! Tím myslím hlavně anglický jazyk, hodně populace v západních státech umí anglicky, degradujete tak do budoucna obchod jen na lokální, pokud to ovšem majitel nechce sám. Sice se dá jazyk později opět aplikovat, ale kdo by se doplňoval se stovkami informací a přepisech o produktech které náš e-shop prezentuje že?
:)

Link to comment
Share on other sites

No pánové jako výchozí jazyk jsem měla a mám stále od začátku nastaven ČJ( to jsem nastavila hned jak jsem do presty nainstalovala ČJ) spodní okno u záložky jazyky, vše přeloženo od začátku, kromě názvů (lišty)v adminovi..ty jsem musela přeložit. Tím že jsem vymazala AJ tak se již nedostanu na překlady a to shopu i admina.

Problém jsem s jazyky do teď neměla a vše se zobrazovalo tak jak má, až teď po vymazání AJ
V CMS mám texty, v modulu povolené a na shopu se nezobrazují (bílo) ovšem nemyslím celou stranu, stránka se zobrazuje OK, jen místo textu prázdno.

Chtěla bych tedy říct že mám oranžové theme, tak jestli to s tím nemůže souviset.

Link to comment
Share on other sites

Problém vyřešen..říkala jsem si buď a nebo

Stáhla jsem si celou prestu a rozbalila jsem ji na localhost do www a přepsala prestu, bylo to tak jak jsem si myslela, někde asi něco chybělo..texty se již zobrazujou v pohodě..jen tedy musím upravit maličkosti theme a header ale nastavení zůstalo stejné. Samozřejmě jsem si vše zálohovala, jen mě tedy mrzí ta AJ, ale to zvládnu přidat.

Link to comment
Share on other sites

Vyzkoušela jsme různý theme a to oranžový opravdu není v pořádku, ten text se neukazuje...jakmile jsme porovnala themata a přidala do oranžového to co tam chybí..vše ok..text se začal zobrazovat i oranžového téma.

Přeju hezký den. Petra

Link to comment
Share on other sites

Vyzkoušela jsme různý theme a to oranžový opravdu není v pořádku, ten text se neukazuje...jakmile jsme porovnala themata a přidala do oranžového to co tam chybí..vše ok..text se začal zobrazovat i oranžového téma.

Přeju hezký den. Petra


Petro jestli máš nějaká theme, posšli mi je, já se v nich pohrabu, v současné době jsem upravil do poživatelného stavu tyto dvě (viz. obrázek), černé pozadí kazí oči, ale s tím modrým budu ještě laborovat, pak ho někde uvedu oficiálně. To kompletní theme mi prosím dej do PM aby se nemuselo zakládat nové vlákno!

Broník

6456_068ZiLV1Ig4kvNsehXvq_t

Link to comment
Share on other sites

Bronikus mám pouze themata co jsem našla volně dostupné. Nic spešl a je to to "orange-butique" jak píše newpresto, pouze jsem si změnila header za svůj..ale zahrávám si s myšlenkou že bych nějaké předělala barevně, ale chtělo by to volnej čas.

Link to comment
Share on other sites

Bronikus mám pouze themata co jsem našla volně dostupné. Nic spešl a je to to "orange-butique" jak píše newpresto, pouze jsem si změnila header za svůj..ale zahrávám si s myšlenkou že bych nějaké předělala barevně, ale chtělo by to volnej čas.


Určitě ano,
viděl jsem hodně PS kde to je přeplácané barvami! Myslím, že je dobré se držet max. 1-2 základních barev které se budou držet modulů, jejich záhlaví, podobné by mělo být i logo. Rozlišit jen: modul "můj účet" a košík. Ostatní bych také přepracoval. Shop, kde se plácá několik barev najednou, kde pomalu každý modul FO je v jiné barvě - působí dost protivně a zákazníka takové browsení websitem brzo přestane zajímat. Toť jen můj faktický názor...

Až něco spácháš s template, pleskni to sem! rád se kouknu, já se také chystám na menší grafické úpravy - ale jen minimální, celkové zvolení barevného schématu od tvůrců PS mi docela vyhovuje!

Broník
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...