Jump to content

[VYŘEŠENO] Problém při ukládání IČ(DNI) při plné registraci


shaft

Recommended Posts

Zdravím,

 

mám jeden problém. Mám zvolenou na shopu objednávku na jedné stránce ve verzi 1.4.0.17. Mám možnost udělat rychlý nákup (nákup bez registrace) a využití plné registrace. Mám odškrtnuto používání IČ, které se nachází v db jako "dni". V případě, že zákazník zvolí rychlou platbu (nákup bez registrace" a vyplní i IČ, vše se uloží v pořádku a faktura mi vyjede krásně i s IČ. V případě, že zákazník zvolí plnou registraci účtu a vyplní prvně dodací údaje s IČ a následně jiné fakturační údaje s IČ, tak účet se vytvoří a objednávka proběhne v pořádku, ale když si vygeneruji fakturu, mám ve fakturačních údajích místo IČ: XXX XXX XX napsáno toto: IČ: undefined. Když se podívám do databáze, mám v tabulce ps_address uloženou dodací adresu na jednom řádku a fakturační adresu na druhém řádku. Dodací adresa obsahuje IČ v pořádku, ale fakturační adresa má hodnotu v "dni" (IČ) tuto: undefined. Hledal jsem na netu, ale řešení nenašel.

 

Prosím poraďte.

 

Předem Vám moc děkuji. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

To bude nějaká chyba v Javascriptu. Undefined znamená nedefinovanou proměnou.

 

Zkusil bych upgradovat na nejnovější verzi. Přecejenom PS byl jakž takž bez větších chyb někde okolo verze 1.4.1. - 1.4.2.

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem si nakonec poradil sám. Dlouho jsem dumal nad tím, v jakém souboru se dá chyba opravit. Nakonec chyba byla v souboru /themes/your_theme/order-opc-new-account.tpl ... Pro ostatní, kdyby měli stejnou chybu ve verzi 1.4.0.17, zde je návod, jak opravit chybu:

 

1. Otevřít si soubor /themes/your_theme/order-opc-new-account.tpl

2. Najít řádek cca 273

3. Tento kód:

<p class="required text dni_invoice">
  <label for="dni">{l s='Identification number'}</label>
  <input type="text" class="text" name="dni" id="dni" value="{if isset($guestInformations) && $guestInformations.dni}{$guestInformations.dni}{/if}" />
  <span class="form_info">{l s='DNI / NIF / NIE'}</span>
 </p>

 

Nahradíme tímto:

<p class="required text dni_invoice">
  <label for="dni">{l s='Identification number'}</label>
  <input type="text" class="text" name="dni_invoice" id="dni_invoice" value="{if isset($guestInformations) && $guestInformations.dni}{$guestInformations.dni}{/if}" />
  <span class="form_info">{l s='DNI / NIF / NIE'}</span>
 </p>

4. Nahrajeme zpět soubor přes FTP na server

5. Dáme v administraci -> Nastavení -> Nastavení výkonu -> Nucená kompilace "Ano" -> Cache "Ne".

6. Načteme si stránku, vyzkoušíme jestli se IČ v pořádku ukládá a vrátíme zpět hodnoty u Kompilace "Ne" a Cache "Ano"

7. Snad to pomůže ještě někomu :-)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...