Jump to content

afisare produse dupa materialul din care sunt confectionate


adis

Recommended Posts

Salut,

Doresc sa vand niste produse confectionate din diverse materiale (unul sau mai multe). Vreau ca utilizatorul sa poata vizualiza toate produsele dintr-un anume material. Exista un modul pentru asa ceva, sau se poate adapta ceva?

Initial m-am gandit sa adaptez modulul manufacturers, insa la cele din mai multe materiale solutia nu functioneaza.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

poti sa scrii la referinta materialul si pe urma in product-sort.php inlocuiesti:
in loc de:
$orderByValues = array(0 => 'name', 1 => 'price', 2 => 'date_add', 3 => 'date_upd', 4 => 'position', 5 => 'manufacturer_name', 6 => 'quantity');

pui

$orderByValues = array(0 => 'name', 1 => 'price', 2 => 'date_add', 3 => 'date_upd', 4 => 'position', 5 => 'manufacturer_name', 6 => 'quantity', 7 => 'reference');

dupa care intri in product-sort.tpl, din tema care o folosesti si adaugi
material: A la Z
material: Z la A


Asta face sa iti afisezt in ordine alfabetica de la A-Z si Z-A in fct de numele materialului. asta e cea mai simpla modificare care o poti face.

sper ca te ajuta cu ceva

Link to comment
Share on other sites

salutare,
eu la mine pe site am folosit mai multe filtre , tu ai folosit la inceput cu manufactures , incearca sa il pui la furnizor si ai filtru si pt manufactures care poti sa ii pui ca is pret de exemplu sau producatori daca ai si pe furnizor sa pui materialele:D, singurul dezavantaj e ca daca esti intr o categorie si alegi filtru iti va da toate produsele:(, dar merge asta verificat :D (www.epensiune.ro -> partea cu statiuni)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut,

am si eu o intrebare la tine , poti sa imi dai si mie modulele care le-ai pus la tine pe site.

ala de pe prima pagina ca iti atata toate categoriile si ala de facut rank la produs, iti multumesc mult. siteul meu e www.epensiune.ro , daca ai vre o intrebare sau vrei ceva te ajut cu mare placere.

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...