Jump to content

Dárkové kupóny


M.K.

Recommended Posts

Zdravím, nejak se mi nedaří rozchodit modul dárkových kupónů. Mám DK vytvořený, povolený pro všechny uživatele, ale nikde se mi nezobrazuje, aby si lidé mohli při placení zadat slevový kód...

Link to comment
Share on other sites

No ja bych mel jiny problem s kuponama, kdyz zapnu vernostni program a zakaznik si objedna X objednavek, ktere probehnou, tak se mu prictou vernostni body, po te je smeni na penize a vygenereuje se mu kupon ale kupon je funkcni az za 14 dnu. Proc? Da se to zmenit nekde? Zakaznik si prece smeni vernostni body za kupon a ihned si neco koupi a bude vkladat kod, ktery se mu vygenerevoal a on nebude funkcni. Az po tech 14 dnech jak jsem psal. Da se to nekde menit, aby byl kupon ihned aktivni. Diky za rady...

Link to comment
Share on other sites

Doba platnosti ano. To chapu. Ale vy jste me asi nepochopil. Mam vernostni program a clovek ziska po X objednavkach 1000 bodu a z tisice bodu si vygeneruje slevovy kupon. Vygeneruje to zakaznikovi slevovy kod a pak ho chce ihned pouzit a nejde to, protoze platnost toho kuponu zacina az za 14 dni. Jde o to, ze clovek by to musel hlidat kazdou minutu aby povoloval platnost vygenerovaneho kuponu pokud si ho nekdo vygeneruje. To je nerelne.

Link to comment
Share on other sites

Tak to vypadá,že časová funkce je v závislosti na 14 denním vrácení zboží bez udání důvodu.Někdo koupí,vygeneruje,pak koupí znova se slevou a zboží,ze kterého generoval vrátí do 14 dní a prachy fuč :-).Vyzkoušet,jak to generuje po 14 dnech,jestli bude platnost okamžitá

Link to comment
Share on other sites

No to me nenapdlo, ale je to logicky kdyz zakaznik po provedne (zaplacene) objednavce obdrzi body. Pak si vygeneruje ihned (kdyby to slo) slevovy kupon a koupi za to neco se slevou z kuponu. A prvni zbozi vrati. Sice mu body stornuju ale dalsi zbozi uz bude mit poslano se slevou, takze tezko vymahatelne. JJ to me nenapdlo, fakt docel vychytany. Diky za radu

Link to comment
Share on other sites

No ja bych mel jiny problem s kuponama, kdyz zapnu vernostni program a zakaznik si objedna X objednavek, ktere probehnou, tak se mu prictou vernostni body, po te je smeni na penize a vygenereuje se mu kupon ale kupon je funkcni az za 14 dnu. Proc? Da se to zmenit nekde? Zakaznik si prece smeni vernostni body za kupon a ihned si neco koupi a bude vkladat kod, ktery se mu vygenerevoal a on nebude funkcni. Az po tech 14 dnech jak jsem psal. Da se to nekde menit, aby byl kupon ihned aktivni. Diky za rady...


Proč chceš dávat zákazníkovi hned za nákup okamžitě body? Systém výhod a slev je právě postaven pro to, aby se zákazník vracel a nakupoval častěji, pokud mu necháš proplatit body za hodnotu nákupu okamžitě, postrádá to vše smysl, spočítej si pak ztráty které musíš zase někde jinde vydělat!

Jakmile odešle objednávku (pokud není platba převodem), body nastav tak, že se přičtou až po odeslání, tedy odklikáš postupně všechny faktury které fizicky odnášíš na poštu, také záleží, kolik máš nastaveno za jeden bod, chce to trochu kalkulovat než se vrhat bezhlavě do různých výhod. I výhoda v něco-někde, může být s negativním vlivem na efekt při rozmýšlení zda nakoupí či nikoliv.

Vedení e-shopu už se stává trochu vedením logistických strategií ;-P
Link to comment
Share on other sites

Tak jsem to nemyslel. Ja mam nastaveno az nastavim zakaznikovi status doruceno, tak se mu prictou body, a to davam az ke mne dorazi penize od zakaznika.


Aha, no ono by to chtělo stejně ještě jeden podpůrný prográmek. Hodně se hovoří o propojení účetního systému Pohoda s Prestashopem! Porotože pokud prezentujeme na indexu nějakou novinku, rázem se strhne lavina objednávek! Doufám, že v nové verzi už bude katalogizace prostoru s objednávkami už trochu lepé ošetřeno, navíc, stále mi tam schází plno funkcí - z kterých snad jen vyzvednout: tlačítko mazání splěných faktur, protože mi chodí nová objednávka do Outlooku kde se mi to třídí pro pozdější daňové aj. nutnosti. Dále: neříkám že se to časem nezaplní, ale jednou ano! Prostor v zákaznickém účtu kde má kompletní výpis kreditních bodů které lze připsat na slevu nebo poštovné zdarma ap. tato stránka se u aktivních zákazníků taky časem zaplní, proto s koncem roku by bylo vhodné tento list smazat tabulkově - nevím ale která to je!

Jinak stavy objednávek lze modifikovat do celkem obsáhlých možností - vytvářet ale i nové mimo základní PS. Jak máš tyto aspekty nastaveny a formulovány?
Link to comment
Share on other sites

Souhlasim na konci roku by to bylo vhodne vymazat. U presty nejdou vymazat objednavky, coz je dost spatny. Pokud tam budu za rok napr. 5600 objednavek a z toho bude 5000 odeslanych a hotovych (zaplacenych). Tak co s nima. Budou tam zbytecne. Stavy mam nastaveny dle presty, jen jsem si to trochu upravil podle sebe, jinak jsem to nechal, jak to tam bylo.

Link to comment
Share on other sites

Já právě taky dost dobře nechápu, proč se po přepsání kreditních bodů tento výpis nepromaže. Sice to ukazuje pro zákazníka historii jeho objednávek a kolik utratil. Jenže to stačí přehledně v historii objednávek. Tady bude potřeba leccos ještě upravit. Historie kreditních bodů a jejich vedení online je zbytečná!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...