Jump to content

Google 301 yönlendirmesi önemli !

Recommended Posts

elimizdeki domaini kapatmak zorunda kaldık , googlede 1. sırada idi , şimdi başka bir domain üzerinden aynı içeriği ekleyeceğiz. googledeki yerimizi kaybetmemek adına 301 yapmamız lazım , lakin ben domaini boşa çıkardım birde ftp yi sildim ama c panel vede webmastertollsta aktif hala. haatccse ;

<?

Header( "HTTP/1.1 301 Moved Permanently" );

Header( "Location: http://www.siteniz.com/" );

?>

ekleyip yönlendirmemi söylediler ama ftp yi sildim. C panelden bu mümkünmüdür? Çünkü googlede 1. sıraya çıkmak için epey emek sarf etmiştik.

gerçektenmi çağlar? :S host firmam ise şöyle bi mesaj attı ; Eski domaini Eş domain yönlendirmesiyle yeni domain Adresinize yönlendirilmiştir.

bunun dışında google panel ve c panel elimde hala. bi yolu yokmudur.

Pardon bu arada çok küçük olmuş yazılar , yani host firmam eski domaini eş domain yönlendirmesi ile yeni domain adresine yönlendirdiklerini söylediler.

Birde çağlar en son yedek aldığım veri tabanı sql 20 mb yi buldu bunu tekrar yikledim , bu kadar büyük olması sorunmu. nasıl tablaları boşlatırız yada weri tabanı yöneticisi tarzında programlar varmıdır , sql yi rahatlatmak için hangi tablalar sikinmeli. tşkler.

Pardon bu arada çok küçük olmuş yazılar , yani host firmam eski domaini eş domain yönlendirmesi ile yeni domain adresine yönlendirdiklerini söylediler.

eski domaini adres satırına yazdığında yeni siteye yönleniyorsa problem yok. Demek ki domain hala açık.

Birde çağlar en son yedek aldığım veri tabanı sql 20 mb yi buldu bunu tekrar yikledim , bu kadar büyük olması sorunmu. nasıl tablaları boşlatırız yada weri tabanı yöneticisi tarzında programlar varmıdır , sql yi rahatlatmak için hangi tablalar sikinmeli. tşkler.

Veritabanını incelemek lazım. Ancak veritabanında tablo oluşturan modülleri kullanmamanı tavsiye ederim. Pasif ürünler var ise bunları da silmeyi deneyebilirsin. Bunun dışında çok yapacak birşey yok. Büyük olmasının (20 MB) zararı da yok :)

Bu arada veritabanı yönetimi için phpmyadmin kullanabilrsin. Cpanel'den erişim olması lazım. Hızlı çalışan bir diğer program ise Navicat. Şiddetle tavsiye ederim.

Navicatı hemen deneyeceğim bu arada sevindirici bi haber eski domainim hala düşmemiş. aynı hosttan ftp yi veri tabanını silmiştim , domain düştü sandık , host firmasına mail attık onlarda eş domain olarak diğer domain ismimizi eklediler , ftp ye verileri geri yükledik baktık site hala duruyor, eski domain üzerinden giriliyor :) böyle acemilik olamaz.

Şimdi webmastertolls tan adres değişikliği yaptım onayladı ama 301 olması için hatcess ede ekleyin diyor , host firmam yaptı bunu galiba , sağlamasını yapmak için ne lazım? eski domain hukuki olarak ıskıntı yarattı bize , bende ftp yi tekrar sildim , çünkü google sonuçlarında hala çıkıyor hepsi , arada kaldık işte.. lanet bi durum.

Ftp yi sildim ama sitemap ları bıraktım , webmastertollstan yeni eklediğim domaine sitemapları aktif edicem bakalım ne olacak çorba ettik herşeyi.

Şimdi çağlar aynı host firmamın aynı makinesinde ayrı bi host açılmadı olduğu gibi sildik geri yükledik , back ofiside sildim şuan , bu dediğini hostun plesk panelinden yapabilirmiyiz ? yoksa eski siteyi kurup yönetim panelindenmi girmek lazım. o zamanda saçma olucak çünkü eski site zaten yeni site olucak bi tek ismi değişecek helpp me:)

Şimdi çağlar aynı host firmamın aynı makinesinde ayrı bi host açılmadı olduğu gibi sildik geri yükledik , back ofiside sildim şuan , bu dediğini hostun plesk panelinden yapabilirmiyiz ? yoksa eski siteyi kurup yönetim panelindenmi girmek lazım. o zamanda saçma olucak çünkü eski site zaten yeni site olucak bi tek ismi değişecek helpp me:)

Ben eski yerde de PS kurulumu var sanmıştım. Şu durumda http://seo-website-designer.com/HtAccess-301-Redirect-Generator adresinden ya da http://www.htaccessredirect.net/ adresinden online olarak htaccess dosyasını oluşturabilirsin.

evet saçma olan bu zaten , eski hostla yenisi aynı şu durumda. ben neyi alıp nereye yönlendiricem :)http://www.rapidtabl...t-generator.htm buraya girdim, eski domain + yeni domain istiyor , bu iki farklı host için değilmi mantık olarak ? bende tek host.eski domain düşmeden halletmem gerek.

ekteki resim plesk paneldeki şirket yetkilillerin yaptığı değişiklik ekranı. burada 301 yönlendirmesi yapmalarını istedim , onlarda eş domain işleminiz yapılmıştır dediler , aynı anlama geliyor galiba.

post-271649-0-31952600-1330979733_thumb.png

Bencede. webmastertollstada yönlendirme işini bitirip hatcesss ide yapmanız gerek diyor gerçi. zaten çağlar yeni domainin NS lerini yeni aktif ettim , şuan eski domain aktif. ftp yi silmeden önce yeni domaine tıklıyordum oda giriyordu , eskiside giriyordu , demekki şimdi NS ler oturunca eski domain düşünce yenisi kalıcak :) heralde böyle. o zaman hatcessi host firması yapmış demekki. tşk ederim. bekleyip görücez. duruma göre yazabilirim.

• 1 year later...
  • Create New...