Jump to content

Řazení kategorií a podkategorií v menu


Bronikus

Recommended Posts

Prohledal jsem veškeré soubory které s tím mohou souviset, nechci řazení dle abecedy ale dle toho jak já chci! Nevíte kam sáhnout a ovlivnit tento jev? Moc se mi právě řazení dle abecedy nehodií, nechápu, že to není zabudované přímo do PS?! Ta funkce má svůj logický smysl...

Link to comment
Share on other sites

Zrušil jsem běžný modul kategorií a nahradil jej blockslidingcategories_v1.0 a vypadá to rozhodně lépe, barvy se dají upravit v CSSku který je součástí! Pokud by někdo chtěl, mohu sem dát postup pro nastavení rolování vpravo od hlavního menu. Základní rolování je od horního rozkliknutí-dolů, kdy se posunou moduly níže. Funguje to v IE,FF i OP!

blockslidingcategories_v1.0.zip

Link to comment
Share on other sites

Neni to špatný,ale docela by se me hodilo kdyby se tam dalo nastavit větší vnoření


:)
kouknul jsem, a už vidím že laboruješ, to vnoření přebírá tento modul od toho původního! Tedy: mám jej nainstalovaný ale zakázaný, tím došlo k přijetí původního vnoření z modulu 1.0 který má Presta po instalaci! Povol původní modul, nastav numero vnoření a pak jej opěz zakaž! ...a je to v pohodě.

Trochu si pohraju s tím bočním rolováním, trochu to vylepším, pak sem vyvěsím! Jak jsi udělal ten horní obrázek po celé šířce themes? Tohle by se mi také líbilo, nejspíš trochu rejpání do šablony...
Link to comment
Share on other sites

Ještě něco,
koukám že jsi také zrušil to zbytečné zobrazování podkategorií uprostřed - rozhodně ale bys mohl více času investovat do případných obrázků té které kategorie, protože máš sice jeden obrázek uprostřed, v šikovném programu jich vedle sebe můžeš dát spousty, případně použít to mapování a v jednom okně které prezentuje tuto kategorii, mít třeba vytáhnuto mapováním 5-7ks produktů. To záhlaví kategorie nebo podkategorie je dost důležité, můžeš v tomto prostoru vytknout zajímací zboží, nebo něco spešl! Prostě obrázek podkategorie který máš u sebe, je dost málo, bílá místa vlevo a vpravo je škoda nevyužít...

Jinak šířka dle horní lišty pro obrázky - je naměřeno 555 px a výšku jsem zvolil optimální: 150 px! Zde se dají lehce prezentovat i širokoúhlé obrázky s použítím případného mapování i bez!

6412_bUfxaerBmYmckL7AVGN5_t

Link to comment
Share on other sites

Jestli myslíš to logo,tak je to v administraci jednoduše nahrany logo o správné velikosti a vycntrovaný to s těmi kategoriemi mě nefunguje,nastavím vnoření na 8 a nic to neudělá.


No moment,
pokud chceš tak hluboké vnoření, musíš to zboží nejdříve do obchodu zanést! Proklikal jsem tvé původní menu co má ten rozbalovací křížek, a nemáš podkategorie více jak 3 nebo max. 4.
Pokud chceš toto vnoření, tak prostě bez produktu to nejde, jak se ti má udělat třeba to 8x vnořené, když v té kategorii nic není? Tedy ji ani nemáš vytvořenou!?
Link to comment
Share on other sites

Chapu,co myslis,ale me se to nevnori ani takhle:
AKVARISTIKA-Akvária-Akvarijní sety(tady to končí) a mělo by se to vnořit jěště do kategorií podle obsahu těch setů...
Nebo nevim jestli to nazvat vnori,ale v bloku kategorií se to třídění dle obsahu už nezobrazí.
Víš,co myslím?

Link to comment
Share on other sites

Chapu,co myslis,ale me se to nevnori ani takhle:
AKVARISTIKA-Akvária-Akvarijní sety(tady to končí) a mělo by se to vnořit jěště do kategorií podle obsahu těch setů...
Nebo nevim jestli to nazvat vnori,ale v bloku kategorií se to třídění dle obsahu už nezobrazí.
Víš,co myslím?


Máš pravdu a já se tímto omlouvám, pro toto menu je nutné přidat další level vnoření, tzn. překopíruj level 3 zde jak vidíš a za lomítko si pro svojí potřebu napiš /* Level 4 a takto postupuj tolikrát, kolik potřebuješ vnořených kategorií! Chci ale upozornit, že pro čím hlubší podkategorii, bys měl zvolit i případné editování čísla barvy..., nic křiklavého, spíše mdlé a v kterých se nebude ztrácet font a barva písma. Pokud používáš PsPad, tak tam je to pohoda. Pokud bys našel další problém, klidně napiš. Dnes zkusím dodělat to boční rolování, mohla by se použít kombinace 1 vnořené pokategorie s tím, že to, co je vnořené jako další, se vybalí do boční strany tohoto menu kategorií.






#menu li a {
border-top: 1px solid #FFF;
cursor: pointer;
font-weight: bold;
display: block;
font-size: 12px;
text-decoration: none;
height: 28px;
line-height: 28px;
padding-left: 10px;
background: #E4E5E7; /* Level 1 Background */
}

#menu li ul li a {
cursor: pointer;
font-weight: bold;
display: block;
color: #444;
font-size: 11px;
text-decoration: none;
height: 25px;
line-height: 25px;
padding-left: 5px;
background: #E7F4DF; /* Level 2 Background */
}

#menu li ul li ul li a {
cursor: pointer;
font-weight: bold;
display: block;
color: #444;
font-size: 11px;
text-decoration: none;
height: 25px;
line-height: 25px;
padding-left: 5px;
background: #FBE3EE; /* Level 3 Background */
Link to comment
Share on other sites

Bronikusi, ten motiv s obrazkem na kategoii je dobry nápad, hned to lépe vypadá, jak tam máš ten vláček. Mamejeradi.cz, ten blok s první kategorii uplně nahoře se mně líbí nejvíc, to je převzatý blok, nebo upravený původní ? A taky jsem se chtěl zeptat, když čtu, že někdo má 3000 jiný 7000 produktů. Proboha, jak jste to dostali do obchodu. Já jsem na stém produktu a mám co dělat to tam po jednom přidávat. Mamejeradi.cz, máš zapnuté ty escape html entity, zobrazují se ti špatně popisy produktů a metatagy máš taky blbě.

Link to comment
Share on other sites

No to je první věc co mě trkla, prostě podkategorie vypisované v každé zvlášť - to byl hnus. A navíc, když jsi měl obrázek podkategorie, zůstal tak malý i po vstupu do té které zanořené podkategorie, laboroval jsem s nastavením rozlišení ale nebylo to ono! Proto jsou pryč. A obrázek? To je dobrá věc, jak jsem psal výše, lze v tomto místě cokoliv prezentovat, kombinace je i s mapováním obrázků v libovolném sledu.

Ty zrušené podkategorie bych rád využil na něco jiného, spíše na soubory ke stáhnutí, dokumentace ke zboží ap. to bude běh na delší časový horizont :)

Link to comment
Share on other sites

Já tam mam teď tři verze kategorií,kteráse tam nejlíp hodí?
Nevím jaký popis myslíš?
Já nikde špatnej popis nevidím.


Tak stejně si myslím, že ta první verze je lepší. Pokud jde o tu prostřední, pokud upravíš barvy do podoby svého website, bude to OK. Akurát se musí zákazník naučit jezdit rovně myškou, to je asi jediná neřest tohoto menu .
;-)
Link to comment
Share on other sites

Promin, kliknul jsem na ten první produkt, co máš za 87 Kč a ta se u něj zobrazuji u posledních dvou slov nějaké klikyháky, tak jsem myslel, že to ti hází ty entity, ale ostatní produkty máš dobře, takže asi jen chyba v překlepu. Stejně se ale mrkni na zdrojový kod, máš špatně metatagy, to je ale asi nastavením v header.tpl. Bronikusi, co jsi kam vyhodil (podkategorie), myslel jsem, že jsi jen upravil v CSS stylech velikost obrázku dané kategorie. Nebo jsem tě asi špatně pochopil. Mamejeradi, těžko posoudit, který blok Kategorie je lepší. Ta horní je designově docela dobrá, ale zase nemá to rozbalování nebo rolování po najetí myši, jako ta v tom modrém zabarvení. Ta je ale zase nevýrázna, ale to rozbalení se mi líbí, těžko soudit.

Link to comment
Share on other sites

Promin,


Myslíš tohle :
http://www.mamejeradi.cz/dajanapet/365-krmivo-pro-ryby-v-zahradnim-rybnicku-dajana-koi-mix.html ??
Mě se i to zobrazuje dobře.
Ohledně těch kategorií mě jde hlavně o přehlednost,potřebuju,aby ten shop byl přehlednej,nechci bejt další,kdo založí image obchodu na nejnižších cenách,chci aby se tam lidi cítili dobře.
A co si myslíte o propojení s fórem?
Když bude u každýho produktu na něj odkaz?

http://forum.mamejeradi.cz/
Link to comment
Share on other sites

Promin, kliknul jsem na ten první produkt, co máš za 87 Kč a ta se u něj zobrazuji u posledních dvou slov nějaké klikyháky, tak jsem myslel, že to ti hází ty entity, ale ostatní produkty máš dobře, takže asi jen chyba v překlepu. Stejně se ale mrkni na zdrojový kod, máš špatně metatagy, to je ale asi nastavením v header.tpl. Bronikusi, co jsi kam vyhodil (podkategorie), myslel jsem, že jsi jen upravil v CSS stylech velikost obrázku dané kategorie. Nebo jsem tě asi špatně pochopil. Mamejeradi, těžko posoudit, který blok Kategorie je lepší. Ta horní je designově docela dobrá, ale zase nemá to rozbalování nebo rolování po najetí myši, jako ta v tom modrém zabarvení. Ta je ale zase nevýrázna, ale to rozbalení se mi líbí, těžko soudit.


No myslel jsem to, že když rozkliknu podkategorii z MENU, tak se mi uprostřed nahoře nezobrazují další souvislé-vnořené podkategorie, mě se to prostě nelíbilo! Takže je tam nemám, jejich osud se později využije po nějaké úpravě k něčemu lepšímu. Usoudil jsem, že navigace z MENU, co se nelíbí tady kolegovi, je lepší a přehlednější, než kdyby zákazníka mátlo ještě zobrazení v záhlaví podkategorie kterou si prohlíží...
Link to comment
Share on other sites

A taky jsem se chtěl zeptat, když čtu, že někdo má 3000 jiný 7000 produktů. Proboha, jak jste to dostali do obchodu. Já jsem na stém produktu a mám co dělat to tam po jednom přidávat. Mamejeradi.cz, máš zapnuté ty escape html entity, zobrazují se ti špatně popisy produktů a metatagy máš taky blbě.


Co takhle import?
Před pár dny jsem to tady řešil a už mi to funguje! Je nutné (pokud máš FP a BO přeložen, ukládat CSV soubor v UTF-8 po importu a před uložením takového obsahu do databáze, je vše ok. Ta konverze z 1250 na UTF-8 je nutná, kdybys potřeboval help, tak si řekni! Takhle se dá denně do shopu naházet desítky a stovky produktů v jeden okamžik, pokud nemáš od výrobce nebo dodavatele takový soubor pro potřebu importu, lze si to napsat sám a kdykoliv importit..

Jinak u mě se před spuštěním obchodu bude jednat cca. od 3500-5000 položek
Link to comment
Share on other sites

Já asi nechápu jak to myslíš a ten import by mě zajímal,ale bojím se,že to nebudu moct využít,nikdo mě žádný data neposkytne....
Jen VO ceník,musím shánět fotk a popisy u všeho zvlášt,taky tammám za měsíc práce asi 300 produktů,některý z nich jsem třeba i šestkrát předšlával...
Máš někde ukázku toho menu kategorií?
Mě se moc nelíbí to řešení přez ty obrázky kategorií....

Link to comment
Share on other sites

Mamejeradi, když kliknu na ten tvůj první produkt nebo odkaz, který jsi poslal, zobrazí se mně u popisu toto
"....a su�šených korýš�ů." Máš tam asi překlep, protože jsem se na to díval ze dvou různých počítačů a připojení. Bronikusi, rozumím, to tvoje řešení je mnohem praktičtější a hezčí s těmi podkategoriemi. Takže jestli jsem to pochopil, když klikneš na kategorii, místo podkategorií, tam zůstane ten široký obrázek a na zbývající hluché místo pod ním chceš vytvořit nějaký odkaz nebo dokument. Je to tak ? Jo, to má smysl a praktičnost, toho asi také využiji k popisu daného tématu. Jak jsi zrušil to zobrazování podkategorií ? Ať to nemusím hledat.

Link to comment
Share on other sites

Bronikusi, a jak to importíš ze stránek dodavatele nebo výrobce zboží, nejsem prográmator php, takže tomuhle moc nerozumím. Ale jinak už chápu, jak to ostatní s tolika produkty dělají. No já to zatím syslím jedno po druhým a opisuji ze stránek výrobců.

Link to comment
Share on other sites

Bronikusi, a jak to importíš ze stránek dodavatele nebo výrobce zboží, nejsem prográmator php, takže tomuhle moc nerozumím. Ale jinak už chápu, jak to ostatní s tolika produkty dělají. No já to zatím syslím jedno po druhým a opisuji ze stránek výrobců.


Právě že ne!
Max. 3-4 výrobci mi dávají veškerý svůj vyráběný sortiment v dokumenty XLS, tedy Microsoft Windows, otvíratelný v mém oblíbeném OpenOffice 3.0! Vyčlením např. 20-50 produktů, co produkt to jeden řádek, a pak už jen dopisuji jejich kategorie, ceny, DPH, podkategorie, tafy, meta, krátký/dlouhý popis atd., atd., je tam cca. něco kolem 20 parametrů. Dá se to ještě zvládnout celkem v pohodě, někdy se mi taky nechce, tak si třeba výrobce s menším sortimentem (do 20) produktů, nahážu ručně - což mi nevadí!

Ten soubor SCV ti mohu poslat, uvidíš jej obsahem Windows1250 ale ukládat musíš UTF-8 !


Mńo, tohle je krapet mimo téma, ale snad to nikomu nebude vadit...
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...