Jump to content

Jak nastavit, aby se id kategorií zapisovali opět od začátku?


simberak

Recommended Posts

Zdravíčko,

 

při vývoji jsem dělal testovací kategorie, takže teď, když chci přidat kategorii už na ostro, tak má id 300. Rád bych ale aby se počítaly kategorie opět od začátku od id 2 (id 1 je home kategorie), ale nemůžu přijít na to, jak to udělat...

 

Pomohl by někdo?

 

A rovnou se zeptám, zda by nebylo lepší vykoumat zobrazování url bez id - z hlediska SEO, něco už jsem si načetl, ale je to rozpruplný... někdo říká, že je to jedno a někdo, že to seo hodně ovlivňuje... jenže jak mám poznat, kdo seo rozumí a dát váhu tedy jeho názoru :D

 

 

Děkuji

Link to comment
Share on other sites

Nechci zakládat nový topic, tak se ptám tady. Nevíte někdo jak udělat, aby po kliknutí na hlavní stránku se zobrazila kategorie a pod ní rovnou produkty? Aby ten člověk nemusel klikat na kategorii. Jedná se o web, kde je jen pár položek. Díky. p.s. Kategorii jsem tam chtěl mít... :)

Link to comment
Share on other sites

No samozřejmě mě to taky napadlo, že... Ale nevím jestli do budoucna, nepřidám ještě jiné kategorie a taky kvůli seo jsem chtěl to mít v kategorii. Ale pokud to nejde tak asi budu muset. Jinak v nějakém eshopu jsem to právě viděl, že ty kategorie byly otevřené.

 

OT: Nevíš jak mám přidat jen informační stránku? Jakoby pod kategorii pod zboží abych dal nějaký popis čili článek? Nabídne mi to vždy jen přidat zboží. Díky.

Link to comment
Share on other sites

No tak si to dej do kategorie a všechny ty produkty dej i mezi doporučený a máš to jak v kategorii, tak na úvodu. Pak si tam ho´d nějakej pěknej modul pro produkty na úvodní straně a máš hotovo.

 

A informační stránka... leda využít CMS a nebo popis kategorie a popis u produktů, nic víc nelze. Pak eventuelně pod výpis produktů dát include na nějakej cms článek, co by se ti tam vypsal, nebo to napsat natvrdo do .tpl... víc mě nenapadá.

Link to comment
Share on other sites

Zdravíčko,

 

při vývoji jsem dělal testovací kategorie, takže teď, když chci přidat kategorii už na ostro, tak má id 300. Rád bych ale aby se počítaly kategorie opět od začátku od id 2 (id 1 je home kategorie), ale nemůžu přijít na to, jak to udělat...

 

Pomohl by někdo?

 

A rovnou se zeptám, zda by nebylo lepší vykoumat zobrazování url bez id - z hlediska SEO, něco už jsem si načetl, ale je to rozpruplný... někdo říká, že je to jedno a někdo, že to seo hodně ovlivňuje... jenže jak mám poznat, kdo seo rozumí a dát váhu tedy jeho názoru :D

 

 

Děkuji

Zdravím,

 

pro počítání čehokoli v celém systému od začátku je lepší smazat tyto věci v administraci a pote napsat v databázi tyto příkazy:

 

ALTER TABLE `ps_category` AUTO_INCREMENT = 1; (kategorie)

ALTER TABLE `ps_category` AUTO_INCREMENT = 1; (objednávky)

ALTER TABLE `ps_customer` AUTO_INCREMENT = 1; (uživatelé)

ALTER TABLE `ps_product` AUTO_INCREMENT = 1; (produkty)

 

Pro seo je dobré mít zapnuté pěkné URL pro zobrazení bez id. Je pak potřeba zapnout v generátorech optimalizaci a vygenerovat nový .htaccess.

 

Zdravím,

 

pro počítání čehokoli v celém systému od začátku je lepší smazat tyto věci v administraci a pote napsat v databázi tyto příkazy:

 

ALTER TABLE `ps_category` AUTO_INCREMENT = 1; (kategorie)

ALTER TABLE `ps_category` AUTO_INCREMENT = 1; (objednávky)

ALTER TABLE `ps_customer` AUTO_INCREMENT = 1; (uživatelé)

ALTER TABLE `ps_product` AUTO_INCREMENT = 1; (produkty)

 

Pro seo je dobré mít zapnuté pěkné URL pro zobrazení bez id. Je pak potřeba zapnout v generátorech optimalizaci a vygenerovat nový .htaccess.

 

Ještě k těm pěkným URL adresám - je třeba mít na serveru zapnutý mod rewrite

Link to comment
Share on other sites

Díky Jirko,

 

pěkný url mám, ale bohužel s ID a nikde jsem nenašel kde zapnout zobrazování bez ID... mám 1.4.5.1 s tunou core modifikací, takže pokud to je jen v novějších verzích, tak jsem v háji...

 

Má to ID hodně velkou váhu na SEO?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...