Jump to content

Integracja PrestaShop z Subiekt GT, Comarch Optima


firmes

Recommended Posts

Szukających sposobu na połączenie swojego sklepu internetowego PrestaShop z programem magazynowym, np. Subiekt GT lub Comarch Optima, zapraszam do zapoznania się z rozwiązaniem FirmesLink (http://www.firmes.pl...shop-subiekt-gt)

 

Jest to program, który umożliwia autoamtyczną wymianę danych pomiędzy sklepem a systemem w firmie.

Rozwiązanie umożliwia przesyłanie zamówień, danych klientów, dodawanie produktów, aktualizowanie cen i stanów magazynowych.

 

Zapraszam też do współpracy partnerskiej osoby zajmujące się wdrażaniem sklepów na platformie PrestaShop.

 

Natomiast tutaj można zobaczyć, jak wygląda praca z programem:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 7 months later...
  • 1 year later...

Witajcie

 

Ja zakupiłem to rozwiązanie.

 

W moim przypadku potrzebuje połączyć pełną PS z pełnym Subiektem.

 

Instrukcja dołączona do programu jest, w mojej opinii, uboga... brak jest zrzutów z ekranu aby szybko odnaleźć o co chodzi... do Pana z Firmes wysłałem kilka mail z pytaniami i nie dostałem odpowiedzi...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jesteśmy obecnie na etapie wprowadzania tego rozwiązania (Prestashop 1.5 - Subiekt GT).

Po za faktycznie dość ubogą instrukcją wszystko chodzi bardzo ładnie.

Przesyłanie zamówień, aktualizacja stanów magazynowych działa bez problemów. Odpowiedź na maila zazwyczaj tego samego dnia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Używamy oprogramowania od Firmes - polecam. Aktualne stany magazynowe, zamówienia wpadają do Subiekta. Teraz wyszła aktualizacja i można m.in. przypisać sobie kod dostawy do sposobu dostawy. Korzystamy również z dodatkowego modułu B2B który przenosi faktury z Subiekta do konta klienta w PrestaShop. 

 

Polecam współpracę z Panem Rafałem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

(...). Korzystamy również z dodatkowego modułu B2B który przenosi faktury z Subiekta do konta klienta w PrestaShop. 

(...)

 

 

Witam,

 

z ciekawości zapytanie: faktury są jako załączniki np. pdf, czy wprowadzacie jako cale obiekty handlowe widniejące w prescie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

z ciekawości zapytanie: faktury są jako załączniki np. pdf, czy wprowadzacie jako cale obiekty handlowe widniejące w prescie.

 

Nie jest to pdf. Przypomina to tabelkę podobną do zamówienia w historii zamówień. Widać zarówno faktury, paragony jak i ZK

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Fajne..... ale ta cena :/

 

Cena jest pojęciem względnym.

 

Dla niektórych 400 zł jest już kosmosem a dla innych 15k jest poziomem do zaakceptowania.

 

Cena zależy od wartości rozwiązania (a co do Firmesa - chyba jest niedoszacowana).

 

Orbis

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Może z innej beczki ale poleciłem klientowi aby skontaktował się z ww. firmą w sprawie programu do integracji. Produkt zostałby kupiony gdyby Pan po drugiej stronie był bardziej uprzejmy. Taka ogólna uwaga do Firmes.

 

Pozdrawiam

 

Może jako firma "Partner" lepiej abyś się kontaktował z ww. firma.

Z moich odczuć i wiadomości wolą pracować z partnerem :)

Chociaż nie tylko oni :):)

 

Orbis

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cena jest pojęciem względnym.

 

Dla niektórych 400 zł jest już kosmosem a dla innych 15k jest poziomem do zaakceptowania.

 

Cena zależy od wartości rozwiązania (a co do Firmesa - chyba jest niedoszacowana).

 

Orbis

Dla mnie 1000 zł (prawie ) to sporo... 

 

Jakby ktoś miał na oku coś tańszego to chętnie

Edited by NutHeme (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dla mnie 1000 zł (prawie ) to sporo... 

 

Jakby ktoś miał na oku coś tańszego to chętnie

 

A no ma :)

nawet darmowy :)

 

Nie moje bo ja wole sprzedawać to za 15k :D jednak spotkałem się z rozwiązaniem Subiekt GT - Prestashop - darmowym.

Testowałem - jak każde zamknięte rozwiązanie jest nieelastyczne - ale do podstawowej pracy chyba wystarcza.

 

Będziesz chciał info daj znać na priv.

 

Orbis

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

ale dlaczego konkurencje mam promować ? :D

 

 

 

To podaj link do Twojego rozwiązania, nawet płatnego - jeśli będzie warte uwagi to zmienię moje obecne na Twoje.

 

Edit - nie musisz już nic podawać - nie tak dawno rozmawiałem z Wami na temat rozwiązań dotyczących Subiekta - cena za synchronizację "zwaliła" mnie z nóg.

Edited by And63 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Edit - nie musisz już nic podawać - nie tak dawno rozmawiałem z Wami na temat rozwiązań dotyczących Subiekta - cena za synchronizację "zwaliła" mnie z nóg.

 

 

Tak jak napisałem wcześniej wartość to pojęcie względne. Nie będę porównywał :) względem ceny ani funkcjonalności. 

 

Ten bezpłatny: http://integrator.komstar.pl/forum/

 

Integracja, która my robimy: http://www.taskcentre.pl/?cat=32.

 

Orbis

Edited by orbis (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

FirmesLink - program pełen błędów i niedoskonałości ....[ciach]

Straciliśmy prawie 1000 zł na to co powinno być za darmo do testów w celu wyszukania błędów....

 

Panie Michale,

po pierwsze mieli Państwo możliwość bezpłatnego przetestowania programu przed zakupem, czyżby Pan o tym zapomniał?

 

FirmesLink jak każdy program będzie zawierał jakieś błędy czy usterki, pomimo testowania różnych scenariuszy nie jesteśmy w stanie wszystkiego wyłapać, stąd czasami musimy zrobić poprawki. Powiem tylko w sekrecie, że Subiekt z którego Pan korzysta też ma błędy i z każdą następną wersją też się mogą pojawić.Nie mniej jednak nie zostawiamy klienta z niedziałającym programem.

Przykro mi, że akuart ten błąd (import zdjęć) tak pechowo trafił na Pana, ale został on już poprawiony, otrzymał Pan stosowną aktualizację i mam informację zwrotną, że działa. Szkoda tylko, że nie zaktualizował Pan tej informacji w swojej wypowiedzi.

 

Co do kontaktu, to uczciwie przyznaję, jest to element, który musimy poprawić. Nie zawsze można się dodzwonić, czasami trzeba też poczekać na odpowiedź mailem. W trakcie spotkań czy wizyt u klientów mam wyciszony telefon, nie jestem w stanie również odebrać wtedy telefonu stacjonarnego. Staram się oddzwaniać na nieodebrane połączenia, ale czasami jest ich po prostu zbyt dużo.

 

Mimo wszystko pracujemy nad tym, aby FirmesLink był najlepszym integratorem sklepu PrestaShop z Subiektem GT.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

z ciekawości zapytanie: faktury są jako załączniki np. pdf, czy wprowadzacie jako cale obiekty handlowe widniejące w prescie.

 

Wkrótce moduł B2B do FirmesLink będzie oferował przenoszenie także PDFów.

 

Może z innej beczki ale poleciłem klientowi aby skontaktował się z ww. firmą w sprawie programu do integracji. Produkt zostałby kupiony gdyby Pan po drugiej stronie był bardziej uprzejmy. Taka ogólna uwaga do Firmes.

 

Pozdrawiam

 

Z różnymi zarzutami mogę się zgodzić, ale nie z brakiem uprzejmości. Proszę o kontak na PM, chciałbym wyjaśnić tę sprawę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Niestety na Polskim rynku nie ma firmy, która mogłaby zasłużyć na miano profesjonalnej przy integracji Subiekta z Prestashop.

Orbis - ohhh ahhh co my to nie jesteśmy, gość przepadł kiedy poprosiłem o pokazanie działającego rozwiązania. Ani słychu, ani widu. Straciłem około dwóch tygodni na e-maile i telefony. Nie polecam.

 

Firmes - niby działa, ale ciągle są problemy, a przede wszystkim do szału człowieka doprowadza brak kontaktu, na odpowiedź czeka się po 2 tygodnie. A co do wspomnianego "niby działa" w Prestashop od wersji 1.6.x w produktach z kombinacjami nie działa funkcja odznaczania produktów ze sklepu internetowego, jedynie przy produktach, które nie posiadają kombinacji. Zdjęcia produktów są jakby po kompresji, słabej jakości, zarówno te na karcie produktu jak i w miniaturkach. Chyba jedyne rozwiązanie na rynku, które w miarę działa i na którym da się pracować, jednak wolałbym zapłacić więcej i być potraktowany w sposób profesjonalny.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niestety na Polskim rynku nie ma firmy, która mogłaby zasłużyć na miano profesjonalnej przy integracji Subiekta z Prestashop.

Zdjęcia produktów są jakby po kompresji, słabej jakości, zarówno te na karcie produktu jak i w miniaturkach. Chyba jedyne rozwiązanie na rynku, które w miarę działa i na którym da się pracować, jednak wolałbym zapłacić więcej i być potraktowany w sposób profesjonalny.

 

 

Co do zdjęć to w 100% się zgadzam od 2 miesięcy walczę z tym i dalej kicha. Firmes swoje presta swoje. Zdjęcia są rozwalone ma maxa..... jedne są malutkie a inne nawet powiększać w sklepie nie trzeba bo są na cały ekran. Nie jest to wina presty na pewno. Może autor firmesa poczyta to i postara się powalczyć w tej kwestii. Jak na program za prawie 1000 zł to ni może być mowy od takich PODSTAWOWYCH błędach. 

 

Ogólnie do reszty programu nie mam większych zastrzeżeń poza jeszcze jednym.... masa funkcji, masa ustawień a "poradnik" strasznie okrojony. Brak przykładów ustawień :/ no ale jak nie ma niczego innego :/ ..... no w sumie są alternatywy i testowałem no ale myślałem, że jak zapłacę to będę miał profesjonalne :D Mam nadzieje, że Pan z Firmesa szybko to poprawi i roześle aktualizacje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Orbis - ohhh ahhh co my to nie jesteśmy, gość przepadł kiedy poprosiłem o pokazanie działającego rozwiązania. Ani słychu, ani widu. Straciłem około dwóch tygodni na e-maile i telefony. Nie polecam.

 

 

 

Witam Pana,

 

Przykro jest czytać słowa krytyki. Dokładamy starań aby każde zapytanie było obsłużone w pełni, nawet jeżeli klient nie decyduje się na współpracę. W ostatnim czasie przechodziliśmy zmiany organizacyjne - dlatego ten kontakt mógł przerwany za co przepraszam. Jeżeli prosił Pan o pokazanie systemu działającego, nasza firma nie odmawia prezentacji - nie udostępniamy demo ze względów technicznych (każda instalacja systemu jest inna).

 

Jeżeli jest Pan nadal zainteresowany zobaczeniem działającego systemu proszę o kontakt - z przyjemnością zorganizuje odpowiednią prezentację systemu TaskCentre.

 

Z poważaniem

Orbis Software Polska

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Witam Pana,

 

Przykro jest czytać słowa krytyki. Dokładamy starań aby każde zapytanie było obsłużone w pełni, nawet jeżeli klient nie decyduje się na współpracę. W ostatnim czasie przechodziliśmy zmiany organizacyjne - dlatego ten kontakt mógł przerwany za co przepraszam. Jeżeli prosił Pan o pokazanie systemu działającego, nasza firma nie odmawia prezentacji - nie udostępniamy demo ze względów technicznych (każda instalacja systemu jest inna).

 

Jeżeli jest Pan nadal zainteresowany zobaczeniem działającego systemu proszę o kontakt - z przyjemnością zorganizuje odpowiednią prezentację systemu TaskCentre.

 

Z poważaniem

Orbis Software Polska

 

Nie dziękuję, jeśli firma po ustaleniu warunków finansowych i uzgodnieniu prezentacji działającego rozwiązania przestaje się odzywać i nie odpowiada na e-maile tzn. że coś tutaj jest nie w porządku. Za kontakt był odpowiedzialny Pan Wojciech H.

 

pozdrawiam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Co do kontaktu, to uczciwie przyznaję, jest to element, który musimy poprawić. Nie zawsze można się dodzwonić, czasami trzeba też poczekać na odpowiedź mailem. W trakcie spotkań czy wizyt u klientów mam wyciszony telefon, nie jestem w stanie również odebrać wtedy telefonu stacjonarnego. Staram się oddzwaniać na nieodebrane połączenia, ale czasami jest ich po prostu zbyt dużo.

 

 

 

Ale ten element nie uległ zmianie od prawie roku. Ja rozumiem, że niektórych rzeczy nie da się poprawić w ciągu 10 minut, ale czekanie na odpowiedź tydzień lub dwa tygodnie to lekceważenie klienta. Ponadto człowiek nie wie na czym stoi i czy ma szukać innego rozwiązania czy kiedyś łaskawie dostanie odpowiedź i poprawioną wersję. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A czy korzysta ktoś może z http://www.e-mo.com.pl/s2s ?

 

Chciałbym zakupić drukarkę fiskalną, subiekta gt i mieć to zintegrowane z Prestą, lecz skoro pojawiają się tak podstawowe problemy przy każdym rozwiązaniu czy jest sens narażać się na poważne utrudnienia w pracy?

 

Kompletnie nie wiem jak to ugryźć....

 

Chciałbym komfortowo pracować, czyli sprzedawać a nie użerać się z różnymi problemami. Co prawda mogę kupić kasę fiskalną, lecz powiedzmy sobie szczerze, że nie jest to zbyt komfortowe na dłuższą metę.

Edited by robertpol (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

No niestety - problem jest taki, że mimo iż PrestaShop jest open-source to nadal nie jest bardzo popularne oprogramowanie w Polsce i nadal inwestycja przez firmy typu Firmes i e-mo marnie się zwraca bo - nie oszukujmy się - ludzie mają nadzieje, że otworzą sklep z świetnie działającym integratorem i najlepiej by kosztował on 200 zł :)

 

Nie wiem jak integrator e-mo wygląda teraz, nie chce tutaj odradzać e-mo - jeszcze 1.5 roku temu było źle, jak jest teraz? Nie wiem. Jeśli mają jakiś okres testowy to warto to przetestować na pewno. Z Firmes moi klienci nie mieli problemów ale faktycznie kontakt tam jest dość słaby, aktualizacje powolne, wydaje mi się, że Firmes jest bardziej skupiony na zleceniach od klientów indywidualnych na jakieś dedykowane sprawy niż na budowaniu bazy klientów takich integratorów jak te dla PrestaShop... 

 

Nie ukrywam, że dziwie się, że nikt jeszcze nie wykorzystał porządnie tej niszy i nie wprowadził naprawdę solidnego produktu premium, który pozwoli na działanie PrestaShop z popularnymi systemami. Firmes ma niezły produkt ale mało w niego inwestuje i nie umie go dobrze sprzedać, e-mo nieźle go reklamuje ale wiem, że z jakością kiedyś nie było dobrze. 

 

Sprawdź e-mo, na pewno warto samemu się przekonać czy jest ok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. IFirma wkrótce planuje rozszerzyć swe usługi o POS z obsługą drukarek fiskalnych. Zdaje się Krystian, że tworzyłeś dla nich moduł dla Prestashop. Może to będzie stabilne rozwiązanie, które pozwoli skupić się na sprzedaży a nie problemach technicznych?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Co do kontaktu, to uczciwie przyznaję, jest to element, który musimy poprawić. Nie zawsze można się dodzwonić, czasami trzeba też poczekać na odpowiedź mailem. W trakcie spotkań czy wizyt u klientów mam wyciszony telefon, nie jestem w stanie również odebrać wtedy telefonu stacjonarnego. Staram się oddzwaniać na nieodebrane połączenia, ale czasami jest ich po prostu zbyt dużo.

 

 

 

Ja pisałem do pana kilka maili i nie dostałem na żadnego odpowiedzi.

 

Ale jak z innego konta wysłałem zapytanie o program to dostałem odpowiedź

 

;-)

 

Chyba trzeba poprawić podejście do klienta!

 

  • Poprawić kontakt!
  • Zrobić dobrą instrukcją!

 

Brak dobrej instrukcji można nadrobić dobrym kontaktem...

Edited by Kuras (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Znalazłem 2 nowe rozwiązania dla PS i Subiekta, może ktoś będzie zainteresowany.

 

  • TaskCenter brzmi poważnie... i pokusiłbym się o określenie Krystiana "solidny produkt premium"... niemniej jednak nie testowałem... lecz po kilku rozmowach takiego nabrałem przeświadczenia
  • Exis sprawdzam obecnie...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Orbis - ohhh ahhh co my to nie jesteśmy, gość przepadł kiedy poprosiłem o pokazanie działającego rozwiązania. Ani słychu, ani widu. Straciłem około dwóch tygodni na e-maile i telefony. Nie polecam.

 

 

Szanowny Panie,

 

od października 2014 zwiększył się nasz zespół sprzedaży. Lista kontaktów do nas dostępna jest w tym miejscu: http://www.taskcentre.pl/?page_id=2

 

Pozdrawiam

 

OSPL

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

A mi Firmes rozwala cały sklep.... po dodaniu nowych produktów z subiekta do sklepu wszystkie linki kategorii w menu nie działają :/ muszę całe menu robić od nowa. Konfigurowałem program na dziesiątki sposobów i albo waliło nowe kategorie albo wstawiało produkty bez kategorii... Już nie wspomnę, że moi klienci co biorą odemnie plik xml za każdym razem mają problemy bo zmieniają się ścieżki do zdjęć.... dla mnie to nie był dobry wydatek. Jedynym rozwiazaniem jest wywalic cały sklep z produktów i kategorii wyczyścic baze i wgrywać na nowo całość... wtedy działa :D:D

Edited by NutHeme (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Dołączam się do pytania czy coś sensownego jest na rynku ?

Obecnie testuje S2S ale chyba autor nie do końca jest uczciwy gdyż na stronie jest napisane

"Zaletą programu S2S jest brak kosztów związanych z zakupem programu Sfera firmy Insert za kwotę blisko700 zł, który umożliwia napisanie rozszerzeń, korzystających z wewnętrznych mechanizmów Subiekta GT. Nasz program S2S nie korzysta z tego systemu."

 

natomiast w instrukcji aby obsłużyć automatyczne zmiany statusów napisane jest:

 

Flagi własne - statusy pozwalają na eksportowanie informacji o zmianie statusu w programie Subiekt do sklepu internetowego za pomocą wbudowanego mechanizmu Flagi własne, który jest dostępny w programie Subiekt GT, sam mechanizm Flagi własne wymaga Sfery dla Subiekt GT .

Aby flagi działały trzeba dokupić zielonego lub czerwonego plusa więc wydatek to 720zł + 492zł S2S daje nam 1212brutto, a jak cenowo wygląda FirmesLink bo nie widzę cennika ?

 

Edit:

Małe sprostowanie. Ostatecznie do obsługi statusów nie potrzeba flag. W programie ustawia się status przyjęcia zamówienia i status zrealizowanego zamówienia. To oznacza jeżeli zrealizujemy ZK w subiekcie to zamówienie otrzyma odpowiedni status.

Edited by AlwinKolano (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Nie dziękuję, jeśli firma po ustaleniu warunków finansowych i uzgodnieniu prezentacji działającego rozwiązania przestaje się odzywać i nie odpowiada na e-maile tzn. że coś tutaj jest nie w porządku. Za kontakt był odpowiedzialny Pan Wojciech H.

 

pozdrawiam

 

Witam Serdecznie,

 

Faktycznie nie zawsze jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie zapytania ad hoc. Ten element uległ znaczącej poprawie, poprzez wdrożenie rozszerzeń w systemie CRM. 

 

Dodatkowo chciałbym przekazać kontakt bezpośrednio do biura / wsparcia sprzedaży = +48 730 000 481

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam Serdecznie,

 

Nie miałem przyjemności jeszcze uczestniczyć w wymianie myśli na tym forum. Zapoznałem się dzisiaj z treścią postów, w bieżącym temacie forum. 

 

Zarówno s2s jak i FirmesLink, są dobrymi rozwiązaniami. Często jest tak, że dla Klientów startujących z biznesem elektronicznym, polecamy/wskazujemy właśnie te rozwiązania. Decyduje o tym i cena i funkcjonalność.

 

Wiem, z własnego doświadczenia, że w momencie startu w handlu w internecie, należy bardzo dobrze i atrakcyjnie odwzorować półkę. I tutaj jest ten punkt ciężkości w inwestycji w e-commerce.

 

W momencie, gdy Klient przekroczy 30 zamówień dziennie, zaczynają pojawiać się bariery biznesowe, dla których TaskCentre® jest korzystną odpowiedzią. Rozwiązanie, które dostarczamy, jest klasy BPA (Business Proces Automation), zatem integrację naturalnie ma wpisaną w swój zakres funkcjonalny. A przez integrację rozumiemy, i tak dostarczamy Klientom, automatyczną wymianę danych w procesie od sprzedaży do rozliczenia płatności. 

 

Za przykład niech posłuży: Klient, który ma 2 sklepy internetowe na PrestaShop (B2C), platforma B2B, 5 kont Allegro, Amazon (docelowo 5 kont), ebay 1 (docelowo 5 kont). TaskCentre obsługuje pobieranie zamówień od tworzenia ZK, przez awizację do WMS, do automatycznej fiskalizacji i wydruku etykiet na przesyłki. W całym procesie, Klient jest angażowany w momentach decyzyjnych. Reszta dzieje się automatycznie.

 

Zauważyłem w internecie opinie, że TaskCentre dla PrestaShop, kosztuje dużo. Nawet miałem kontakt z Klientem, który zapytał mnie, "czy to prawda, że kosztuje to 15kPLN?". Podstawowy zakres automatyzacji wymiany danych, to obecnie koszt przeszło 5 krotnie mniejszy. Faktem jest, że gdy Klient szuka automatyzacji, wartość projektu rośnie.

 

Jednak naturalną rzeczą jest, że w momencie, gdy Klient dynamicznie rozwija firmę, zaczyna szukać rentowności. I potrzeba jest inwestycji. Zatem często na wejściu może być wspomniane 15kPLN, jako inwestycja w TaskCentre, ale zwrot następuje w 2 miesiącu, a kolejne to dochód dla firmy.

 

Dziękuję za uwagę. Polecam naszą stronę www.taskcentre.pl. Ciągle ją rozszerzamy o nowe informacje i udoskonalamy.

 

Pozdrawiam

 

Wojciech Adamowski

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Cześć,

 

Jestem nowym użytkownikiem sklepu opartego na Preście. Posiadam sklep stacjonarny i teraz dołączam do niego sklep internetowy, zależy mi na zintegrowaniu programu do fakturowania/magazynu (w tym momencie korzystam z ubogiego oprogramowania, które jest do wymiany) z Prestą i aktualizacją stanów magazynowych. Tak aby w momencie sprzedaży stacjonarnej można zaktualizować stan w presta i odwrotnie. W swojej ofercie posiadam artykuły w kolorystyce i z rozmiarówką. 

 

Jaki program i jaką integrację polecacie? Czy korzystał ktoś z Was może z oprogramowania, które w swojej funkcjonalności mają już integracje z PrestaShop, np. iBiznes (Firmatec), Faktura VAT 2015 (Rafsoft.net)? Jakiś feedback?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam,

jakiś rok temu pokusiłem się o rozwiązanie firmy FIRMES do integracji sklepu PrestaShop z Subiektem, z przyczyn technicznych niestety uruchomienie nastąpiło dopiero kilka tyg temu.

Posiadam już duża istniejącą bazę subiekta i chciałbym móc uruchomić sprzedaż w sklepie internetowym, co za tym idzie - eksportować wybrane produkty z subiekta do sklepu www.

Korzystając z bardzo ubogiej instrukcji udało mi się "połączyć" moduł sklepu z subiektem, tutaj jednak pojawił się problem. Poprawnie działa jedynie synchronizacja SKLEP WWW - > Subiekt GT ( import produktu ze sklepu do Subiekta GT), w drugą stronę niestety już nie ( eksportuj produkty z Subiekt GT do sklepu internetowego). Czy, któryś tu z obecnych forumowiczów, który poprawnie skonfigurował taką komunikację mógłby rzucić jakieś sugestie w temacie.

Niestety producent oprogramowania FirmesLink milczy pomimo wysłaniu jakiś czas temu kilku maili z prośbą o pomoc / sugestie.

 

pozdrawiam i dziękuje

Piotrek

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam,

ja używam oprogramowania FIRMES.
Wczoraj pierwszy raz zintegrowaliśmy subiekta ze sklepem. I wyszło całkiem ok. Jedyny problem jaki się pojawił to problem z kodami produktów.

Niektóre kody przybrały formę: np. PS100 czyli kodu 5 cyfrowego, który w żaden sposób nie nawiązuje do produktu.
My używamy kodów 6 cyfrowych, np. CKO003

Czy ktoś z Was miał podobny problem ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam, zakupiłem rok temu Firmesa i program ma w sobie niestety błędy ale nie to jest najgorsze. Najgorszy jest support. To jest istna tragedia, czasami przy rozwiązaniu jednego problemu schodziło 2-3 miesiące. Program poprawnie działał może miesiąc. Po za tym miesiącem cały czas trzeba oczekiwać na łaskawe odpisanie supportu Czasami po 2 tygodnie. Zdecydowanie odradzam ten soft.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

ja używam oprogramowania FIRMES.

Wczoraj pierwszy raz zintegrowaliśmy subiekta ze sklepem. I wyszło całkiem ok. Jedyny problem jaki się pojawił to problem z kodami produktów.

 

Niektóre kody przybrały formę: np. PS100 czyli kodu 5 cyfrowego, który w żaden sposób nie nawiązuje do produktu.

My używamy kodów 6 cyfrowych, np. CKO003

 

Czy ktoś z Was miał podobny problem ?

Być może dlatego, że w presta nie było wprowadzonego żadnego Reference

Link to comment
Share on other sites

Witam, zakupiłem rok temu Firmesa i program ma w sobie niestety błędy ale nie to jest najgorsze. Najgorszy jest support. To jest istna tragedia, czasami przy rozwiązaniu jednego problemu schodziło 2-3 miesiące. Program poprawnie działał może miesiąc. Po za tym miesiącem cały czas trzeba oczekiwać na łaskawe odpisanie supportu Czasami po 2 tygodnie. Zdecydowanie odradzam ten soft.

Możesz napisać o jakie błędy chodzi ? pytam z ciekawości bo w ubiegłym roku wdrożyliśmy Firmesa i nam wszystko działa.

Co do supportu to spodziewałem się tego po wpisach na forum ale ostatecznie się zdecydowałem, ponieważ konkurencyjny S2S nie spełniał naszych wymagań (nie uwzględniał rabatów).

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

x13.pl z tego co wiem oferuje S2S, jako pośrednik.

Jeżeli się mylę to z chęcią dowiem się o jakości.

Chyba każdy jest ciekawy... :) 

 

To jak z tym firmsem mam nadane SKU zarówno w subiekcie jak i w prescie chce używać subiekta tylko do stanów magazynowych, jak się sprawdza na tej płaszczyźnie?

Link to comment
Share on other sites

Używam rozwiązania Firmes niecały rok i jeżeli chodzi o zarządzanie stanami magazynowymi działa jak należy:

  1. Po zarezerwowaniu towaru w Subiekcie, ściąga ze stanu na sklepie.
  2. Po przyjęciu zamówienia na sklepie aktualizuje stany w Subiekcie.
  3. Inwentaryzacje i inne dokumenty magazynowe także wywołują skutek na sklepie.
Link to comment
Share on other sites

Korzystam z firmes  od ponad roku i wszystko działa jak należy.

Aktualizacja stanów magazynowych, cen, nazwy produktów wszystko działa idealnie.

Import zamówień ze sklepu do subiekta  również jest ok.

Kontakt telefoniczny też na dobrym poziomie. Ceny nie wygórowane.

Także myślę że nie ma co narzekać. Dziękuję i pozdrawiam

Edited by kaczor18 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Korzystam z firmes  od ponad roku i wszystko działa jak należy.

Aktualizacja stanów magazynowych, cen, nazwy produktów wszystko działa idealnie.

Import zamówień ze sklepu do subiekta  również jest ok.

Kontakt telefoniczny też na dobrym poziomie. Ceny nie wygórowane.

Także myślę że nie ma co narzekać. Dziękuję i pozdrawiam

 

1. W jaki sposób dodajecie kombinacje dla istniejących już grup atrybutów?

 

Mam na myśli sytuację w której mam grupy atrybutów w sklepie i wartości w tej grupie.

 

Chcę dla produktów dodać pola własne ale już z istniejących wartości w sklepie. 

 

2. Czy jest możliwe, aby dodać do istniejących produktów w sklepie nowe kombinacje? 

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Przeczytałem cały wątek, ale w zasadzie nie znalazłem odpowiedzi na swój "problem" :)

 

Mam sklep na PrestaShop, chciałbym by był połączony z magazynami na subiekcie GT, z tym że:

1. Są to 2 zupełnie niezależne firmy, handlujące zupełnie różnymi towarami

2. Wysyłki będą również z 2 różnych magazynów

3. klient za paczkę będzie płacił 1 raz

4. Założenie jest taki by stany magazynowe aktualizowały się na bierząco, stany magazynowe z SubiektaGT importowały się same

 

Z góry dziękuje za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

@AlwinKolano

 

Podstawowe błędy:

 

- nie synchronizuje mi wszystkich produktów, niektóre produkty mimo stanu magazynowego w subiekcie zerowego, w sklepie cały czas oznaczone są jako dostępne;

- wysypuje się synchronizacja ręczna, nie wiem dlaczego, czekam na odpowiedź;

- czasami nie pobiera wszystkich produktów z subiekta, gdy wprowadzam nową kolekcję.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Przeczytałem cały wątek, ale w zasadzie nie znalazłem odpowiedzi na swój "problem" :)

 

Mam sklep na PrestaShop, chciałbym by był połączony z magazynami na subiekcie GT, z tym że:

1. Są to 2 zupełnie niezależne firmy, handlujące zupełnie różnymi towarami

2. Wysyłki będą również z 2 różnych magazynów

3. klient za paczkę będzie płacił 1 raz

4. Założenie jest taki by stany magazynowe aktualizowały się na bierząco, stany magazynowe z SubiektaGT importowały się same

 

Z góry dziękuje za pomoc!

 

 

Witam,

Punkty 1, 2,4 są do spełnienia :)

Jednak jak biznesowo przypisać koszt wysyłki do jednej firmy ? Która będzie tą szczęśliwą a która będzie dokładała do zamówienia?

 

Pozdrawiam

Orbis Software Polska

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

AlwinKolano

 

Chodzi o to że przy takich błędach próbuję się skontaktować z twórcą programu, i nie dostaję żadnej odpowiedzi. Jest to bardzo irytujące. Zero odzewu zero pomocy, dlatego mówię że support w skali od 1 do 10, ja daję 1.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam,

 

Czy ktoś korzysta z ifirma lub wfirma? Integrował z prestashop. Mogę prosić o opinie ?

 

Witam,

 

tutaj integracja dotyczy tylko dokumentów handlowych (zamówień), nie ma możliwości synchronizacji stanów magazynowych.

 

Pozdrawiam

Orbis Software Polska

 

www.taskcentre.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam, zacząłem dziś korzystać z integracji od Firmes i w sumie instalacja poszła w miarę sprawnie (beznadziejna instrukcja) ale problem pojawił się przy eksporcie zdjęć. Dokładniej rzecz ujmując, wyeksportowałem towary, opisy, ceny, atrybuty a po zdjęciach ni widu ni słychu.

 

Próbowałem obydwóch opcji tzn: eksportuj zdjęcia na podstawie atrybutów binarnych towaru oraz na podstawie załączników towaru - nic nie zadziałało.

 

Mając na uwadze prędkość odpowiedzi twórcy, chciałem zapytać Was, czy ktoś miał może podobny problem? 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hej, wybacz spóźnienie ale pytanie nieaktualne. Błąd był gdzieś w programie, zmiany w ustawieniach nie pomagały. Producent szybko odpowiedział na moje pytania i po 2 dniach miałem aktualizację. Póki co mogę z czystym sumieniem polecić tym, którzy się zastanawiają.

Link to comment
Share on other sites

Z przykrością, ale stwierdzam, że autor programu jest nieodpowiedzialny/niepoważny.
Brak jakiegokolwiek kontaktu, maile pozostają bez odpowiedzi no i dodzwonić się też nigdy nie można.
Ostatnio robiliśmy kolejne wdrożenie i potrzebowaliśmy dokonfigurować co nie co... niestety jesteśmy zdani sami na siebie. Jak domniemam autor z miejsca wiedziałby co należy włączyć/wyłączyć aby uzyskać określony efekt, ale niestety musimy sami testować różne ustawienia - zabiera nam to masę czasu a firmę kosztuje to niemałe pieniądze. Nie wspomnę już o sytuacjach, w których określona konfiguracja wydaję się być poprawna a po czasie okazuje się, że jednak nie jest.
Program sam w sobie wydaje się być ok, niemniej mnogość opcji konfiguracyjnych połączona z brakiem dokumentacji  i wsparcia ze strony autora sprawia, że firma bardzo dużo na tym traci.

Polecam ale tylko dla dla niezłożonych środowisk, w których ktoś sobie skonfiguruje sam import produktów i zamówień z presty do subiekta i nie będzie myślał o rozwoju swojej firmy oraz zaawansowanych konfiguracjach, bo wtedy może się okazać, że rozwiązanie jest bezużyteczne.
Ewidentnie jest potrzeba rynku - czekać tylko aż jakaś poważna firma dostrzeże tą lukę i stworzy produkt alternatywny.

Link to comment
Share on other sites

Z przykrością, ale stwierdzam, że autor programu jest nieodpowiedzialny/niepoważny.

Brak jakiegokolwiek kontaktu, maile pozostają bez odpowiedzi no i dodzwonić się też nigdy nie można.

Ostatnio robiliśmy kolejne wdrożenie i potrzebowaliśmy dokonfigurować co nie co... niestety jesteśmy zdani sami na siebie. Jak domniemam autor z miejsca wiedziałby co należy włączyć/wyłączyć aby uzyskać określony efekt, ale niestety musimy sami testować różne ustawienia - zabiera nam to masę czasu a firmę kosztuje to niemałe pieniądze. Nie wspomnę już o sytuacjach, w których określona konfiguracja wydaję się być poprawna a po czasie okazuje się, że jednak nie jest.

Program sam w sobie wydaje się być ok, niemniej mnogość opcji konfiguracyjnych połączona z brakiem dokumentacji  i wsparcia ze strony autora sprawia, że firma bardzo dużo na tym traci.

Polecam ale tylko dla dla niezłożonych środowisk, w których ktoś sobie skonfiguruje sam import produktów i zamówień z presty do subiekta i nie będzie myślał o rozwoju swojej firmy oraz zaawansowanych konfiguracjach, bo wtedy może się okazać, że rozwiązanie jest bezużyteczne.

Ewidentnie jest potrzeba rynku - czekać tylko aż jakaś poważna firma dostrzeże tą lukę i stworzy produkt alternatywny.

 

Napisz jaki masz problem. Przerabiałem już kontakt z tą firmą i do wszystkiego musiałem dojść sam. Odezwij się postaram się pomóc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Dzień dobry

 

Szukam rozwiązania integracji subiekt - presta

czy istnieje możliwość podziału tzn :

jedna baza subiekta

produkty A, B, C, zaznaczone do sklepu internetowego.

 

import :

produkt a do sklepu 1

produkt b do sklepu 2

produkt a,c do sklepu 3

 

podział można zrobić cechami w subiekcie

 

czy jest taka opcja w programach do integracji ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Szukam programu do integracji naszych 2 sklepów internetowych z programem Subiekt GT.

 

Jesteśmy już po wstępnych testach programu FirmesLink - generalnie program działa OK, problem jest z tworzeniem powiązań produktów miedzy Subiekt i PS - lista tworzy się koszmarnie długo lub się wysypuje a jakikolwiek kontakt z twórcą jest beznadziejny.

 

Założenia integracji Prestashop 1.6 Subiekt GT

 

2 sklepy internetowe (2 niezalezne instancje Prestashop na osobnych domenach) z identyczną bazą produktów i kategorii

liczba produktów ~62 tys

liczba kategorii ~180 tys.

 

Istniejąca baza subiekta z bazą ok 6,5 tyś. produktów i ok 3 tyś. kartotek klientów.

 

liczba wspólnych produktów w Prestashop i bazie subiekta to ok 3,5 tys. (wg reference sklepu i symbol produktu w subiekcie)

 

Szukam rozwiązania, które spełni te podstawowe założenia:

 

1. Stworzenie listy trwałych powiązań dla towarów z subiekta i baz obu sklepów (wg reference sklepu i symbolu produktu w subiekcie) lub możliwość zaimportowania takiej listy powiązań z pliku csv do programu.

2. Możliwość zdefiniowania powiązań kosztów dostawy i form płatności miedzy sklepem a subiektem

3. Automatyczny import nowych zamowień ze sklepu (możliwość ustalenia początkowego order_ID).

4. Stworzenie kartoteki Klienta przy nowym zamówieniu (jeśli już istnieje w subiekt to dopisanie zamówienia do niego - sprawdzanie np. po polach: imie,nazwisko,adres, firma, e-mail).

5. Dodanie produktu z zamówienia do bazy produktów subiekta (jeśli nie istanieje - sprawdzenie z listy powiązań wg reference). Jeśli juz isnieje w bazie to dopisanie zamowienia do tego produktu. Import produktów tylko z nowych zamówień.

6. Import form płatności i kosztów dostawy z zamówienia ze sklepu do zamówienia subiekta.

7. Stworzenie powiązań statusów Subiekta i Sklepu i aktualizacja statusów zamówień w sklepie po zmianie w Subiekt.

8. Synchronizacja automatyczna z definiowanym interwałem np. 1,2,5,10,30 minut.

 

Niepotrzebna będzie funkcja exportu towarów z Subiekt do PrestaShop ani zarządzanie stanami magazynowymi. Jedyna synchronizacja w kierunku Subiekt-Presta ma się odbywać na poziomie statusów zamówień w PrestaShop.

 

Czy ktoś może mi polecić program, który spełni te założenia?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam

Po analizie dostępnych w internecie informacji rozważam użycie integracji Firmes lub s2s. Pytanie do osób które mają taką integrację za sobą, jak wygląda aktualnie sytuacja? Które rozwianie ma lepszy support a integracja sprawia mniej problemów? Na razie udało mi się uzyskać demo s2s na drugie czekam.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam

Po analizie dostępnych w internecie informacji rozważam użycie integracji Firmes lub s2s. Pytanie do osób które mają taką integrację za sobą, jak wygląda aktualnie sytuacja? Które rozwianie ma lepszy support a integracja sprawia mniej problemów? Na razie udało mi się uzyskać demo s2s na drugie czekam.

Pozdrawiam

 

Do s2s i Firmes trzeba mieć cierpliwość, jednak s2s przy wdrożeniu potrafi pomóc zdalnie. Nie wiem jak s2s, ale Firmes wspiera PHP7. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Do s2s i Firmes trzeba mieć cierpliwość, jednak s2s przy wdrożeniu potrafi pomóc zdalnie. Nie wiem jak s2s, ale Firmes wspiera PHP7. 

 

Moją opinię na temat Firmes znacie... pisałem kilka razy.

 

A ja mam pytanie o s2s... czy działa z prestashop 1.7?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...

A ja wybrałem inny integrator i działa super.

A najważniejsze że suport jest dostępny od ręki... piszę i mam odpowiedź, albo łączą się poprzez pomoc zdalną. 

Do integratora przygotowali mi jeszcze możliwość eksportu XML dla UPS... i działa jak należy.

Po problemach z kontaktem, które miałem z inną firmą od integracją, teraz jest to zrobione na 5+ :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Dzień dobry,

Pojawiło się coś nowego w temacie integracji z subiektem? Testowałem przez chwilę firmesa, i jest ok. Zastanawiam się nad integratory.pl i s2s. Jedno jest tańsze, drugie ma abonament roczny.

Możecie coś polecić z tej trójki?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tmec said:

Dzień dobry,

Pojawiło się coś nowego w temacie integracji z subiektem? Testowałem przez chwilę firmesa, i jest ok. Zastanawiam się nad integratory.pl i s2s. Jedno jest tańsze, drugie ma abonament roczny.

Możecie coś polecić z tej trójki?

Cześć.

Ja polecam integratory.pl

S2s to, jak dla mnie, za skomplikowane połączenie, ma dużo opcji którychja nie potrzebowałem. Idealnie mi pasował integratorzy.pl, prosty, dobry, bardzo dobry kontakt od twórcy, w przeciwieństwie do firmesa. Zapewne to się zmieniło i już powinienem przestać narzekać ale jak wydasz kasę a potem nie masz kontaktu od twórcy to jakoś trudno mi nie narzekać :-)

W integratory.pl masz możliwość testowania więc spróbuj i porównaj.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, tmec said:

Dzień dobry,

Pojawiło się coś nowego w temacie integracji z subiektem? Testowałem przez chwilę firmesa, i jest ok. Zastanawiam się nad integratory.pl i s2s. Jedno jest tańsze, drugie ma abonament roczny.

Możecie coś polecić z tej trójki?

Mam za sobą kilka integracji z firmesem i śmiało mogę polecić. Wszystko działa jak należy @Kuras kontakt działa poprawnie, telefonicznie lub mailowo szybko załatwiasz sprawę.
Integratory bez zastrzeżeń, działa jak należy, kontakt sprawny, funkcje wystarczające, w standardzie przesyłanie faktur do Presty. Jednak w Integratory wymóg to Sfera GT do Subiekta, w Firmesie nie jest to konieczne (tylko w wersji rozszerzonej)
s2s zdaje się być na ostatniej pozycji w tym zastawieniu

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.10.2014 o 12:44 PM, luki4ever napisał:

Niestety na Polskim rynku nie ma firmy, która mogłaby zasłużyć na miano profesjonalnej przy integracji Subiekta z Prestashop.

Orbis - ohhh ahhh co my to nie jesteśmy, gość przepadł kiedy poprosiłem o pokazanie działającego rozwiązania. Ani słychu, ani widu. Straciłem około dwóch tygodni na e-maile i telefony. Nie polecam.

 

Firmes - niby działa, ale ciągle są problemy, a przede wszystkim do szału człowieka doprowadza brak kontaktu, na odpowiedź czeka się po 2 tygodnie. A co do wspomnianego "niby działa" w Prestashop od wersji 1.6.x w produktach z kombinacjami nie działa funkcja odznaczania produktów ze sklepu internetowego, jedynie przy produktach, które nie posiadają kombinacji. Zdjęcia produktów są jakby po kompresji, słabej jakości, zarówno te na karcie produktu jak i w miniaturkach. Chyba jedyne rozwiązanie na rynku, które w miarę działa i na którym da się pracować, jednak wolałbym zapłacić więcej i być potraktowany w sposób profesjonalny.

 

Niestety na polskim rynku Presta jest popularna platformą dla startującego lub małego sklepu dlatego ze jej koszty wdrożenia nie sa duże co jednoczęsnie przekłada się na jakoś samej platformy która kuleje co powoduje szereg problemów z integracjami dlatego nie ma idealnego rozwiązania a kazde jest w czyms lepsze.

Firmes kusi funkcjami których ma sporo oraz "osczędnością" związaną z zakupem Sferą - i tu ostrzeżenie dla anamtów oszczędność bo efekty uzywania aplikacji które a "sztywno wstrzykują cos do bazy Subiekta mogą być kiedyś opłakane - chyba że autor rozwiązania daje gwarancję na poprawność działania bazy Subiekta(ale nie daje bo nikt nie daje :) a udowodnić jest ciężko) -- uwaga nie pije do Firmes tylko do wszystkich tak robiących swego czasu również s2s który przeszedł na Sferę bo juz sie nie dało inaczej.

Gdybym porównał sferę jako API do Subiekta do API Presty to ta druga powinna sie ze wstydu schować i tak zapewne powie każdy programista który się zderzył z tym rozwiązaniem i w końcu stwierdził ze zrobi coś po swojemu bo już nie ma siły, co powoduje mnogość rozwiąząń i koncepcji a to z kolei nawarstwia problemy który Kolasiński od presty odbiera jako nierzetelność firmy piszącej integrację (niestety bywa i tak).

Więc wszystkim narzekającym na integrację z prestą i wysokie ceny wymienione powyżej powiem tak Zapraszam do przesiadki na Magento2 tam API działa jak jest opisane, tam mozna napisac idealną integrację tam mozna spełnić marzenia o działaniu 95% funkconalnosci bez prolemu i tam wg mnie sensowna integracja z Subiektem kosztuje powyżej 10k i tak powinna kosztowa jesli ktoś chce mieć wszystko sterowane z jednego miejsca a nie trochę tu troche tam bo sie oczytał na jednym i drugim forum.

 

Pozdrawiam wszystkich piszących integracje i trzymam kciuki

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.01.2019 o 3:37 PM, Kuras napisał:

Cześć.

Ja polecam integratory.pl

S2s to, jak dla mnie, za skomplikowane połączenie, ma dużo opcji którychja nie potrzebowałem. Idealnie mi pasował integratorzy.pl, prosty, dobry, bardzo dobry kontakt od twórcy, w przeciwieństwie do firmesa. Zapewne to się zmieniło i już powinienem przestać narzekać ale jak wydasz kasę a potem nie masz kontaktu od twórcy to jakoś trudno mi nie narzekać 🙂

W integratory.pl masz możliwość testowania więc spróbuj i porównaj.

To tez potwierdzam rozwiązanie sposobu pracy Integratorów jest bardzo zdrowe - autorzy pracują odcięci od klienta a infolinia daje rade a co najważniejsze co mnie zachęciło do współpracy - dodzwoniłem sie za pierwszym razem i ktoś rzeczowo wyjaśnij zagadnienia, a podane terminy na wykonanie indywidualnych rozwiąząń zostały dobrez określone i dotrzymane.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...