Jump to content

CSS yani Bilgiler ile ilgili

Recommended Posts

CSS ile isimlendirilen Bilgiler kısmında görünmemesine rağmen 'Mağazalar' alt menü olarak gözüküyor.Nasıl kaldırabilirim yada bunun adını nasıl değiştirebilirim...

Şimdiden teşekkür ederim...

Ayrıca bi sorum daha olacak

Katagorilere resim yüklediğimde çözünürlük aşırı derece düşüyor resmin ne olduğu belli olmuyor. aynı resmi klasöründe içine atarak düzeltiyorum sorun olmuyor.

Neden bozulur resimler ?

post-331303-0-11540100-1329904089_thumb.jpg

post-331303-0-49734900-1329904095_thumb.jpg

CSS ile isimlendirilen Bilgiler kısmında görünmemesine rağmen 'Mağazalar' alt menü olarak gözüküyor.Nasıl kaldırabilirim yada bunun adını nasıl değiştirebilirim...

Şimdiden teşekkür ederim...

Ayrıca bi sorum daha olacak

Katagorilere resim yüklediğimde çözünürlük aşırı derece düşüyor resmin ne olduğu belli olmuyor. aynı resmi klasöründe içine atarak düzeltiyorum sorun olmuyor.

Neden bozulur resimler ?

Birinci sorunuzun cevabı Back Office'de Tools>CMS altında. Buradan Mağazamızda menüsünü kaldırabilir veya değiştirebilirsiniz.

İkinci soru için ise Back Office'de Preferences>Images altındaki JPG ve PNG kalitesini değiştirmelisiniz.

İyi çalışmalar.

Birinci sorunuzun cevabı Back Office'de Tools>CMS altında. Buradan Mağazamızda menüsünü kaldırabilir veya değiştirebilirsiniz.

İkinci soru için ise Back Office'de Preferences>Images altındaki JPG ve PNG kalitesini değiştirmelisiniz.

İyi çalışmalar.

Tekrar merhaba..

CMS altında Mağazalar (our stores) Malesef ki yok. Onları düzenledim zaten ama ordan değilde başka bi yerçek otomatik çekiyor oraya sanırım. nerden bulamadım ama..

Modül Ayarlar > Ön Ofis Özellikleri' sekmesi > CMS Blok

v1.1 'ı

Konfigüre

yi tıklıyoruz

CMS Blok yapılandırma'da Bilgiler başlığını editle seçeneğinden

Mağaza Ekranı

Blok sonunda görülen mağaza ; Şeçeneğini HAYIR olarak yaptığımızda sorun düzelti.

ÇAĞLAR arkadaşımı biraz yorgum, teamviewer ile bilgisiyarıma girip bizzat ilgilendiği için sonuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Bide bu arada dün çağlara birşey sordum biraz aradık beraber ama vaktimiz yetmedi. Bugün aramaya devam ettim buldum. Belki sizde karşılaşırsanız diye yazıyorum.

Üst menü ile alt sayfa arasında bi boşluk var onu düzeltmek için ' superfish-modified.css ' 70. satırdaki ' margin-bottom: 1em; ' dizinini ' margin-bottom: -1em; ' olarak düzelttim sorun düzeldi.

Kolay gelsin...

• Create New...