Jump to content

ID kategorií a produktů + import CSV


Bronikus

Recommended Posts

Trochu jsem si hrál s importem *CSV do shopu. Ne jen, že vůbec nedokázal pochopit, že ID které již neexistuje např. 45 bylo odstraněno a nově volně jest 46! tak ID 45 zpětně nedokáže využít, nechápu proč. Pokud někdy smažu produkt, smaže se tím i jeho ID které by se dalo ale využít znovu, pokud to má smysl, spíš mi to dělá bordel v importu který mi tím nejspíš nejde rozchodit!
Chápu že ID číslování kategorií a produktů je nekonečné, jenže v rámci CSV importace mi to blbne - co s tím?


Dík za jakýkoliv help...



Bronikus

Link to comment
Share on other sites

Trochu jsem si hrál s importem *CSV do shopu. Ne jen, že vůbec nedokázal pochopit, že ID které již neexistuje např. 45 bylo odstraněno a nově volně jest 46! tak ID 45 zpětně nedokáže využít, nechápu proč. Pokud někdy smažu produkt, smaže se tím i jeho ID které by se dalo ale využít znovu, pokud to má smysl, spíš mi to dělá bordel v importu který mi tím nejspíš nejde rozchodit!
Chápu že ID číslování kategorií a produktů je nekonečné, jenže v rámci CSV importace mi to blbne - co s tím?


Dík za jakýkoliv help...



Bronikus


leda změnit ID přímo v DB. Je to ale naprosto zbytečné si myslím...
Link to comment
Share on other sites

Tak jsem trochu laboroval, import proběhne v pořádku - ale jen pokud jde i onformaci: "Import CSV proběhl v pořádku" jenže to se zobrází v BO ale nic se nepřeneslo-neimportovalo, nejspíš budu muset projet diskuze N a FR. Nebo nemáte někdo vzorovou tabulku pro import? Kde již jen dopisujte parametry produktů a následně "Import" v BO?

Bronik

Link to comment
Share on other sites

PROBLÉM VYŘEŠEN !!!!!

Pokud by to někoho zajímalo, kámen úrazu byl v Excelu a konverze Win1250 do UTF-8! Vše nyní realizuji v OpenOffice 3.0, zde najdete přímé náhledy pro nastavení sloupců a tabulek před importem do databáze e-shopu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pokračování...

Takže problém bude muset být opraven v tabulce: ps_products kde jsou veškeré ID zapsány! Proto mám nápad, že vytvořím duplikát nějakého zboží jako poslední ID a tento poslední řádek v tabulce, nakopíruje do mnou smazaných produktů/ID které mi schází! Tohle kdybych věděl, že je problém s importem produktů, že chybějící ID tomu brání, tak bych některá ID nemazal...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...