Jump to content

zobrazování zboží v kategorii


Petra

Recommended Posts

Zdravím Váš všechny, mám dotazy co se týče kategorií. Budu vděčná za každou radu.
Zobrazuje se mi po rozkliknutí kategorii výpis zboží s fotografií pod sebou ve tvaru obdélníku, chtěla bych to nastavit tak abych měla na stránce 16 položek ale 4 vedle sebe a 4 podsebou. Dá se to někde přepnout?

A další dotaz je ohledně výpisu kategorií. Po rozkliknutí kategorie se zobrazí nad zbožím výpis podkategorie včetně obrázků.
Dá se to někde vypnout?

Přikládám rychlý náčrt první i druhé otázky přímo ze shopu.

Budu moc vděčná za každou radu, hledám již ve fóru dva dny a nic jsem nenašla podobného :-(

Hezký den přeju. Petra

6225_6pTyTlsnzzcvM16z0P3X_t

Link to comment
Share on other sites

Zdravím Váš všechny, mám dotazy co se týče kategorií. Budu vděčná za každou radu.
Zobrazuje se mi po rozkliknutí kategorii výpis zboží s fotografií pod sebou ve tvaru obdélníku, chtěla bych to nastavit tak abych měla na stránce 16 položek ale 4 vedle sebe a 4 podsebou. Dá se to někde přepnout?

A další dotaz je ohledně výpisu kategorií. Po rozkliknutí kategorie se zobrazí nad zbožím výpis podkategorie včetně obrázků.
Dá se to někde vypnout?

Přikládám rychlý náčrt první i druhé otázky přímo ze shopu.

Budu moc vděčná za každou radu, hledám již ve fóru dva dny a nic jsem nenašla podobného :-(

Hezký den přeju. Petra


Zobrazuje se mi po rozkliknutí kategorii výpis zboží s fotografií pod sebou ve tvaru obdélníku, chtěla bych to nastavit tak abych měla na stránce 16 položek ale 4 vedle sebe a 4 podsebou. Dá se to někde přepnout?

myslím,že přepnout se to nedá,ale dá se to udělat v CSS stylech.
Link to comment
Share on other sites

Platinum...,

nevěděl bys, jak zrušit malý náhled podkategorií? Jsou tam malé obrázky 80x80px já bych chtěl u každé kategori (již mám), ale i u podkategorie mít pouze horní velký obrázek na celou šířku nad výpisem zboží z dané podkategorie. Prostě ono možná stačí, když se bude zákazník řídit pouze hlavním MENU v kterém to bude dostatečně strukturované! Škoda jen, že tato možnost není ovlivněná samostatným blokem...!

Bron

Link to comment
Share on other sites

Zkus se mrknout na : Back Office >> Preferences >> Image>>2.medium - 80x80=>editace=>zaškrtni x u Categories a dej regenerovat miniatury.

Obrázky 80x80 ze subkategorie by měly zmizet. :coolsmile:


Dík, je to dobrý hlavolam, obrázky jsou pryč ale nápisy stále přítomné :)
Asi mám nový námět na modul pro řízení zobrazení ano/ne podkategorií a dokonce tam, kde já sám chci...

B.

...,no možná ten nápis tam už moc vadit nebude, kouknu se do CSSka nebo kde to najdu a pak se ozvu!
Link to comment
Share on other sites

tak to už jen udělat natvrdo...
v themes=>pretashop=>category.tpl zakomentovat .. viz kód, nebo category.zip



{include file=$tpl_dir./breadcrumb.tpl} 

{include file=$tpl_dir./errors.tpl}

{if $category->active}


   {$category->name|escape:'htmlall':'UTF-8'}
{$nb_products|intval} {if $nb_products>1}{l s='products'}{else}{l s='product'}{/if}


{if $scenes}
   <!-- Scenes -->
   {include file=$tpl_dir./scenes.tpl scenes=$scenes}
{else}
   <!-- Category image -->
   {if $category->id_image}
id_image}-category.jpg" alt="{$category->name|escape:'htmlall':'UTF-8'}" title="{$category->name|escape:'htmlall':'UTF-8'}" id="categoryImage" />
   {/if}
{/if}    

 {if $category->description}
{$category->description}
 {/if}

<!--    {if isset($subcategories)}
   <!-- Subcategories -->

{l s='Subcategories'}

       {foreach from=$subcategories item=subcategory}

getCategoryLink($subcategory.id_category, $subcategory.link_rewrite)|escape:'htmlall':'UTF-8'}" title="{$subcategory.name|escape:'htmlall':'UTF-8'}">




getCategoryLink($subcategory.id_category, $subcategory.link_rewrite)|escape:'htmlall':'UTF-8'}">{$subcategory.name|escape:'htmlall':'UTF-8'}

       {/foreach}




   {/if}-->

 {if $products}
       {include file=$tpl_dir./product-sort.tpl}
       {include file=$tpl_dir./product-list.tpl products=$products}
       {include file=$tpl_dir./pagination.tpl}
   {elseif !isset($subcategories)}

{l s='There is no product in this category.'}
   {/if}
{else}

{l s='This category is currently unavailable.'}
{/if}




v případě IE to raději celé odmáznout.viz category_IE.zip

Backup, Backup , Backup !!!

category.zip

category_IE.zip

Link to comment
Share on other sites

Přesně tak,
optimalizovat to pro IE8, Mozilu a Operu je nutné! Také si myslím, že ty obrázky podkategorií resp. jejich pojmenování je zbytečné, v tomto místě bych viděl jiné využití nebo "namontování" jiné varianty pro kategorie nebo produkty. Jak jsem psal, zákazníkovi bohatě stačí navigace z menu vlevo. Ale neodmazával bych to, fakt jen zakomentování, případně záloha tohoto souboru...

B.

Link to comment
Share on other sites

Díky moc za optimalizaci pro IE!
Jinak by se tento krok mohl zapracovat do modulu, který by měl ovšem mít možnost jiného využití těchto obrázků 80x80px! Např. nějaké informace - klikatelný obrázek někam na něco nebo jiný cílový soubor.

Bronikus

Dodatečný EDIT:
výsledek za pomoci -Platinum- za což mu velice děkuji neb jsem se v tom nemusel vrtat a mohl se věnovat jiným úpravám. Už se nám sem nemotají překážející podkategorie, je zde přesně jen velký obrázek, otestuji zda se sem dá aplikovat pohyblivý *GIF! Ale zatím bude stačit jen tato ukázka, lze doplnit ještě případný text do obrázku s vhodně zvoleným fontem - nic obyčejného, co bude charakterizovat obsah kategorie.

Možné varianty co by se hodilo:

-okno s popisem (text pod obrázkem kategorie) by mohlo být větší a obsahovat FCK editor nebo něco jednoduššího pro širší využití tohoto prostoru. Ten se může hodit téměř na vše.
-možnost změny obrázku této kategorie se zachováním původního, tedy uchovávání různých screenů pro variabilitu záhlaví kategorie. Zkusím také něco otestovat a zapracovat do nějakého stáhnutelného souboru!

Jinak přesné rozměry obrázku jsou 555 x 150px. Na 555px vychází šířka vnitřního okna-okraje! Výšku si zvolte jakou chcete. Jak psal -Platinum- nutnost: přepsat v: Nastavení/Obrázky! Jelikož mám BO v CZ tak píšu tuto cestu!


Bronikus

6268_JREU5ixs4RQIKKnVSFYk_t

Link to comment
Share on other sites

Zdravím při dnešku,
no tedy nestačím zírat jak tu jsou ochotní lidičky. Díky opravdu moc.

Taky bych uvítala modul ve kterým si to človíček nastaví jak chce. Vypnout nevypnout. Nebo další možnosti.
Já např. bych tam uvítala jeden grafickej banner, který bych si tam mohla umístit pro každou kategorii zvlášť.

Neměli by jste ještě radu na to zobrazování zboží, abych to neměla jenom pod sebou ale abych měla tři nebo čtyři
vedle sebe ? Koukala jsem na ty CSS styly, sice jsem něco našla na čtyři sloupce, ale bůh ví jak je to se řádkováním

Link to comment
Share on other sites

Zdravím při dnešku,
no tedy nestačím zírat jak tu jsou ochotní lidičky. Díky opravdu moc.

Taky bych uvítala modul ve kterým si to človíček nastaví jak chce. Vypnout nevypnout. Nebo další možnosti.
Já např. bych tam uvítala jeden grafickej banner, který bych si tam mohla umístit pro každou kategorii zvlášť.

Neměli by jste ještě radu na to zobrazování zboží, abych to neměla jenom pod sebou ale abych měla tři nebo čtyři
vedle sebe ? Koukala jsem na ty CSS styly, sice jsem něco našla na čtyři sloupce, ale bůh ví jak je to se řádkováním


Petro ale když už máš vypnuté zobrazování podkategorií stejně jako já, tak do každé kategorie ať hlavní, nebo jen podkategorie vnořené -1- nebo -2- atd. už můžeš vložit vlastní obrázek viz. můj předposlední příspěvek. Obrázek jsem naměřil na 555px což by mělo být zcela přesně, výšku si můžeš zvolit sama! Takže to je k tomu tvému prvnímu dotazu, že nyní lze vkládat i pro vnořené podkategorie samostané obrázky - já bych zde právě uvítal i možnost tyto obrázky uchovávat a časem je obměňovat! Snad časem. Jinak k té druhé části: pokud takto rozkouskuješ "napozicuješ" kostkama karty produktů, to už se ti tam ale snad nic nevejde krom obrázku který v tomto případě v základu je 129x129px!!!!
Mám dojem, že takto, jak je to prezentováno od instalace, je to celkem dostačující, ty kostky bude nejspíš potřeba sáhnout trochu více do CSSka ale časově to je nereálné!
Link to comment
Share on other sites

Zdravím při dnešku,
no tedy nestačím zírat jak tu jsou ochotní lidičky. Díky opravdu moc.

Taky bych uvítala modul ve kterým si to človíček nastaví jak chce. Vypnout nevypnout. Nebo další možnosti.
Já např. bych tam uvítala jeden grafickej banner, který bych si tam mohla umístit pro každou kategorii zvlášť.

Neměli by jste ještě radu na to zobrazování zboží, abych to neměla jenom pod sebou ale abych měla tři nebo čtyři
vedle sebe ? Koukala jsem na ty CSS styly, sice jsem něco našla na čtyři sloupce, ale bůh ví jak je to se řádkováním


Petro ale když už máš vypnuté zobrazování podkategorií stejně jako já, tak do každé kategorie ať hlavní, nebo jen podkategorie vnořené -1- nebo -2- atd. už můžeš vložit vlastní obrázek viz. můj předposlední příspěvek. Obrázek jsem naměřil na 555px což by mělo být zcela přesně, výšku si můžeš zvolit sama! Takže to je k tomu tvému prvnímu dotazu, že nyní lze vkládat i pro vnořené podkategorie samostané obrázky - já bych zde právě uvítal i možnost tyto obrázky uchovávat a časem je obměňovat! Snad časem. Jinak k té druhé části: pokud takto rozkouskuješ "napozicuješ" kostkama karty produktů, to už se ti tam ale snad nic nevejde krom obrázku který v tomto případě v základu je 129x129px!!!!
Mám dojem, že takto, jak je to prezentováno od instalace, je to celkem dostačující, ty kostky bude nejspíš potřeba sáhnout trochu více do CSSka ale časově to je nereálné!


Pro obměňování obrázku můžeš použít jednoduchý skript,který tě po kliknutí na obrázek něj odkáže třeba na dané zboží.
Obrázků můžeš mít třeba 100 a čas pro změnu obrázku si také nastavit.

pokud by jste měli někdo o ten script zájem můžu ho sem dát.

Mimochodem... bez minimální znalosti CSS tam těžko dostaneš 4 pole %-P
Link to comment
Share on other sites

Bronikus, jo jo já vím..vypadá to právě lépe s tím jedním obrázkem, zatím tam nic nemám..ale uvítala bych právě jako ty aby se to dalo měnit jednoduše z modulu.

Co se týče kategorií nemuseli by to být přesně kostky stačily by tři vedle sebe. V DOPORUČUJEME je umístěno zboží 4x vedle sebe a vejde se :-).Na svým současným shopu to tak mám a vejde se to tam celkem v pohodě, takto se vejde na stránku více zboží a nemusí být stránka bůhví jak dlouhá. Když navolím zas míň zobrazování zboží na stránku, tak zas člověk listuje jak cvok..jsou to takový věci, co mě osobně rozčilujou a předpokládám že to musí lézt na nervy více lidem.
Myslím že u zboží v kategorii stačí obrázek s "Náhled", "Vložit do košíku" a "cena". Mám spoustu barevností od jednoho produktu a tak zákazník přeskáče na danou barvu, která se mu líbí a buď rovnou vloží do košíku, nebo si bude chtít něco přečíst a rozklikne. Nebo třeba jde jen o zvyk, ale příjde mi to okno prázdný když je tak dlouhý, kdybych prodávala elektroniku, tak chápu že tam je více informací o produktu a tak je to plnější...ale ty moje dekorace, jen délka a šířka :-D
:-D

Link to comment
Share on other sites

Bronikus, jo jo já vím..vypadá to právě lépe s tím jedním obrázkem, zatím tam nic nemám..ale uvítala bych právě jako ty aby se to dalo měnit jednoduše z modulu.

Co se týče kategorií nemuseli by to být přesně kostky stačily by tři vedle sebe. V DOPORUČUJEME je umístěno zboží 4x vedle sebe a vejde se :-).Na svým současným shopu to tak mám a vejde se to tam celkem v pohodě, takto se vejde na stránku více zboží a nemusí být stránka bůhví jak dlouhá. Když navolím zas míň zobrazování zboží na stránku, tak zas člověk listuje jak cvok..jsou to takový věci, co mě osobně rozčilujou a předpokládám že to musí lézt na nervy více lidem.
Myslím že u zboží v kategorii stačí obrázek s "Náhled", "Vložit do košíku" a "cena". Mám spoustu barevností od jednoho produktu a tak zákazník přeskáče na danou barvu, která se mu líbí a buď rovnou vloží do košíku, nebo si bude chtít něco přečíst a rozklikne. Nebo třeba jde jen o zvyk, ale příjde mi to okno prázdný když je tak dlouhý, kdybych prodávala elektroniku, tak chápu že tam je více informací o produktu a tak je to plnější...ale ty moje dekorace, jen délka a šířka :-D
:-D



Různé barvy pro jedno zboží si můžeš navolit v atributech v Color pickeru
Link to comment
Share on other sites

Platinum jo to vím že to tam je,pProblém je v tom že sv. zelená nemusí být sv. zelená jako v barevné vzorkovnici.
Všechno zboží mám nafocené a tak jediná 100% jistota v barevnosti pro zákazníka je reálné foto.

Já bych si nikdy teda třeba neobjednala tričko, kdyby na fotce bylo bílé a chtěla bych červené, i přesto že ho ve vzorkovnici mají tak reálně nevím jak vypadá barva.:-(

Link to comment
Share on other sites

Platinum jo to vím že to tam je,pProblém je v tom že sv. zelená nemusí být sv. zelená jako v barevné vzorkovnici.
Všechno zboží mám nafocené a tak jediná 100% jistota v barevnosti pro zákazníka je reálné foto.

Já bych si nikdy teda třeba neobjednala tričko, kdyby na fotce bylo bílé a chtěla bych červené, i přesto že ho ve vzorkovnici mají tak reálně nevím jak vypadá barva.:-(


Stáhni si ColorCop a tím zjistíš přesnou barvu. Tu pak vložíš to piceru a barva je zcela reálná.

ColorCop.zip

Link to comment
Share on other sites

Pro obměňování obrázku můžeš použít jednoduchý skript,který tě po kliknutí na obrázek něj odkáže třeba na dané zboží.
Obrázků můžeš mít třeba 100 a čas pro změnu obrázku si také nastavit.

pokud by jste měli někdo o ten script zájem můžu ho sem dát.

***

Rád bych se na to podíval jaké v tom jsou možnosti, můžeš to sem plesknout? Ještě nevím jak by se to mohlo přesně využít - zase aby tam nebylo moc klikání, každopádně ty tebou vyřazené podkategorie mohou mít plno možností, třeba nesoucí informaci o této kategorii, toto zboží zasíláme za těchto podmínek, nebo reklama např. "koukněte se, jak Vám balíme objednávky" což je pěkný. Ještě o tom popřemýšlím, variant se jeví mnoho!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
umite kluci a holky nekdo zaridit aby se v kategoriich zobrazovalo vice produktu vedle sebe? 16 na stranku? koukam, ze si tady na to nikdo zatim netroufa...


Myslíš tím jako v jednom řádku 16 produktů?
Nebo celkově? Tohle trochu nechápu, jedna věc je počet na stránce celkem a druhá věc je, zda má být šablona dva na řádek a nebo jeden na řádek jako výchozí od tvůrců Presty!!!

Takže?
Link to comment
Share on other sites

Zdravím, prosím o radu nebo aspoň nasměrování, kde se dá upravit zobrazování zboží v kategorii. Je to první dotaz autora této diskuze, ale bohužel tady na něj nikdo neodpověděl.

(V global.ccs umím upravit šířku a výšku jednoho políčka, ale nedaří se mi doslat víc jak jednu položku zboží na řádek. Je to pravděpodobně dáno použitím

  • seznamem. V klasickém html bych to vyřešil
Link to comment
Share on other sites

umite kluci a holky nekdo zaridit aby se v kategoriich zobrazovalo vice produktu vedle sebe? 16 na stranku? koukam, ze si tady na to nikdo zatim netroufa...


Myslíš tím jako v jednom řádku 16 produktů?
Nebo celkově? Tohle trochu nechápu, jedna věc je počet na stránce celkem a druhá věc je, zda má být šablona dva na řádek a nebo jeden na řádek jako výchozí od tvůrců Presty!!!

Takže?


samosebou myslim např: 3 vedle sebe a treba 4 pod sebou tzn 12 na stranku... stejne jako to je v ostatnich shopech bezne... alza, czc atd...
Link to comment
Share on other sites

umite kluci a holky nekdo zaridit aby se v kategoriich zobrazovalo vice produktu vedle sebe? 16 na stranku? koukam, ze si tady na to nikdo zatim netroufa...


Myslíš tím jako v jednom řádku 16 produktů?
Nebo celkově? Tohle trochu nechápu, jedna věc je počet na stránce celkem a druhá věc je, zda má být šablona dva na řádek a nebo jeden na řádek jako výchozí od tvůrců Presty!!!

Takže?


samosebou myslim např: 3 vedle sebe a treba 4 pod sebou tzn 12 na stranku... stejne jako to je v ostatnich shopech bezne... alza, czc atd...


Tak na indexu - tedy hlavní stránce tvé domény lze nastavit kolik produktů bude vedle sebe a zároveň množství pro zobrazení, pokud jde o toto zobrazování v jednotlivých kategoriích, to lze definovat stránkováním, tedy počtem produktů na stránku. Tento parametr ale vychází z šablony Presta Shopu, v opačném případě bys musel upravit CSS soubor a tím i překopat template *tpl!

Na netu je mnoho free template pro kategorie ap. pokud jde o ALZA.cz, tak má výborné šablony produktů, něco podobného bych si představoval i v Prestě, má tedy 3 čtvercové motivy produktů na řádek - kouknu na to...
Link to comment
Share on other sites

Na našej stránke tento problém skúšam riešiť vytvorením väčšieho množstva podkategórií. Zákoš si vyberie na základe dizajnu podkategóriu (až šesť obrázkov vedľa seba) a potom konkrétny výrobok v rámci kategórie iba z niekoľko položiek. Pozri napr. http://mhl.sk/svietidla/3-serie-brilliant.
Pri tomto spôsobe sa mi nedarí vyriešiť skok na jednotlivé produkty, t.j. keď zákoša nezaujímajú kategórie ale chce prehliadať jednotlivé výrobky. Potrebujem aby kliknutím na odkaz preskočil obrázky kategórií a nastavil na prvý tovar pod obrázkami. Template kategórií mi nerešpektuje zatiaľ žiadny spôsob bookmarku.
V predajni nábytku je tento spôsob nevyhovujúci tam som zatiaľ dal široký obrázok kategórie a vypol obrázky podkategórií. Pozri napr. http://mhl.sk/nabytok/2-jedalen-a-kuchyna. Je možné, že keď tam bude viac tovaru tak prejdem k prvému spôsobu.
Výhodu vidím v tom, že je minimálny zásah do kódov, čo môže byť výhodné pri neskoršom upgrade.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...