Jump to content

Více položek se stejným ID v fronend i backend


pokeria

Recommended Posts

Zdravím.

Migroval jsem na jiný server a nyní se mi stává, že některé produkty vidím jak v administraci, tak i v obchodě vícekrát. Mají stejné ID, v databázi jsou jen jednou, takže pokud bych je chtěl v administraci promazat a nechat jediný, tak o ně přijdu. Viz příloha.

Možná to může souviset s automatickým importem přes skript, ale nevím kde to opravit, protože jich je tam více jen naoko.

Setkali jste se s takovým problémem někdo? Jak by to šlo opravit?

Díky.

post-80988-0-66933700-1329290828_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hezký popis. Více jen naoko.

 

Je to tak. Je jich víc jen naoko a ve skutečnosti je každý produkt v databázi jen jednou, protože nemůžou být záznamy se stejnými ID. Problém je v SQL dotazech. Nevím co přesně se ti v databázi stala a ani příloha mi nejde zobrazit, ale dotaz dávají duplicitní výsledky, takže je tam něco špatně s JOIN částí dotazů. K pochopení schází informace, jestli je PS nějak záplatovaný nebo je v něm modul, který přímo ovlivňuje seznam vrácených produktů.

Link to comment
Share on other sites

Myslím že co jedno spuštění skriptu pro automatický import, to další záznam/nezáznam v Prestě. Zřejmě to bude kombinace chyby skriptu a migrace Presty na jiný hosting. Mám dilema zda vše nainstalovat od začátku nebo se pokoušet bezchybně rozchodit migrovaný Prestashop, protože jednoduché nebude ani jedno.

 

Hezký popis. Více jen naoko.

 

Je to tak. Je jich víc jen naoko a ve skutečnosti je každý produkt v databázi jen jednou, protože nemůžou být záznamy se stejnými ID. Problém je v SQL dotazech. Nevím co přesně se ti v databázi stala a ani příloha mi nejde zobrazit, ale dotaz dávají duplicitní výsledky, takže je tam něco špatně s JOIN částí dotazů. K pochopení schází informace, jestli je PS nějak záplatovaný nebo je v něm modul, který přímo ovlivňuje seznam vrácených produktů.

Link to comment
Share on other sites

Chybu máš v csv souboru, který jsi importoval. U daného produktu máš 2× číslo stejné kategorie, to je zapsáno v db, nikde jinde to neuvidíš a taky neopravíš. Dokonce to nejde ani odtržením u dané kategorie v admnistraci.

 

V db si najdi "ps_category_product", dej seřadit dle "id_product" a najdi ID produktu, který se ti zobrazuje vícekrát a smaž řádek s duplicitním "id_category".

 

P.S.: Pokud se nechceš hrabat v db, oprav si csv soubor (najdi duplicitní čísla kategorií ve sloupci "kategorie") a naimportuj jej znovu. Smaže to všechny dosavadní kategorie u daného produktu a zapíše nové z csv.

Link to comment
Share on other sites

Nepoužívám csv, ale php skript. V DB jsou všechny záznamy jednou, tam problém nevidím.

Nebyl by jiný tip?

 

 

Chybu máš v csv souboru, který jsi importoval. U daného produktu máš 2× číslo stejné kategorie, to je zapsáno v db, nikde jinde to neuvidíš a taky neopravíš. Dokonce to nejde ani odtržením u dané kategorie v admnistraci.

 

V db si najdi "ps_category_product", dej seřadit dle "id_product" a najdi ID produktu, který se ti zobrazuje vícekrát a smaž řádek s duplicitním "id_category".

 

P.S.: Pokud se nechceš hrabat v db, oprav si csv soubor (najdi duplicitní čísla kategorií ve sloupci "kategorie") a naimportuj jej znovu. Smaže to všechny dosavadní kategorie u daného produktu a zapíše nové z csv.

Link to comment
Share on other sites

Tak právě řeším to samé, ale...

Vše běželo v pohodě, a najednou, jak si tak procházím shop, koukám, že v jedné kategorii je vše dvakrát. Jen v té jedné kategorii. Ale v administraci je vše jednou.

Jsem z toho blázen... Nucená kompilace, Cache off+delete, optimalizace DB bez výsledku..Stále ta jedna kategorie problém...

 

Někdo nějaký nápad?

Link to comment
Share on other sites

No vida, už několikrát jsem se tu dotázal na radu a najednou se vše vyřešilo a stejné je to i v tomto případě (teda v mém případě). Takže pokud by se někdo potýkal se stejným problémem jako já (frontend dvakrát, administrace jednou), tak je to importem kombinací (atributů). Nahrál jsem je poprvé, pak jsem změnil množství, a opět nahrál... Řekl bych, že se asi jedná o bug...

Link to comment
Share on other sites

opět problém, tentokrát jsem zadal cenu přes ctrl + C (bohužel tam bylo asi 12 místné číslo z jiné aplikace) a než jsem si toho všiml zmizela mi po enter tabulka editace zboží. Následovně jsem v kategorii nenašel jediné zboží a právě jsem přišel na to, že se veškerá ID přečíslovala na vysoké ID, dále v jedné kategorii vidím všechno zboží v jiné jen první řádek a bez náhledů,... :-( Nechápu, přitom jsem vlastně nic neudělal, jen jsem zadal špatně cenu :-(

Link to comment
Share on other sites

... ještě že existují zálohy :-) přehrál jsem tool.php a je to zpět. Nicméně 3 hodiny muka na pranýři. Ještě zjistit jak vrátit do "modules" hlavní seznam souborů k instalaci, deinstalaci a konfiguraci. Ta zase zmizela po instalaci fpdf.php :-( Prostě nyní nemohu instalovat nové moduly, protože tam tu sekci kde si vybírám "z PC" nebo z "URL" nemám. :-(

Link to comment
Share on other sites

No, tímhle nikomu moc nepomůžeš, většinou každý ví, že když něco mění, má si dělat zálohy a když mu pak něco nejde, je to proto, že něco změnil :-) Spíše bych přemýšlel, proč jsi to měnil...Protože s největší pravděpodobností (100%) jsi použil něco pro jinou verzi PS :-)

Link to comment
Share on other sites

Při nahrazování distribučních souborů je dobrý dělat to po jednom a vždy zkontrolovat základní funkčnost shopu a administrace.

 

Je taky dobrý podívat se předem na všechny rozdíly v kódu proti distribuční verzi (stačí na to třeba Total Commander). Tak se dá odchytit soubor z jiné verze Presty, protože obsahuje obvykle příliš mnoho změn.

 

Další užitečná věc je mít na serveru přejmenovaný původní soubor, takže máš přehled o změnách a můžeš se rychle vrátit k původní verzi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...