Jump to content

povinnost zadat telefon


Edis

Recommended Posts

Já si nemyslím že je dobré zákazníka nutit do zadávání svého mobilního numera! Je to trochu dost pod pás, pakliže provede korektní objednávku - ta bude odeslána ať již dobírkově nebo bankovním převodem, vyskytne-li se problém, takový zákazník se ozve sám.

Je to skoro stejné, jako bys chtěl, aby u registrací někdo vyplňoval korektní údaje o datumu svého narození pro aplikaci dárkového modulu který z těchto dat vychází dle cronu který to monitoruje pro udělení různých výhod...!

Bron

Link to comment
Share on other sites

No,
já osobně si myslím,že je to běžná praxe mít povinný telefon.Korektnímu zákazníkovi to vadit nebude a ty máš možnost si objednávku ověřit a tím pádem se ti snižuje možnost posílat dobírku na blink.Protože pokud si zákazník objedná a následně si to rozmyslí,stává se že objednávku nezruší a dobírku si pak nepřevezme.Ať už měl jakýkoliv důvod,ty přijdeš o poštovné a u zboží v některých shopech to činí třeba celou marži z objednaného zboží.No a zákazníka který je z druhé strany republiky asi budeš těžko nahánět pro 50-70 Kč potovného,i když ti potvdí obchodní podmínky ve kterých budeš mít že "objednávka je závazná".100% jistotu ti nezaručí nikdo,ale při zadání telefonu máš šanci se ujistit, že se obchod uskuteční a solidní zákazník má dobrý pocit,že se o něj a jeho objednávku dobře staráš.

Až pošleš "pár" dobírek které se ti vrátí nevyplacené,možná změníš na povinný telefon názor.

Email má totiž v tomto případě pouze informativní charakter pro zákazníka,že jeho objenávka byla přijata a "vyřizuje se".Ale to je tak vše.Pak mu můžeš na email psát třeba 100x že si zásilku a proč nevyzvedl."Třeba" mu bude trapně,tak ti raději na meila ani neopoví.

I takové zkušenosti máme... :coolsmile:

J.Tichý

P.S. jukni třeba sem nebo sem

6220_MOpyRqJaBZLbKqtMZQDi_t

Link to comment
Share on other sites

Plně se ztotožňuji s názorem "platinum",protože ten kdo provozuje delší dobu eshop s povinnou registrací, tak zjistí k čemu jsou určité povinné položky při registraci nového zákazníka důležité a výhodou.

Link to comment
Share on other sites

Dobrá, dobrá...,
jelikož budu provozovat obsahově trochu větší e-shop zaměřený pro modeláře, kde se ceny zásilek trochu liší od jiných sortimentů jako je textil nebo květiny, tak telefon dám jako povinný parametr! Každopádně je pravda, že uchovávání informací o svých zákaznících není věcí veřejnou, proto tam tato položka může být.

Mě šlo defacto jen o to, že produkty, které si někdo objedná, dostane na určenou adresu s řadou výhod, kde dáme levné poštovné při převodu hodnoty zakázky na náš účet a odpadá tak doběrečné - získá další dva bonusy: věrnostní program nákupem produktu = body pro další nákup, nebo slevové vouchery které bude každý měsíc vyhlašovat administrace pro Gold zákazníky atd...,

Myslím, že budování vztahu mezi provozovatelem e-shopu a jeho zákazníkem, lze činit v mnoha jiných aspektech, než je jen povinný údaj při registraci v zápisu mobilního čísla na svojí osobu. Na takové položce prostě obchod nepadá a ani nestojí.


Každopádně díky za podnětné připomínky :)

Link to comment
Share on other sites

V poho...

Pokud se tedy teprve chystáš provozovat shop (eshopů je dnes jak sra..k) tak počítej s tím,že možná prvních pár týdnů,možná měsíců tě překvapí návštěvnost,nebo spíš zájem o koupi zboží.Lidi dnes zajímá hlavně cena.
Bonusy,slevové kupóny atd. je to poslední,na co zákazník myslí když jde třeba jednorázově nakupovat.
Zajímá ho hlavně cena a polpatky.
Stalo se nám, né jednou,že si raději zákazník pro zboží přijel osobně i 50km,než aby zaplatil 105Kč poštovného.
To je pak s takovými zákazníky oničem.Ale je to zákazník,a je to jeho volba jak si zboží vyzvedne.
I my sice používáme tzv. Reward Points neboli věrnostní body,ale to má cenu jen pokud zákazník dělá velké obraty např. 20-40.000,-, a to pravidelně.Pak se mu sleva kterou dostane za body vyplatí.
Jinak to pavažuji osobně za naprosto zbytečné.
Něco jiného je ale třeba množstevní sleva.Ta se vyplatí jak zákazníkovi,tak prodávajícímu.Stejně tak to je i s dopravou zdarma při výši objednávky nad určitou částku.

Jak si ale zařídí vlastník běh shopu, je pouze jeho,a jen jeho věc. Jsou to jeho zisky z prodeje... :-)

Link to comment
Share on other sites

Jasně, cenu jsem nejmenoval ač je to nejdůležitější aspekt který nám zákazníky bude vracet pro další nákupy! Ona sama nabídka dodatečných výhod mimo základní nebo konkurenční prostředí, je věcí celkem pozitivní. Pokud nasadím jen jednu nebo dvě možností zasílání, na Slovensko vůbec, je to už o laxním přístupu. Je třeba mít prostě všechno nastaveno do maximálních možností výběru... cena, množství, podpora zákazníkům na webu, dopravné, zákonné informace ap.
Toho všeho jsem si vědom, rozhodně moje instalace obchodu není ještě ve stádiu pro ostrý provoz, stále nacházím nějaké chybky které je nutno opravit. Posledně jsem se vrtal v e-mailech, jejich specifické upravení, nyní zase číslování faktur jde mimo mnou zamyšlenou realitu, prostě dokud tohle všechno nebudu mít OK! tak ten shop nelze spustit. Jde mi především o index shopu, ten o sobě řekne hodně, proto v tomto prostoru považuji prezentaci lepšího sortimentu za nutné tak činit! Viděl jsem, jak funguje e-shop u kamaráda v SRN. Prezentace nových a žádaných položek na indexu dělá divy!

No to by bylo na debaty mimo topic nebo na vlastní topic..., co takový založit? :)

Link to comment
Share on other sites

Já si nemyslím že je dobré zákazníka nutit do zadávání svého mobilního numera! Je to trochu dost pod pás, pakliže provede korektní objednávku - ta bude odeslána ať již dobírkově nebo bankovním převodem, vyskytne-li se problém, takový zákazník se ozve sám.

Je to skoro stejné, jako bys chtěl, aby u registrací někdo vyplňoval korektní údaje o datumu svého narození pro aplikaci dárkového modulu který z těchto dat vychází dle cronu který to monitoruje pro udělení různých výhod...!

Bron


Zdravím,
nesouhlasím s tebou s tím, že není nutné zadvat telefonní číslo. Používám jej pouze pro ověření objednávky, neboť se mi několikrát stalo, že se mi zboží vrátilo, pokud nebyl zadaný telefon. Samozřejmě, může se mi zboží vrátit i u objednávky, ve kterém je číslo zadané, ale jde o ten pocit, že si mohu objednávku ověřit.
Link to comment
Share on other sites

Ahoj,
no druhá věc je ovšem ta, že když si z tebe někdo bude chtít udělat "dobrý den" tak bude objednávat co hrdlo ráčí a ty budeš balit a posílat, tohle už někdo popisoval jako no-fair přístup konkurence. No jsme v čechách že?! Jinak je pravdou, že telefon by měl být veden u registrace, ovšem nerad bych narazil na nějakého dobrodince co na nás pošle UOOZ že došlo k zneužití dat. Sice je to zcestná myšlenka, jenže lidé jsou různé...!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...