Jump to content

Flash baner pro úvodní stránku


Bronikus

Recommended Posts

Praktikujete někdo tuto možnost?
Z mého pohledu se jedná celkově o velice silný motivační prvek s odkazem do cílové karty produktu který takový baner může v sobě nést! Koukal jsem na internetu, nejlevnější verze Adobe Flash CS3 Professional stojí něco přes 500 EURO což je celkem únosné, každopádně investice směruji v současné době jinam!

Nemáte někdo nějaký dobrý typ na program, v kterém lze tvořit Flash banery a kde lze z takového baneru odkazovat na více sekcí produktů - nikoliv jen na jednu jako to umí pouze GIF animator?!


Bron

PS: případně i ten GIF animátor pokud umí odkazovat na více URL ne jen jednu...!

Link to comment
Share on other sites

Praktikujete někdo tuto možnost?
Z mého pohledu se jedná celkově o velice silný motivační prvek s odkazem do cílové karty produktu který takový baner může v sobě nést! Koukal jsem na internetu, nejlevnější verze Adobe Flash CS3 Professional stojí něco přes 500 EURO což je celkem únosné, každopádně investice směruji v současné době jinam!

Nemáte někdo nějaký dobrý typ na program, v kterém lze tvořit Flash banery a kde lze z takového baneru odkazovat na více sekcí produktů - nikoliv jen na jednu jako to umí pouze GIF animator?!


Bron

PS: případně i ten GIF animátor pokud umí odkazovat na více URL ne jen jednu...!



SwishMax
Link to comment
Share on other sites

Zdravím,
pokud ses nedal na cestu SWF, co třeba použít "Mapování obrázku" v přímo v PS.
Přikládám přílohu pro "nakopnutí".
Dle popisu by měla zvládnout i *.gify


zkratkou PS je myšlen PrestaShop ne Photoshop

6254_9lfu1NDxomEUYQob2zr9_t

Link to comment
Share on other sites

Zdravím,
pokud ses nedal na cestu SWF, co třeba použít "Mapování obrázku" v přímo v PS.
Přikládám přílohu pro "nakopnutí".
Dle popisu by měla zvládnout i *.gify


zkratkou PS je myšlen PrestaShop ne Photoshop


Ahoj, jasně, o té funkci také vím, ještě jsem se k tomu nedostal! To je taky perfektní věc, já nyní zkouším spíše různé upoutávky v kartách produktů jako příloha apod. protože můj e-shop bude mít dosti specifické zboží mnoha variant, proto musím vycházet hlavně z toho, co bude mít trochu nějaký efekt. Mapování otestuji dneska. Jinak SWF už zkouším v prográmku SwishMax2 jak mi tady někdo doporučil, jsem na (full) verzi, kdyby někdo měl zájem tento program přepnout do plné verze bez omezení, dejte vědět na "PM" !!

Bron
Link to comment
Share on other sites

Platinum...,
ještě tě budu otravovat :)
Trochu času jsem věnoval prográmku SwishMax2! Zhotovil jsem si klikatelný baner s koncovkou *SWF ale nabízí to i *SWI program vše korektně uloží, jen už nevím jak to mám nacpat na úvodní stránku, resp. v editoru úvodní stránky vyberu "Flash" ale zobrazí mi to jen rámeček, zdrojová tohoto souboru (je jen jedenú), mám umístěné přímo na FTP kde je obchod, zadám cílovou cestu k SWF ale baner se nezobrazí, nedělám něco špatně? Případně nevím co za parametry při vkládání Flash souboru ještě v těchto parametrech zadat..

Předem dík


B.

Link to comment
Share on other sites

Platinum...,
ještě tě budu otravovat :)
Trochu času jsem věnoval prográmku SwishMax2! Zhotovil jsem si klikatelný baner s koncovkou *SWF ale nabízí to i *SWI program vše korektně uloží, jen už nevím jak to mám nacpat na úvodní stránku, resp. v editoru úvodní stránky vyberu "Flash" ale zobrazí mi to jen rámeček, zdrojová tohoto souboru (je jen jedenú), mám umístěné přímo na FTP kde je obchod, zadám cílovou cestu k SWF ale baner se nezobrazí, nedělám něco špatně? Případně nevím co za parametry při vkládání Flash souboru ještě v těchto parametrech zadat..

Předem dík


B.
Link to comment
Share on other sites

Platinum...,
ještě tě budu otravovat :)
Trochu času jsem věnoval prográmku SwishMax2! Zhotovil jsem si klikatelný baner s koncovkou *SWF ale nabízí to i *SWI program vše korektně uloží, jen už nevím jak to mám nacpat na úvodní stránku, resp. v editoru úvodní stránky vyberu "Flash" ale zobrazí mi to jen rámeček, zdrojová tohoto souboru (je jen jedenú), mám umístěné přímo na FTP kde je obchod, zadám cílovou cestu k SWF ale baner se nezobrazí, nedělám něco špatně? Případně nevím co za parametry při vkládání Flash souboru ještě v těchto parametrech zadat..

Předem dík


B.


Máš zřejmě špatně zadanou cestu k souboru SWF v editorial.tpl

=============================================================================

<!-- Module Editorial -->

   {if $xml->body->home_logo_link}body->home_logo_link|escape:'htmlall':'UTF-8'}" title="{$xml->body->$title|escape:'htmlall':'UTF-8'}">{/if}
       {if $homepage_logo}

    <object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=7,0,19,0" width="550" height="230">



 <embed src="{$img_dir}animation3.swf" quality="high" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash" width="550" height="230"></embed>
</object>

   {/if}
   {if $xml->body->home_logo_link}{/if}
   <!-- {if $xml->body->logo_subheading}{$xml->body->logo_subheading|stripslashes}{/if} -->
   {if $xml->body->$title}{$xml->body->$title}{/if}
   {if $xml->body->$subheading}{$xml->body->$subheading}{/if}
   {if $xml->body->$paragraph}
{$xml->body->$paragraph}{/if}

<!-- /Module Editorial 2157f2ab0e84df5c252f503b879847de4849729f  --> 



=========================================================================
a soubor třeba animation3.swf vložíš do themes =>prestashop=>img /animation3.swf

editorial.zip

Link to comment
Share on other sites

Díky!
Už mi to tam animuje :)
Jinak ve výborném programu jaký mi zatím postačuje a cos mi doporučil, uložím šířku-x-výšku baneru ale na stránkách je stále zcela jiný rozměr který jsem nikde nezadával, dá se říci, že si to udělalo samo. Nějaké 414x104px nechápu kde vzal! Když na stránce kliknu pravým myšítkem na vlastnosti tohoto baneru, mohu si jej zvětšit-přiblížit, jenže to už je zase mimo kraje vnitřního okna a zasahuje po postranní moduly! Jelikož jsem zadal 555x100px tak to stejně neni dodrženo, vrací se to do miniatury 300x..nevím kolik!

Zkusím ještě juknout do nastavení obrázků, možná založit nový požadavek pro SWF banery např. 555x100 nebo 555x150 ap.


SwishMAX2 je zatím špica, už jsem chtěl sosnout z netu Adobe CS4/CZ ale tohle myslím musí stačit každému.

Link to comment
Share on other sites

A jsem u toho,
jak specifikovat obrázek který se má zobrazovat na indexu? Šířka je 555x100 pro banery. Jenže pro to je samostatný modul, ten ale na velikost popsanou viz. výše, nemá moc vliv! Pokud ale nedělám někde chybu s programu než Flash uložím pro cílový soubor?!

Link to comment
Share on other sites

Díky!
Už mi to tam animuje :)
Jinak ve výborném programu jaký mi zatím postačuje a cos mi doporučil, uložím šířku-x-výšku baneru ale na stránkách je stále zcela jiný rozměr který jsem nikde nezadával, dá se říci, že si to udělalo samo. Nějaké 414x104px nechápu kde vzal! Když na stránce kliknu pravým myšítkem na vlastnosti tohoto baneru, mohu si jej zvětšit-přiblížit, jenže to už je zase mimo kraje vnitřního okna a zasahuje po postranní moduly! Jelikož jsem zadal 555x100px tak to stejně neni dodrženo, vrací se to do miniatury 300x..nevím kolik!

Zkusím ještě juknout do nastavení obrázků, možná založit nový požadavek pro SWF banery např. 555x100 nebo 555x150 ap.


SwishMAX2 je zatím špica, už jsem chtěl sosnout z netu Adobe CS4/CZ ale tohle myslím musí stačit každému.


Velikost zobrazení flash banneru si nastavíš v editorial.tpl
Link to comment
Share on other sites

No ono nakonec je možné šířku a výšku nastavit přímo v editoru úvodní stránky, že mě to nenapadlo hned! Tam si zvolím veškeré parametry a Flash baner ukotvit na stránku - důležitý je parametr {#media_dlg.scale} "noborder"! Proto není třeba dalšího nastavování. Testoval jsem i WMV a Real Media, vše funguje perfektně.

Link to comment
Share on other sites

No taky slušný,
já jsem se nyní zaměřil na záhlaví kategoriíí a podkategorií s obrázkem dle toho co která kategorie reprezentuje. Dokonce se tam dá nahrát i GIF takže ve vhodném slideshow lze udělat decentní a celkem ojedinělé prezentace které se dají libovolně editovat a nebo nechat toto záhlaví pouze statické.

Našel jsem pěkný GIF-slideshow, jenže na konci toho pásu fotek mi vyskočí logo s odkazem na původce programu. Googlil jsem, ale ni zajímacího nenašel, krom SwishMax2 cos mi doporučil a který používám, nemáš ještě typanec na nějaký GIF-slideshow?

Dík

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...