Jump to content

şifre yenileme problemi

meksi

Recommended Posts

Merhaba,

Presta 1.2 olan sistemi update yapmak yerine 1.4.1 versiyonu yeni bir dizin açarak kurdum. eski versiyondaki kullanıcıları yeni versiyona PHPMYADMIN ile export import ettim. Hatta PHPMYADMIN tblo dizinleri farklılık gösterdiği için excelde tabloları Presta 14,1 in tablosuna göre yeniden düzenledim ve import ettim.

buraya kadar herşey güzel çalıştı. Fakat sisteme giriş yapamayan veya şifresini unutan müşterilere şifre resetlemek için link göderiyor. ancak bu link yeni şifre oluşturma sayfasını açmıyor ve hata veriyor. Verdiği hata şu: "email gönderme işleminde hata oluştu." Yeni şifre işlemi için email adresinizi girin. diyor. email adresini tekrar girerek yeni reset linki göndermesini istediğinizde de busefer 365 dk. geçmesi gerekiyor diyor. 365.dk geçsede yeni link gönderiyor ama şifreyi yeniden oluşturma sayfsasına geçemiyor. Problem bu.

Yardımlarınızı beklliyorum

selamlar.

• 2 weeks later...

Merhaba

Database'i kontrol etmeden yardım etmek zor olacak ama sanırım veritabanını taşırken fazladan boşluk karakteri var. Bu nedenle doğru linke yönlenmiyor diye düşünüyorum.

İşlemi gerçekleştiren dosya controllers>PasswordController.php

Buradan da adım adım kontrol ederek gidebilirsiniz. Ancak benim önerim ilk önce veritabanında ps_customer tablosundaki özellikle secure_key başta olmak üzere veri alanlarını kontrol etmek. Fazladan boş karakter olup olmadığına bakın.

Şurada da benzer bir sorundan bahsedilmiş. http://www.prestashop.com/forums/topic/51589-forgotten-lost-password-manual-reset-via-phpmyadmin/ Bir de dosya verilmiş. Ekstra boşluk karakter varsa bu dosya ile düzeltebilirsiniz sanırım.

İyi çalışmalar.

Çağlar bey merhaba,

yanıtınız için teşekkür ederim öncelikle. emek vermiş araştrımışsınız benim için. sağolun.

Ancak mesele sadece taşıdığım müşteriler için değil yeni oluşturduğum deneme kullanıcı için de password yenileme yapamıyor.

Çağlar bey merhaba,

yanıtınız için teşekkür ederim öncelikle. emek vermiş araştrımışsınız benim için. sağolun.

Ancak mesele sadece taşıdığım müşteriler için değil yeni oluşturduğum deneme kullanıcı için de password yenileme yapamıyor.

sistemde e-mail gönderme problemi varmı?? iletişim formundan filan e-mail gidiyormu??

site adresini paylaşmanız mümkünmü? yada pm olarak bildirin.

aklıma 2 seçenek geliyor.

1. şifre yenilemede gelen e-mail şöyle bir linke yönlendirir.

password-recovery?token=6f4842ad86ea5afb12da7c5356f8db34&id_customer=2

burdaki ya token yanlış yada id customer alanı.

2. site update edilirken class ların eksik yada yanlış dosya ile değiştirilmesi.

360 dk verilen hata bir güvenlik olayı adminden müşteriler'e tıklarsanız en aşağıda 2 yeni şifre talebi arası geçen süre diye bir alan olması gerekir default olaeak 360dk olur. bunu değiştrebilirsiniz ama bu birşey değiştirmez linke tıklanıldığı zaman yeni e-mailin direkt gelmesi lazım rastgele bir şifre ile.

360dk bunun süresi değil.