Jump to content

Am incercat orice nu primesc e-mail la comanda noua


Recommended Posts

Salutare la toti in primul rand , am ceva timp de cand ma chinui sa primesc e-mail la comanda noua, am instalat modulul de alerte e-mail am pus adresa de e-mail , am verificat si in preferences la e-mail , trimit test e-mail dar nu primesc nici un mesaj pe e-mail unde poate sa fie problema Am completat adresa mea de e-mail este ceva ce imi scapa mie?? Sunt incepator si am cateva zile de cand tot caut rezolvarea de aceea apelez la ajutorul vostru .

VA MULTUMESC!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, am incercat , dar nu merge, la test mail nu imi da eroare, imi spune e-mail trimis , dar eu nu il primesc , nu stiu unde se duce e-mail-ul ala sa fie oare ca am e-mail cu [email protected] dar nu cred ca are de a face cu asta! Trebuie cumva sa fie si numele domeniului in e-mail?

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, am incercat , dar nu merge, la test mail nu imi da eroare, imi spune e-mail trimis , dar eu nu il primesc , nu stiu unde se duce e-mail-ul ala sa fie oare ca am e-mail cu [email protected] dar nu cred ca are de a face cu asta! Trebuie cumva sa fie si numele domeniului in e-mail?

Multumesc!

 

Aceeasi problema am avut-o si eu. Din folderul en/mails Copy&Paste in folderul ro/mails si o sa mearga

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

S-ar putea sa am eu o solutie:

1) Orders - Statuses

2) Verifica daca ai bifat "Send email tu customers".

 

E posibil sa fie o corelare intre cele doua. Un bug ceva. Bifeaza optiunea si vezi daca functioneaza. Alta idee mai buna nu am.

Link to comment
Share on other sites

Salut, ca sa poti primi mailuri de avertizare trebuie intrunite 2 conditii

- in al primul rand trebuie sa ai configuratia corecta pentru trimitere emailuri fie folosind functia mail() (optiunea implicita) fie prin SMTP

- in al doilea rand nu e suficienta instalarea/activarea modulului de alerte email, trebuie sa activezi din configuratia lui sa trimita notificare pentru comanda noua si sa pui adrelese la care vrei sa-ti vina mesajele cate una pe rand in textarea respectiv.

In afara de astea, bine inteles ca la statusul comanda noua trebuie sa fie bifa pusa la trimitere email si selectat sablonul corect.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...