Jump to content

Home Text Editor, Homepage Slideshow si Eroare autentificare clienti


ImportComenziUSA

Recommended Posts

Dupa cum mentionez si in titlu am aceste 3 probleme, imi cer scuze daca s-au mai deschis threaduri pe temele acestea, dar din ce am gasit nu prea am inteles mai nimic ,unele probleme fiind nerezolvate, cu intentia asta deschid , pentru a le rezolva.

Sunt nou intre-ale prestashopului , dar e usor cat de cat de folosit , usor de inteles.

 

Incepem cu modulul HTE

Incarc poza , scriu ce vreau etc, este in regula ,incarca ok , in hooks sau administrare carlige l-am pus si in homepage content si in headers of page, si aici vine problema , pe prima pagina modulul este sub produse.Ideea este ca l-am scos din headers of page pentru ca banuiesc carligul asta ar transpune HTE pe fiecare pagina a oricarui produs , asa ca am nevoie de el doar pe homepage.(in poza , unde se poate vedea ca este sub produse , HTE este introdus in ambele carlige , atat in headers of page cat si homepage content)

Atasez si o poza (nr.1) sa intelegeti despre ce vb.

Rog cei care cunosc vreo rezolvare sa impartaseasca :D.

 

Homepage Slideshow - Aceeasi problema o am si aici , e ok slideul , doar ca il pune pe prima pagina jos , ca si HTE.

Banuiesc ca rezolvarea ar fii comuna ca si la punctul de sus.

 

Eroare autentificare clienti , am mai citit pe threaduri dar tot nu gasesc solutionare.

Eroare cea cu requires state... judetele sunt adaugate ok , se poate vedea in poza 3.

In cea de a doua poza se poate observa eroarea.

 

Multumesc anticipat celor care vor impartasi sfaturile.

post-321479-0-66547900-1327692864_thumb.jpg

post-321479-0-52307300-1327692874_thumb.jpg

post-321479-0-68435300-1327692883_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Problema text editor , am rezolvat il arata , problema cu judetele ...ramane nedeslusita , am importat din nou judetele, degeaba :), iar acum dupa ce am rezolvat o problema , a aparut alta , cand un client incearca sa se logheze , dispare cu totul procesul de inregistrare... stie cineva a mai intampinat aceasta problema... Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...