Jump to content

výběr pobočky pro osobní odběr zboží


Trampino

Recommended Posts

Mám dotaz. Vím co bych potřeboval udělat, ale mám minimální znalosti kódu prestashopu, takže se v něm nevyznám a nevím do jakých suborů a kam přesně bych měl šáhnout aby to dělalo to co potřebuji. Jdemi o následující.

 

I. Potřebuji, aby se při dokončování objednávky po kliknutí na button "Další" na záložce pro výběr dopravy nejprve vyhodnotil if, který bude sledovat jaký typ dopravy jsem zvolil.

II. A když se bude zvolená hodnota id_carrier rovnat některé z množiny konkrétních hodnot,tak se místo záložky pro výběr formy úhrady nejprve zobrazí formulář (respektive záložka wizardu) pro nalezení a výběr dodací adresy.

III. V rámci této nové záložky budu moci vyplnit filtr, pomocí kterého se dotážu do databáze do jedné konkrétní tabulky a databáze mi vrátí a aplikace zobrazí záznamy odpovídající filtru.

IV. Já jeden z nich vyberu a kliknutím na button další dojde k tomu, že se mi identifikátor vybraného záznamu(vybrané pobočky) někam dočasně uloží a bude zobrazena záložka pro výběr typu platby.

V. Když pak kliknu na záložce pro výběr typu platby na button Další, provede se if,který ověří, jaký typ dopravy je pro objednávku vybrán.

VI. Pokud bude vybrán některý z definované množiny hodnot id_carrier, ověří se jestli je v pomocné proměné pro identifikátor pobočky něco uloženo.

VI.a) Pokud ano,tak se hodnota vezme,dohledá se podle ní příslušný záznam v databázi a hodnoty, které jsou v něm obsaženy se použijí a přepíše se jimy doručovací adresa objednávky.

Teprve pak se zobrazí poslední obrazovka wizardu propotvrzení objednávky.

VI.B) Pokud ne, bude zobrazena záložka pro výběr pobočky a klient bude upozorněn chybovým hlášením, že byl sice vybrán daný typ dopravy, ale nebyla zvolena relevantní doručovací adresa.

 

Dokázal by jste mi někdo poradit?

Jedná se vlastně o obecný plugin pro výběr pobočky při výběru určitého typu dopravy (např.: osobní převzetína jedné z N poboček, převzetí na poště, převzetí v pobočce zásilkovny.cz, atd)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...