Jump to content

PDF Fatura - Türkçe Karakter Problemi

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

PDF faturada Türkçe karakter sorununu nasıl çözebilirim?

Geçerli dil için PDF ayarını : Türkçe(Turkish)

Kodlama: iso 8859-9

yaptım,ancak sonuç değişmedi.Yardımlarınıza ihtiyacım var.

• 1 month later...
  • 2 months later...

Aynı sorun bende de var ve a-dan z ye bu sorunun çözümünü anlatan kimse çıkmamış. sorunnun çözümüne yönelik makaleler olsada eski versiyonlar için geçerli hepsi. 14.7 için çözüm öneriniz varmı? şimdiden teşekkürler.. vatana millete hayırlı bir makale olcak umarım..

ekteki paylaşğım font'u tools /fpdf /font klasörü içine atın ve

admin siparişler pdf ayarlarından kodlama iso-8859-9 seçin font olarak arial_t olarak seçiniz.

yeni siparişlerde oluşan pdf ler karekter hatası olmaz kolay gelsin

files.zip

Edited by safa
eksik dosya yüklendi (see edit history)
  • Like 1

sefa öncelikle konuyla ilgilendiğin için teşekkürler..

verdiğiniz fontu belirttiğiniz klasore attım dediklerinizide uyguladım.. fatur oluşturmaya çalıştığımda aşağıdaki hatayı alıyorum.

FPDF error: Could not include font definition file

yukarda o gün bir bir dosyayı eklemeyi unutmuşssum hatanın sebebi o.

1.4.x bütün versiyonlara baktım çalışıyor fpdf ekletisi prestashoptan bağımsız olduğu olduğu için 1.2.x ve 1.3.x tede çalışması gerekiyor. bir önceki gönderimdeki 2 dosyayı yükleyin ve belirttiğim ayarları yapın sorununuz çözülecektir.

Safacığım, Ne yazık ki çalışmıyor...

Warning: fopen(/xxxxx/xxxxx/xxxxx/xxxxx/xxxxx/tools/fpdf/font/arial_t.z) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /xxxxx/xxxxx/xxxxx/xxxxx/xxxxx/tools/fpdf/fpdf.php on line 1460
FPDF error: Font file not found

arial_tb.z ile arial_t.z dosylarınıda eklermisin. Font klasörü içionde bunlarında olması gerekiyor ki font/makefont/makefont.php bu fontları çalıştırabilsin...

Kolay gelsin...

Safacığım, Ne yazık ki çalışmıyor...

Warning: fopen(/xxxxx/xxxxx/xxxxx/xxxxx/xxxxx/tools/fpdf/font/arial_t.z) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /xxxxx/xxxxx/xxxxx/xxxxx/xxxxx/tools/fpdf/fpdf.php on line 1460
FPDF error: Font file not found

arial_tb.z ile arial_t.z dosylarınıda eklermisin. Font klasörü içionde bunlarında olması gerekiyor ki font/makefont/makefont.php bu fontları çalıştırabilsin...

Kolay gelsin...

ekledim yukarıda . hosting ile alaklaı bir durum sanırım o iki dosyanın otomtik olatrak oluşması gerekirdi.

neyse yukarda ekledim çalışmassa yine bakarız

eline sağlık sefa çok büyük bir sıkıntımı giderdin Allah razı olsun..

1.4.7 de denedim sorunsuz çalışıyor..

1.4.7.3 OK. Paylaşım için çok teşekkürler...

rica ederim , kandiliniz mürarek olsun

Saygılar

• Like 1

Sağolasın Sefa. Tamamdır. Şimdi çalışiyor.. Emeğine sağlık...

rica ederim abi ama bu fpdf olaayında ilginç sonuçlar var

http://www.atlasyayincilik.com/tr/

yaklaşık 1 sene önce yaptığım bir site ama hiçbir değişiklik yapmadığım halde bunun gibi 5-6 tane sitede bütün fontlarda türkçe karekter hatası olmuyor bazen. mysql , php sürümdende kaynaklanabilir ama tam çözemedim olayı :)

• 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

merhaba bende 1.3.3.1 sürümü var türkçe karakter sorunum kalmadı.

benim bir sorum olacak bu konu ile alakalı pdf dosyası üzerinde değişiklik yapmak istiyorum(şablon olarak) nereden yapabilirim bunu?

hangi kismina mudahale etmek istiyorsunuz? Ornegin ben sag ust kisimdaki shop ismini kaldirdim tarih ve fatura numarasi fontu 14 idi 10 a dusurdum. Bunun gibiyse header.tpl den yapabilirsiniz.

• Create New...