Jump to content

Jak řešit souběžnou objednávku?


glumik

Recommended Posts

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak lze ošetřit (existuje doplněk, nebo nějaký nastavení případně nějaký jednoduchý zásah v kódu?), aby v případě, že je poslední kus zboží na skladě systém pustil pouze jednu objednávku a v případě, že souběžně objednáva to samé zboží někdo další, se druhá objednávka nezdařila a vyskočilo mu, že zboží již není na skladě? Zároveň by se objednávka neodeslala. Teď se prestashop chová tak, že objednávka projde v tomto případě do systému, ale na straně klienta se mu po dokončení objednávky stránka shodí (nevykreslí se celá) a píše mu to, že Tento způsob platby není dostupný. Díky za každý nápad..

Link to comment
Share on other sites

Tušim že ne, dokud se objednávka nepotvrdí, tak není dokončená a čili i zboží na skladě. Pokud zákazníci dojdou souběžně do stejnýho kroku, tak je to pak už o štěstí a taky náhodě.

 

Stává se ti to často, nebo tomu chceš jenom předejít?

Link to comment
Share on other sites

Nestává jen tomu chci předejít - když zboží dojde není prodávající již schopen garantovat dodání stejného produktu. Pokud to nejde nijak řešit, byl bych rád, kdybych alespoň vyřešil chybu, kdy se stránka po odeslání objednávky na práve vyprodané zboží načte jen částečně (grafické rpvky jsou rozhozené) a v hlavním sloupci vyskočí hláška Tento způsob platby není dostupný. Přesto v profilu zákaznika naskočí objednávka a stejně tak v administraci je uložená a čeká na vyřízení:( Ať se aspoň stránka načte v pořádku...

Link to comment
Share on other sites

Takže chceš zákazníkovi garantovat, že na něj bude zboží čekat mezi tím co bude vařit oběd? Vážně? :D

 

Takže takhle 100 zákazníků nechá votevřenej košík a ty budeš mít v eshopu *****, nakonec objednávku nedokončí a potencionální zákazník kterej si měl v úmyslu něco koupit, tak odejde s prázdnou.

 

Hmmmm, myslim že tohle není moc dobrej marketing...

 

Pak dej odkaz na shop, udělám ti objednávku na mým serveru... 1x za půl roku ten server restartnu, tak se nediv kdybych se náhodou s objednávkou dlouho rozmýšlel. :D

Link to comment
Share on other sites

Asi se nechápeme...o to mě opravdu nejde...naopak - ten kdo to má objednat později, tak samozřejmě má mít smůlu - logicky. Mně jde jen o to aby:

1) a to hlavně: když se to stane, aby se mu nenačetla rozsypaná stránka s relativně nesmyslnou hláškou: Tento způsob platby není dostupný v případě, že zvolí bankovní převod.

2) pokud se naopak zvolí osobní odběr, tak i když zboží bylo právě prodáno, tak se mi objedná bez jediného upozornění a objednávku vidím mezi svými objednávky ačkoliv ve skladu je -1 položek :(

 

Chtěl bych, aby se eshop choval tak, že když odešlu objednávku (odešlu košík) a mezitím zboží došlo, aby se vypsala hláška - něco ve smyslu bohužel zboží bylo vyprodáno a objednávka nemohla být dokončena. Zároveň bych chtěl aby se objednávka nedostala do systému .

 

Snad se mi to podařilo vysvětlit lépe.

Link to comment
Share on other sites

Asi mícháš dohromady dvě věci, které spolu nesouvisí.

 

Vzhledem k tomu co popisuješ, předpokládám že máš nastaveno v Preferences -> Products

Allow ordering out-of-stock product: Yes

 

Enable stock management:

Yes

 

Aby jsi zabránil objednávání zboží které není skladem, stačí nastavit v Preferences -> Products -> Allow ordering out-of-stock product: No. Tím zakážeš objednávání veškerého zboží které není skladem.

Pokud chceš aby některé zboží bylo možné objednat i když není skladem a některé ne, tak musíš zachovat nastavení V Preferences -> Products které máš (Yes/Yes) a zakázat prodej výrobku přímo na kartě zboží:

 

When out of stock: Deny orders

 

To že ti padá platební modul asi bude jiný problém. Buď v modulu, nebo v šabloně.

 

LVi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Problém je, že já to mám vypnutý jak píšeš. Ono to funguje, že když vyprodám zboží, že už neumožní objednat další, problém je, když dva zákazníci již mají zboží v košíku, jeden objedná v pořádku a ten druhý dokončí objednávku někdy později a stránka spadne a přitom se zboží objedná . Co se týče toho platebního modulu - tu chybu háže pouze v případě, že objednávám zboží, které právě někdo předemnou vyprodal, jinak funguje v pořádku

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...