Jump to content

Anasayfa Sekme Menüsü

Recommended Posts

Merhaba,

yeni düzenlemiş olduğum anasayfa sekme menüsünü sizlerle paylaşıyorum. Modülü daha genişletmeye düşünüyorum.
Bu Modül Anasayfa orta bloğunda Özel ürünleri, Yeni ürünleri, Favori Ürünleri ve teslimat bilgisini açılır kapanır sekme menüsü içerisinde görüntüler (sayfa değişimi olmadan, JavaScript kullanarak aynı tag içinde açılır).

Modülü kurduktan sonra, Yönetim panelinden modüller/posisyon gidiniz ve sekmeanasayfa modülünü ilk sıraya alınız. Aynı yerden, homefeatured modülünü silebilirsiniz, bu zaten sekmeanasayfa modülü içinde görüntülenecektir.

Hata ve bugları bu konu altına yazarsınız.

Kolay gelsin...

sekmeanasayfa.zip

5975_S45l0QtkMNkWvyt0Gq6c_t

5976_2HdzidENUkf5oKd2EdXQ_t

5977_GlOi0p3V7esZwoqthMh9_t

basar bey harika bi modül ,emeğinize sağlık
ama;

1) modülü kurduktan sonra kategorileri kaybettik...?

2) ben homefturedslide modülünü kurmuştum ,öne çıkan ürünler olarakta görünüyo anasayfada...ama sizin modülünüzü kurduktan sonra bu modül çalışmamaya başladı ...?

3)4 kategori olarak düzenlemiş olduğunuz modülünüze 1 kategori daha ekleyip orada oluşan boşluktan da kurtulabilirmiyiz ,görselliği güçlendirmek açısından ...

Merhaba,

yeni düzenlemiş olduğum anasayfa sekme menüsünü sizlerle paylaşıyorum. Modülü daha genişletmeye düşünüyorum.
Bu Modül Anasayfa orta bloğunda Özel ürünleri, Yeni ürünleri, Favori Ürünleri ve teslimat bilgisini açılır kapanır sekme menüsü içerisinde görüntüler (sayfa değişimi olmadan, JavaScript kullanarak aynı tag içinde açılır).

Modülü kurduktan sonra, Yönetim panelinden modüller/posisyon gidiniz ve sekmeanasayfa modülünü ilk sıraya alınız. Aynı yerden, homefeatured modülünü silebilirsiniz, bu zaten sekmeanasayfa modülü içinde görüntülenecektir.

Kolay gelsin...

1.1 sürümü için geçerlimi ? (1.1 kullanıyorum ve kuramadım)

ben 1.1 kullanıyorum ve kurabildim ama yukarıda belirttiğim gibi başka hatalar veriyo modül..ama genede anlatayım kurulumunu , normal modül kurulumu gibi ,farklı bişey yapmanıza gerek yok
zipi açın... ana dizinde modules'in içine sekmeanasayfa isimli bi klasör açıp içeriği kopyalayın....gözden kaçmış olabilir ama yönetim panelinin modüller kısmında en alt sırada çıkıyo bu modül..yükleyin ...

Merhaba,
hata uyarılarınız ve tebrikleriniz için teşekürler. Modülü dün oluşturup daha fazla incelemeden paylaşmak istedim.
Hatalar eltbette olacak, bunun için bu forumda bunları tartışıyoruz :-)

1- Kategorilerin kaybolduğunu bende fark etmiştim, javascriptler çakışıyor :-)

2- onderm tavsiye ettiği gibi kategori menüsüde eklense daha zengin görürünür

3- Kayan özel ürünlere gelince, bu modülde java tabanlı olduğundan sanırım burdada javascriptler çakışıyor

Tüm bu sorunları düzeltip modülü güncellerim, bu şekil bir modüle ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.

Kolay gelsin...

basar bey sizde olmasanız modüller konusunda elimiz kolumuz bağlanacak doğrusu...yakında presta 1.2 çıkacak ama elimizde hala hatasız tema ve modül yeteri kadar bulunmamakta...emeklerinizi saygıyla karşılıyoruz...kolay gelsin..

ben 1.1 kullanıyorum ve kurabildim ama yukarıda belirttiğim gibi başka hatalar veriyo modül..ama genede anlatayım kurulumunu , normal modül kurulumu gibi ,farklı bişey yapmanıza gerek yok
zipi açın... ana dizinde modules'in içine sekmeanasayfa isimli bi klasör açıp içeriği kopyalayın....gözden kaçmış olabilir ama yönetim panelinin modüller kısmında en alt sırada çıkıyo bu modül..yükleyin ...

Bu şekilde yükleme yapmaya çalıştım bende fakat olmadı biryerde hata var ama nerde bir bilsem (: Sözümü geri alıyorum hata bendeymiş :S tekrar denedim yüklendi..Tşkler..

Merhaba,

modülü güncelledim. 5ci sekmeye resimli kategori menüsü ekledim. Diğer sorunlara daha uğraşmaktayım.

Tema düzeninde bozulma olursa, otomatik oluşturulan smarty dosyalarını siliniz. Bunun için tools/smarty/compile dosyasının içeriğini silin.

Kolay gelsin...

Çok üzülerek söylüyorum modulu ayrı yükledim yonetim panelinde görünmedi, Diğer (sekmeanasayfa) üzerine tekrar yükledim yeni eklemiş olduğunuz bölümler göründü fakat üzerine tıklayınca hiçbirisi açılmadı :(

basar bey,
modülü sorunsuz bi şekilde kurdum ,
ama ;
1) homefruredslıde modülüyle sorunsuz çalışmakta , çakışma olmamakta ,
2)kategoriler kaybolmamakta ,
3)tek sorun modülünüz sitenin anasayfasında dağınık vaziyette gözükmekte...özel ürünler , yeni ürünler , favoriler vs.. sekmelerinin içeriği alt alta gözükmekte ,site alta doğru uzayıp gitmekte..sanırım sorunu çözmeye az kaldı...umarım anlatabilmişimdir...teşekkürler kolay gelsin

Merhaba,
şimdilik bu şekil kullanalım. JavaScript kullanımını eski haline getirdim. Daha sonra bu sorunu çözünce tekrar burdan paylaşırım.
blockcategories modülünü kaldırıp blockcategorieselsa diye bir modül var bu modülü kurarsanız homefeatured ajax işlemi hariç diğer fonksiyonlar çalışıyor. Tabiki vazgeçmek yok, ellinde sonunda bu surunu hep beraber ortadan kaldıracağımıza inanıyorum.

Kolay gelsin...

sekmeanasayfa-V0.3.zip

Merhaba,
postumda belirtmiştim kategori blocku ile çalışmadığını.

Şimdilik alternatif çözüm: blockcategories modülünü kaldırın ve altdaki verdiğim bağlantıdaki kategori modülünü kullanın.

http://www.prestashop.com/forums/viewthread/14158/yazlm_modl_ve_tema/modul_aclrkapanr_kategoriler

Hem bu kategori modülüde fena değil, dhtml codları ile yazılmış açılır kapanır kategori menüsü.

Kolay gelsin...

basar bey ; konumuzun dışında bi soru ama ; son izlenen ürünler v0.9 modülünü aktif etmeme rağmen ve yönetim panelinde/modüller/pozisyonlar da gözükmesine rağmen sitenin ana sayfasında gözükmemekte....bazen de farklı hiç birşey yapmadığım halde son izlenen ürünler anasayfada gözükmekte....herşeyi normal yapmama rağmen bu sorun olmakta....sizinde başınıza hiç geldimi acaba...ve bu sorun sadece bu modülde olmakta..teşekkürler...kolay gelsin

yaa özür dilerim, haklısınız..
yapmış olduğunuz modül hakketen çok güzel...kategorilerde de sorun yok ...merak ettiğim bişey var basar bey ; her hangi bi slıde modülüyle (homefturedslıde,kayanurunler )çalışmamakta modülünüz...yoksa çalışabiliyoda benmi yapamıyorum?

Merhaba,
biraz sabırlı olsanız diyorum ;-)
postumda belirtiğim gibi modül daha beta sürümünde. Zaman zaman devam ediyorum. Evet modül sorun oluşturuyor.
Kategori modülü, sepet modülü, kayan ürünler vs... bunlar java kullandığından javalar anlaşamıyordu :-)

Ama sorunu hemen hemen çözdüm. Modül güncellenmiştir ve eke ekledim.

Biraz görünüm üzerinede çalışmaları tamamladımı gayet hoş olacak.

Kolay gelsin...

sekmeanasayfa-V0.4.zip

6052_glpbGcA306P8weFDHyoh_t

6053_HuUcAuwa0szWs7i4aeHn_t

6054_moEJeh9FfbHo4RBd8ZoB_t

• 1 month later...

Tasarım SIFIR!!!
Bu Modülü ANASAYFAMIZA Koyacağız sonrada Arkamızdan sövsünler değil mi? Başar...
Ancak Amatörler kullanır bunu. Zaten atlamışlar hemen üstüne.
Yok Süper Yok Bilmem ne yok şu Yok BU...

Tasarım SIFIR!!!
Bu Modülü ANASAYFAMIZA Koyacağız sonrada Arkamızdan sövsünler değil mi? Başar...
Ancak Amatörler kullanır bunu. Zaten atlamışlar hemen üstüne.
Yok Süper Yok Bilmem ne yok şu Yok BU...

Allah senin yardımcın olsun, senin gibi nankörlere başka diyecek birşey yok!

• 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 3 months later...

burdaki sorunu nasil halledebilirim yeni ürünler ve kampanyadakilerde aynı özel ürünlerde ki gibi gözüküyor :S

sağ alttada dikkat edtiyseniz 2 3 tane ürün resmi görünmüyor. Compluand v.1.1 teması kullanıyorum kullandığım sürüm presta 1.2.2

23410_kSQF3nMCM9YUOkWCaLrG_t

• 2 weeks later...

yahu
SINEWEB kardesim.. Madem öyle sende tasarım kısmını yap da bizde sana tesekkur ederim. Yok öyle ıskembeden konusmak. Adamın tepesini zorla attiriyorsun..

Terbiyesizlik yapma... Başar ağzını bozmamiş ama gerekirse biz bozarır. (!)

Kes sesini otur asagiya...

• 4 months later...
Merhaba,

Kolay gelsin...

Bu Başar bey keseden gitmiş :D
Geri getirmenin imkanı yokmu acaba ?

Yok aslında gitmediğini sanıyorum. Zaman zaman burada sorulara cevap veriyor ama sanırım şu günlerde işi bir hayli yoğun. yanlıs anlamayın keseden gitmiş lafinı ilk kez duyduğum için bir anlam veremedim. O yüzden sordum, böylece öğrenmiş oldum bende..

Iyi çalışmalar dilerim..

Bu Başar bey keseden gitmiş

Bençet Bey keseden gitmış derken, ne demek istediğinizi anlayamadım ama bu modülü ben
http://alabilirsin.com da kullandım. Örneğini orada görebilirsiniz.

1.3.1 de görüntüde sorun var .1.3.1 içinde uyumlumu yoksa hata başka bir neden de mi.?

1.3.2 için güncellenmesi mümkün mü.?

uğur bey sizin sitenizde güzel durmuş.yardım edebilirseniz sevinirim.

• Create New...