Jump to content

[REZOLVAT] Resetare Parola Bo


Recommended Posts

Salutare si la multi ani!

 

Se pare ca in noul an nu-mi mai merge BO-ul cum trebuie..

 

Incerc sa intru in BO, adresa de email este corecta.

Am introdus ultima parola cu care ma tot logam dar imi spune ca nu este buna.

 

Am dat resetare dar nu-mi trmite nici un mail de resetare..site-ul este pun pe un serve web.

 

www.alfasport.ro

 

Are cineva vreo idee de la ce sa fie si ce sa fac?

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

atunci la ei este problema o sasi revina

 

ei imi zic ca platforma mea nu mai este functionala, cu toate ca n-am modificat nimic, nu stiu de ce nu ma mai pot loga in BO, nu mai primesc mailurile trimise de la Contact, iar cei care fac un cont nou pe site nu primesc mail. La fel si in cazul unei comenzi

 

A mai patit cineva asa? Ce credeti ca as putea face?

 

Ma intereseaza sa stiu si de unde pot modifica din cod, setarile de la BO>>Preferences>>SEO&URL. (cele din imaginea atasata) doresc sa le modific din cod pentru ca nu pot accesa BO.

post-279745-0-30673800-1325940199_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

la imaginea pe care ai atasat-o pune la domeniul magazinului www.alfasport.ro si la direcrorul PS pune /

 

localhost are adresa de IP 127.0.0.1 si nu este piblica, nu ai cum sa-l vezi

tu ai facut magazunul in XAMPP sau WAMP acolo e intradevar localhost ca doar pe cuca ta lai facut

schimba ce tia, zis

Link to comment
Share on other sites

Am pus site-ul pe localhost si constat ca nici aici nu merge sa intru in BO, sa primesc mailurile trimise de la Contact sau cand se face comanda noua.

 

Pana in Anul Nou a mers perfect, nu i-am facut nici o modificare, are cineva vreo idee?

Sa nu vrea sa mai mearga din cauza unei setari?

 

Posibil sa fi fost spart?

Link to comment
Share on other sites

numai atunci se sparge daca l-ai scapat jos :) in rest ar trebui sa intre pe platforma providerului, si atunci el are probleme grave :D

 

nu cred sa-l fi scapat:D ma gandeam ca daca tot nu primesc mailurile nici cand se inregistreaza cineva, nici la mesaje, comenzi..sa nu fie ceva de la modulul Mail alerts.

 

cand se face una dintre acele operatiuni..pe site nu apare eroare doar ca nu se mai primeste mail

Link to comment
Share on other sites

asa este, si eu am facut comanda si nu trimite

da-mi acces la cpanel poate pot face ceva

 

am reusit sa intru in BO, scriptul de resetare al parolei mergea dar eu nu mai primeam parola.

am inserat o noua parola criptata md5 in baza de date, la ps_employe.

 

am vazut si comanda dvs:D

 

 

Am rezolvat:)

Acum o saptamana schimbasem parola la contul de mail setat pentru a primi mesajele, cont Gmail.

 

Trebuia sa actualizez si in BO pentru a functiona in continuare insa nu faceam nici o analogie...

 

Cine mai are pb asta..e bine de stiut!

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...