Jump to content

Admin Panel Türkçe Sorunu

murat34

Recommended Posts

Arkadaşlar prestashop 1.4.0.17 kurdum türkçe ama tema yükledikten sonra admin panel ingilizceye döndü ve bir türlü türkçe olmuyor özelliklede catalog - payment gibi başlıklar bunların dil dosyası nerededir birde sayfanın en altında olan alt menü değişikliğini nasıl yapıyoruz about us terms yazan yerleri

• 9 months later...

prestashop 1.5 kurdum türkçe dil dosyasını yükledim. müşteri paneli türkçeleşti. çok güzel görünüyor.

fakat admin panel hala ingilizce... admin paneli de türkçeye çevirmek istiyorum. nasıl yapabilirim.

bilgi yazarsanız çok makbule geçer. bilgi verene şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar,

PrestaShop 1.5 çevirisi %70 'te şu anda.

Dil dosyaları ise burada.

Admin -> Localization -> Translation sayfası üzerinden içe aktar özelliği ile gönderebilirsiniz.

Varsayılan dili Türkçe yapmak için de -> Localization -> Localization sayfası içerisinden settings kısmından düzenleme yapabilirsiniz.

Bu işlemlerin sonunda, yönetim panelindeki üst menülerde hiç bir değişiklik söz konusu olmaz, bu kısımları manuel olarak düzenlemeniz gerekir bunun için de;

Administration -> Menus Sayfası içerisinden düzenle butonuna tıklayarak istediğiniz dil bayrağını seçip dilediğiniz gibi güncelleme yapabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerden sonraki yönetim paneli çevirilerindeki eksikleri de tamamlamak isterseniz;

Localization -> Translations Sayfası içerisinden translation.gifModify translations

Başlığı adı altında bulunan, back office 'i seçip, istediğiniz dilin bayrağına tıklayarak gerekli alanlara ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

• Like 2

• 1 month later...

hocam yönetim panelinden yaptım fakat iso cod tr gzip hatası veriyor.... bunu nasıl çözeriz

prestashop yüklenirken ülke olarak türkiyeyi seçen durumda dil dosyası otomatik kuruluyor.

sadece yönetici profilinden dili tükçe seçmen gerekiyor. bu hatayı nasıl aldın güncellememi yaptın?

ilk kurulumdan mı bahsediyosunuz. eğer öyleise ilk kurulumda türkçe seçeneği yoktu. ben son sürümü kullanıyorum. ve son sürümde admin paneli türkçe değildi türkçe yapmaya çalıştım ama söz konusu hatayı veriyor...prestashop.com dan sonsürümü destekleyen dil paketini indirip import ettim bu hatayı verdi...hayır güncelleme yapmadım.

ilk kurulumdan mı bahsediyosunuz. eğer öyleise ilk kurulumda türkçe seçeneği yoktu. ben son sürümü kullanıyorum. ve son sürümde admin paneli türkçe değildi türkçe yapmaya çalıştım ama söz konusu hatayı veriyor...prestashop.com dan sonsürümü destekleyen dil paketini indirip import ettim bu hatayı verdi...hayır güncelleme yapmadım.

Merhaba

Hüseyin bey Prestashop sürümünü nereden indirdiniz ? Orjinal (bu site) üzerinden indirip deneyebilir misiniz ?

• 1 month later...

Safa hocam merhabalar,

Ben de 2-3 gündür uğraşıyorum. Ubuntu üzerine prestashop kurulumu yaptım ama dil türkçe olmuyor.

Türkiye ve istanbul olarak seçili ama default ingilizce geliyor.

Öncesinden deneme amaçlı win7 üzerine kurmuştum onda direk ingilizce olarak gelmişti.

Yardımlarınız için teşekkür ederim

ilk kurlumda 4 veya 5. adımda

default country : seçeneğinde türkiyeyi ve saat diliminide istanbul yapınca türkçeyi otomatik kurluyor.

yani sitedeki dil doyasını senin ayriyeten import etmene gerek yok

Safa hocam merhabalar,

Ben de 2-3 gündür uğraşıyorum. Ubuntu üzerine prestashop kurulumu yaptım ama dil türkçe olmuyor.

Türkiye ve istanbul olarak seçili ama default ingilizce geliyor.

Öncesinden deneme amaçlı win7 üzerine kurmuştum onda direk ingilizce olarak gelmişti.

Yardımlarınız için teşekkür ederim

Merhaba

Ubuntu kurulumunuz internete erişebiliyor olması gerekiyor. Ayrıca eğer XAMP gibi bir program kullanıyorsanız onun da erişebilmesi gerekiyor. Ubuntu standart dağıtımlarında birden fazla firewall etkisi yapan servis var. Birisi iptables diğeri kullandığınız masaüstü (kde gibi) arabirimine göre değişir.

Merhaba, 2 farklı ubuntu makinemde denedim. Ikiside internete erişebiliyor. apache2, mysql ve php5 kurdum. XAMP kullanmıyorum. iptables ya da bir baska firewall yok. masaustum gnome.

yardimci olursaniz sevinirim.

Merhaba

Ubuntu kurulumunuz internete erişebiliyor olması gerekiyor. Ayrıca eğer XAMP gibi bir program kullanıyorsanız onun da erişebilmesi gerekiyor. Ubuntu standart dağıtımlarında birden fazla firewall etkisi yapan servis var. Birisi iptables diğeri kullandığınız masaüstü (kde gibi) arabirimine göre değişir.

Merhaba

O zaman öncelikle Prestashop hata gösterim modunu açın, daha sonra tarayıcınızın hata gösterimini açın. (firebug gibi) muhakkak bir hata görünecektir. Ayrıca kurulumun son ekranında kurulum bilgilerini e-posta gönder seçeneği var. Bunu seçebilirsiniz.

Bu arada Türkçe dil dosyasını indirip kurulumu bitmiş bir PRestashop'a yükleyebilirsiniz.

• 2 years later...
  • 2 weeks later...

PrestaShop 1.6.0.11 kurdum fakat admin panelindeki menü isimleri ingilizçe bir türlü türkçeye çeviremedim profilimdeki tercih ayarlarındad türkçe seçili ama bir türlü türkçe olmuyor.

vmb8ov.jpg

administration bölümünden menüs kısmından manuel türkçeleştirme yapmanız gerekiyor.

PrestaShop 1.6.0.11 kurdum fakat admin panelindeki menü isimleri ingilizçe bir türlü türkçeye çeviremedim profilimdeki tercih ayarlarındad türkçe seçili ama bir türlü türkçe olmuyor.

vmb8ov.jpg

Bende bunu kendim buldum administrator menus değilde, burdan da yapabilirsin isteyenler için: http://prntscr.com/671d7m bu resimdeki bölüme girerek, http://prntscr.com/671dd8 buradan düzenle diyerek.http://prntscr.com/671dg4 buradaki yazıları türkçe yapabilirsin.