Jump to content

Acil ! Sepete Eklede Warning Hatası ? Resim Ekte

Recommended Posts

ürünü sepete eklediğinizde normal ama kasaya git ve sonraki adımlarda resmideki hata kodunu gösteriyor sepet kısmında.

Sonuç olarak ürünü sipariş edebiliyor ama uzunca hata kodları var.

2. resim hata log ları ekranından. son 3 hata galiba bununla ilgili.

post-271649-0-78164600-1325035269_thumb.png

post-271649-0-03443400-1325035640_thumb.png

Bu tema hatası adminden uyumluluk modunu açtınız sanırım veya sürüme uygunsuz tema.

hata mesajlarınıda kodlardan açmışssınız.

config/config.inc.php den hata mesajlarını kapatırsanız sorun çözülür.

sorunun genel kaynağı tema sürüm uyumsuzluğu

evet safa ; mahmutun verdiği bir kod vardı onunla hata kodunu açmıştım , ama yinede sorun yoktu. adminden uyuyumluluk modunu açmayı denedim ama bunu bu hatadan sonra düzelir belki diye denemiştim. umarım hata kodunu kapatınca düzelir. temam uyumlu idi 6 aydır sorun yoktu bi anda oldu.deneyip yazacağım hemen teşekkür ederim ilgine.

demekki müşterilerim hata kodlarını açtığım zamandan beri öyle satın almışlar. yazık valla :) kapatınca düzeldi.deneyince farkettim olayı.

teşekkürler safa.

peki hata kodlarını açmak istesem , o kısım temadan dolayı hep öylemi kalacak ?

yani tema uyumum %80 civarı. işte bazı modüller çalışmıyordu ama genel hali ile idare ediyordum. etiket bulutu modülü mesela çalışmıyor hiç.buna benzer ufak modüller.

demekki müşterilerim hata kodlarını açtığım zamandan beri öyle satın almışlar. yazık valla :) kapatınca düzeldi.deneyince farkettim olayı.

teşekkürler safa.

peki hata kodlarını açmak istesem , o kısım temadan dolayı hep öylemi kalacak ?

yani tema uyumum %80 civarı. işte bazı modüller çalışmıyordu ama genel hali ile idare ediyordum. etiket bulutu modülü mesela çalışmıyor hiç.buna benzer ufak modüller.

rica ederim

mahalesef modul tema uyumsuzluğu ama hata kodlarını kapatarak buna çözüm üretebirsin. birde bu tema templatemoonstarın teması sanırım . bu temaları çok farklı editliyorlar bundan dolayı bazı moduller çalışmıyor.

Forumun yabancı kıısımlarında da araştırdım ama tam sonuç alamadım

sonuç alamssın tamamen tema hatası bu kardeş. sorunu sepetin ajax kısmını deaktif edersen kullanabilirsin.

ayrıca bu soruna bazı hostinglerdeki ajax uyumsuzluğuda neden olabiliyor benim başıma gelmişti bu olay

Sunucum , bakım performans güncelleme mesajı atmıştı bu aralar , bu sorun ondan kaynaklı galiba.Sonucu sepetin ajax kısmını deaktif edersem alırım yani.

Peki deaktif ettiğimde farkeden ne olucak ? Çok sıkıntı olmucaksa ediyim gitsin.

Thickbox yerine Jqzoom'u etkinleştir: , bu seçenekmi?

teşekkürler hocam eksik olma , haberini bekliyorum, çünkü bu direk satışları engelliyor.

Safa tşk ederim.

rica ederim kardeş;

ajax modunu kapatırsan sadece sepete ekle animasyonu çlışmz onun dışındaaa bir sorunla karşılaşmassın.

bu sepete ekleme hatasının bir sebebide şu olabiliyor. tema örnek 1.4.0.5 göre hazırlanmış kullandığın version 1.4.2.5 ise bu hata ile karşılaşılabiliyor. javascript kütüphane uyumsuzluğu olarak yansıyabiliyor.

tekrar kolay gelsin

Hatanın mantığını anladım Safa saolasın , temanın sahibi sitede 1.4 uyumlu yazmış ama dediğin gibi 4 lerin sonuda önemli heralde.

Bu presta sürüm farklarından nefret eder olduk.

Yeni sürüme her geçirişimde bi kaç modülümü kaybediyorum resmen. Çalışmıyor çoğu.

Frebugla bak hatalar görünür halledersin diyorlar , hataları görebiliyoruz ama çözümü yapamıyoruz onuda yazsalar.

Yani bi sürümü desteklemeyen bir modülü nasıl çalıştırabileceğimizi gibi mesela.

• Create New...