Jump to content

Nu imi apar producatorii in Modulul producatorilor


grizzly

Recommended Posts

Buna,

De curand mi'am facut un site in Presta Shop

Am creat un fisier .csv pentru a importa produsele automat exact cum imi cere Presta.

Produsele imi apar ok, dar nu imi apar producatorii in Modulul de Producatori, imi zice ca nu este nici un producator.

Ma poate ajuta cineva?

Link to comment
Share on other sites

s-a rezolvat. multumesc mult. intrebarea pe care am postat'o in alt topic: imi merge foarte greu incarcarea paginilor. Ce pot face? Multumes inca odata

s-a rezolvat. multumesc mult. intrebarea pe care am postat'o in alt topic: imi merge foarte greu incarcarea paginilor. Ce pot face? Multumes inca odata

 

 

Din Preferinte>Performanta .... Smarty trebuie sa il treci pe NO , iar Cache trebuie sa fie pe YES si vezi si daca cache este activat pentru a retine paginile ;)

Plus ca ar fi bine sa faci un fresh install dupa care sa adaugi modulele de care ai nevoie.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Din Preferinte>Performanta .... Smarty trebuie sa il treci pe NO , iar Cache trebuie sa fie pe YES si vezi si daca cache este activat pentru a retine paginile ;)

Plus ca ar fi bine sa faci un fresh install dupa care sa adaugi modulele de care ai nevoie.

 

Am dat Smarty pe NO, si este o diferenta, dar tot nu'mi place cum merge. Fresh install cum se face? :mellow:

Linkul site'ului este www.anticariat-ursu.ro

Multumesc pentru ajutor

Link to comment
Share on other sites

da linkul pagini sa vedem despre ce este vorba, ca asa, si mie imi este greuuuuu :):) :)

 

 

www.anticariat-ursu.ro

Si mai am o intrebare, daca se poate... :) Am restrictii nume produs la 128 caractere (parca) si din aceasta cauza produsele care depasesc aceasta limita nu pot fi uploadate pe site. Cum pot face sa maresc aceasta restrictie?

Multumesc mult

Link to comment
Share on other sites

dupa cate stiu eu denumirea atachmentului e de 128, iar la denumire e de 220 daca nu ma insel, la verziune 1.4.6.2

 

 

denumirea atasamentului este produse.csv, deci n.ar fi nici o problema...intrebarea ramane aceeasi: se poate modifica limita acestora, caci am aceeasi problema si la furnizori (limita aici fiind de 64 parca)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...