Jump to content

Zobrazení produktu v parent-category


Adelande

Recommended Posts

Ahoj,
řeším problém. Mám každy jednotlivý produkt přiřazený k jedné subkategorii a potřeboval bych ho zobrazit i v jejich mateřských kategoriích. Vím že to jde tak, že produkt přiřadím ke všem kategoriím ve stomu, ke kterým chcu, ale vzhledem k množství produktů je toto řešení nereálné. Takže jde o to zobrazit produkt přiřazený k jedné kategorii ve všech nadřazených kat. Děkuji za nápady.

Link to comment
Share on other sites

Teď mě napadlo, že druhou možností jak se tomu vyhnout je aby se při kliknutí na položku kategorie menu jen otevřelo, ale nenačetla se stránka (stejně jako kliknutí na plusko) a stránka by se otevřela až při kliknutí na poslední kategorii ve které je zboží, ale to je taková z nouze cnost a stejně nevím jak na to :-).

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Ahoj,
řeším problém. Mám každy jednotlivý produkt přiřazený k jedné subkategorii a potřeboval bych ho zobrazit i v jejich mateřských kategoriích. Vím že to jde tak, že produkt přiřadím ke všem kategoriím ve stomu, ke kterým chcu, ale vzhledem k množství produktů je toto řešení nereálné. Takže jde o to zobrazit produkt přiřazený k jedné kategorii ve všech nadřazených kat. Děkuji za nápady.





Řeším to samé, zde: http://www.rajrozkose.cz/6-vibratory
bych pod kategoriemi rád vypsal všechny produkty jako mix.


Jde o to, že lidé kolikrát ještě pořádne neví co s vybrat, ví jen, že chtějí nějaký vibrátor, ale v typech se moc nevyznají. Tak by bylo dobré to tam vypsat všechno.

Má někdo řešení?
Link to comment
Share on other sites

Takže takto (pokud jsem tě správně pochopil):

u produktu volíš standartní kategorii, tu zvol kategorii, ve které ve skutečnosti má být produkt. Příklad

Vrták 10mm:
Nářadí
 Vrtačky
   Vrtáky (toto je kategorie, ve které má být umístěn vrták, tohle je Standartní kategorie)
 Brusky
Koupelny
 Vany
 Umyvadla


Teď když máš vrták umístěný ve správné kategorii, zaškrtní níže ještě kategorii Nářadí. Tím docílíš toho, že když si někdo klikne na kategorii Nářadí, vrtíák tam uvidí, když klikne na Vrtačky, tam je neuvidí, když klikne na Vrtáky, tam ho zas uvidí. Chápeš? Takže jako hlavní vyber kde má být ve skutečnosti, a zaškrtni, kde má být viděn, klidně může být viděn, když klikne na Umyvadla, pokud si tuto subkategorii zaškrtneš.

je tohle řešení toho, čeho chceš dosáhnout?

Link to comment
Share on other sites

Díky, ale není to přesně ono.

To je jistě dobré řešení, ale po malý shop.
Přidávají se mi tam prodkukty a kategorie automaticky přes xml.

Tj. potřebuji řešení pro shop, který má tisíse produktů.
Měla by stačit malé úprava v php scriptu zobrazující podřízené kategorie, tak pod tím pak vypsat všechny ty produkty.

Link to comment
Share on other sites

Takže takto (pokud jsem tě správně pochopil):

u produktu volíš standartní kategorii, tu zvol kategorii, ve které ve skutečnosti má být produkt. Příklad

Vrták 10mm:
Nářadí
 Vrtačky
   Vrtáky (toto je kategorie, ve které má být umístěn vrták, tohle je Standartní kategorie)
 Brusky
Koupelny
 Vany
 Umyvadla


Teď když máš vrták umístěný ve správné kategorii, zaškrtní níže ještě kategorii Nářadí. Tím docílíš toho, že když si někdo klikne na kategorii Nářadí, vrtíák tam uvidí, když klikne na Vrtačky, tam je neuvidí, když klikne na Vrtáky, tam ho zas uvidí. Chápeš? Takže jako hlavní vyber kde má být ve skutečnosti, a zaškrtni, kde má být viděn, klidně může být viděn, když klikne na Umyvadla, pokud si tuto subkategorii zaškrtneš.

je tohle řešení toho, čeho chceš dosáhnout?




Díky, ale není to přesně ono.

To je jistě dobré řešení, ale po malý shop.
Přidávají se mi tam prodkukty a kategorie automaticky přes xml.

Tj. potřebuji řešení pro shop, který má tisíse produktů.
Měla by stačit malé úprava v php scriptu zobrazující podřízené kategorie, tak pod tím pak vypsat všechny ty produkty.
Link to comment
Share on other sites

Můžeš sem hodit podobný příklad, jako jsem hodil já? Nějak mi asi uniká, co vlastně chceš? Tohle řešení je i pro malé i pro velké shopy stejné, nebo ne?



Zde: http://www.rajrozkose.cz/6-vibratory
bych pod kategoriemi rád vypsal všechny produkty jako mix. Všechny vibrátory bez ohledu na kategorie 2. úrovně.

V adminu nic ručně klikat nechci a ani nemohu s ohledemna množství produktů. Např. pro 4tisíce produktů to klikat ručně.
Ono ani není třeba ukládat nic dalšího do databáze (vazbu produktu na kategorii)

Stačilo by upravit jeden php script.
Link to comment
Share on other sites

Je podle mně zbytečné nějak upravovat prestu, na tohle by ti mělo stačit vyexportovat prodkty do CSV, v něm to hromadně upravit (zařazení do té a té kategorie).
Samozřejmě, pokud to taháš přes XML, tak to chce úpravu přijímání, na to bych asi požádal někoho, kdo by ti naprogramoval "prostředníka" mezi tebou a dodavatelem. Nebude to nic složitého, script by jen přihazoval u určitých kategorií zařazení ještě do nadřazených. Na webtrh.cz ti určitě někdo pomůže, pokud už to tu někdo neřešil v diskuzi jiných jazyků.

Lepší řešení mně nenapadá. Možná někoho napadne zajímavější řešení.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...