Jump to content

Změna databáze


meca

Recommended Posts

Zdravím,

"klient" znenadáhla změnil hosting a teď se diví, že mu Prestashop nefunguje. A já zaboha nemohu najít soubor, kde by se upravovali přihlašovací údaje.. Prosím, nevíte o něm?

Děkuji.

Link to comment
Share on other sites

Na původním hostingu se přihlašte do administrace MYSQL a vyexportujte si komplet databázi. Potom na novém hostingu si vytvořte novou databázi a naimportujte původní databázi, kterou jste si vyexportoval. Dále pokud máte ještě přístup přes FTP na původní hosting, tak si zazálohujte komplet instalaci Prestashop a tu nakopírujte na současný hosting a z instalačního souboru přikopírujte ještě složku install a admin a zpusťte novou instalaci na současném hostingu. V příloze přikládám návod na instalaci Prestashop.

Návod na instalaci PrestaShop.doc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak presne stymto mam problem aj ja...... dufam ze mi riesenie MIRA pomoze. U mna je dokonca ten problem ze moj novy poskytovatel mi NEUMOZNI vytvorit si meno databazy aku potrebujem a defaultne vytvori len databazu s preddefinovanym menom... napr. db112365.1 a kazdej novej databaze sa len zvysuje posledne cislo. Dufam ze mi MIROV navod pomoze.

Link to comment
Share on other sites

MIRA diky moc...fungovalo! A to sem se moril podle jinych navodu s importem CSV a podobnyma hloupostma. Navod na instalaci prestashopu sice nepotrebuju ale mam pocit ze ten tvuj byl napsanej lepe jako original anglicky.

Link to comment
Share on other sites

Na původním hostingu se přihlašte do administrace MYSQL a vyexportujte si komplet databázi. Potom na novém hostingu si vytvořte novou databázi a naimportujte původní databázi, kterou jste si vyexportoval. Dále pokud máte ještě přístup přes FTP na původní hosting, tak si zazálohujte komplet instalaci Prestashop a tu nakopírujte na současný hosting a z instalačního souboru přikopírujte ještě složku install a admin a zpusťte novou instalaci na současném hostingu. V příloze přikládám návod na instalaci Prestashop.


Zdravim, tak tohle jsem udelal ale hned po inportu te databaze mi to hazi tuhle chybu.

http://files.lathorwear.cz/databaze_chyba_1044.JPG

Poradi nekdo co s tim. Jedna se o to, ze potrebuju dostat z jedny domeny na druhou prestu a nejak to nefacha :-/ poradte pleasee :-)
Link to comment
Share on other sites

Je třeba si vytvořit a mít databázi ve stejné znakové sadě a to buď: (Znaková sada v MySQL: UTF-8 Unicode (utf8) a porovnávání pro toto připojení k MySQL: utf8_unicode_ci a nebo utf8_czech_ci). Vy jste zvolil znakovou sadu databáze utf_swedish_ci a v tom je problém. To je znaková sada pro švédsko.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Abych neplevelil z dalším topicem hodím to sem.Potřebuju načutnout v téhle věci.Z hostingu jsem stáhnul ftp komplet Prestu.Databázi Presty jsem stáhnul z phpadmina jako soubor.Stáhlý ftp jsem hodil do Vertriga,přepsal settings.inc-heslo,název databáze .prostě aby to lezlo na vertigo,stáhlou sql jsem nacpal do phpadmina vertriga.Otevřel jsem a v poho se to načetlo,jen se nenačítaly kategorie apod.Vypnul jsem "hezké URL" a makalo to úplně normálně.Kde co změnit,aby to jelo i s "hezkejma URL"?Dík za každou radu

Link to comment
Share on other sites

Jo,vertrigo dostalo taky utf-8,jako stažená.Bez nice url to fachčí v pohodě.U zboží "Zobrazit pro lepší SEO" se i adresa změnila,kdy na hostingu tam je domena a ve vertrigu 127.0.1.Zkusil jsem i do BO-Subdomeny strčit složku s Prestou,i když na jinech verzích presty to potřeba není.Prostě identické ftp,identická databáze.Přepsáno jen base uri,db name,db server,db user,db passwd,jinak vše stejné a "hezké url"to nebere

Link to comment
Share on other sites

Děkan za načutnutí,sice nerozumím,co se kde změnilo,ale něco pomohlo.Je to 1.1 verze,takže generátor to ještě nemá,takže jsem .htaccess vyprázdnil a zapnul/vypnul v BO pěkné url-nic.Pak jsem ho vyhodil a původní htaccess.txt znovu uložil jako .htaccess,se stejným obsahem jako ten vymazanej a světe div se-hezké url fungujou.Tak dík za nakopnutí..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Výše je popsán postup instalace při přesunu webu i SQL na jiný server.
Prestu i SQL DB mám již přesunutou.
Spustil jsem z nakopírovaného instal folderu novou instalaci. Nevím si ale rady s tím, jak přimět instalátor, aby nechtěl vytvářet v již existující DB nové tabulky. Jinými slovy potřebuji tento krok přeskočit.
Díky za radu !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...