Jump to content

Błąd w modułach i aktualizacji presty.


grant90

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam problem z modułami. Sprawa wyglądała tak, że próbowałem zmodyfikować pozycję modułów oraz ich konfigurację ponieważ np moduł nowych produktów nie dodawał nowo dodanych produktów na swoją listę i cały czas widniały stare produkty dodane z przed tygodni. Odinstalowałem moduł nowych produktów i chciałem zainstalować go raz jeszcze. Komunikat 'Moduł pomyślnie odinstalowano' a na liście z modułami dalej widniał w statusie ZAINSTALOWANY. Kliknąłem ponownie na ODINSTALUJ i komunikat 'Produkt został już odinstalowany'. A jego statusem był zielony haczyk świadczący o tym że jest aktywny. Na stronie go nie było. W LiveEdit też nie było go widać. Widnieje na liście pozycji w 'Header of pages' gdzie niby jest odinstalowany edytuje go na tej liście to otwiera się do połowy pusta strona. Usuwam moduł ze sklepu całkowicie...instaluje na nowo. Ta sama historia. W czym tkwi problem ? Czy to baza danych? Dlaczego nie mogę płynnie edytować modułów i ich pozycji. Po zaktualizowaniu do nowej wersji owszem działa wszystko jak należy poza tym że w większości produktów nie ma zdjęć po wgraniu bazy danych i większość opcji w panelu admina wyświetla komunikat że ta opcja jest niedostępna/nieaktywna czy coś takiego. Aktualizacja była w języku ang. Wgrałem język i bazę danych z kopii zapasowych poprzedniej wersji polskiej. Ma ktoś jakieś rozwiązanie lub miał takie problemy ? Podejrzewam że to bazy danych ale co można zrobić w takim wypadku. Proszę o odpowiedzi/podpowiedzi. Dzieki bardzo z góry!

 

Screen przy odinstalowywaniu modułu

Po kliknięciu na odinstaluj tak jak na screenie poniżej. Wyświetlony komunikat o pomyślnym odinstalowaniu modułu gdzie obok dalej mamy opcję odinstalowania go.

modul.JPG

 

 

Po kliknięciu w Edytuj w pozycjach modułów wyświetla się takie coś.

modul2.JPG

W momencie kiedy chcę usunąć moduł z listy pozycji tak aby nie był umiejscowiony nigdzie pojawia się następujący komunikat 'Moduł nie może zostać załadowany'

modul3.JPG

 

Po całkowitym usunięciu modułu z serwera i ponownym zainstalowaniu moduł zachowuje się tak samo.

Edited by grant90 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...