Jump to content

chyba hostingu nebo prohlížeče?


luckybastard

Recommended Posts

Cca 4x do roka se mi při práci v administraci eshopu zobrazí tato hláška

 

"500 An internal server error occurred. Please try again later or contact server administrators."

 

V prohlížeči Firefox 8.0 se po vyskočení této hlášky již nedostanu do eshopu. Musím použít Internet Explorer.

Webhosting mám Onebit.

 

 

nevíte kde je chyba?

Link to comment
Share on other sites

nalezl jsem

 

Možné příčiny

  • Chyba v .htaccess (syntaktická chyba)
  • Překročený memory_limit (instance skriptu překročí povolené maximum spotřebované paměti)
  • Překročený time_limit (zpracovává-li se skript déle, než dovolenou dobu - obvykle 30-60s)
  • Na serverech s PHP 5.3 používáte php_value nebo php_flag (použijte .user.ini)

Chybu lze často odhalit již podle symptomů. Překročení time_limit nastane po delší době načítání stránky - v řádu desítek sekund (dle aktuálního nastavení). Překročení memory_limitu nastává obvykle při zpracování objemných dat (například práce s větším souborem). Taktéž zcela jistě dojde k jedné z těchto dvou chyb v případě zacyklení skriptu.

Velice častou příčinou chyby 500 bývá chyba v .htaccess. Pro vyloučení zkuste .htaccess na chvíli přejmenovat nebo odstranit. Případně uvnitř zakomentujte některé řádky a vylučovací metodou postupně identifikujte chybný řádek. Syntaktická chyba v .htaccess (popř. provádění neznámé operace) se projevuje druhou variantou výše uvedených chyb 500.

Link to comment
Share on other sites

Minuly týden rašil jsem stejný problém. Mam hosting na ebola.cz a tohle je odpověď technické podpory :

 

Chyba 500 Internal server error (bílá obrazovka)

 

Mohou být 2 příčiny:

1.) Pokud se zobrazí toto chybové hlášení v prohlížeči (nejčastěji po nahrání nové aplikace) zkontrolujte si prosím na ftp, zda se Vám nenahrály také soubory .htaccess do hlavního adresáře nebo některého z podadresářů. Je možné, že máte zapnutou podporu .htaccess a tyto obsahují nepovolené instrukce jako je modifikace parametrů PHP apod.

Nejsou povoleny direktivy php_flag, php_value, Options, SSLOtions. Řádky obsahující tyto direktivy smažte. Pokud obsahu souboru nerozumíte, doporučujeme jej přejmenovat nebo smazat úplně.

2.) Je třeba prověřit obsah chybového protokolu na ftp, soubor /logs/error.log zda skripty PHP neobsahují chyby, či zda například nepřekračují povolený memory_limit pro skripty PHP - Fatal error: Allowed memory size of 20971520 bytes exhausted.. Případně chyba [warn] mod_fcgid: stderr: ALERT - ... V tomto případě kontaktujte technickou podporu o návrh řešení.

 

 

 

Skutečně měl jsem v jedním z podadresářů soubor .htaccess , po vymazaní vše zase funguje.

Link to comment
Share on other sites

 

a kdo za to může? poskytovatel?

 

proč to ale v IE funguje

 

Prohlížeč to nebude, po čase by se ti to stalo i v IE. To bude hosting, prostě něčím překročíš limitovanou hodnotu. Takže si příště všimni kdy se ti to stalo, jak dlouho dotaz probíhal atd...

Link to comment
Share on other sites

 

a kdo za to může? poskytovatel?

 

proč to ale v IE funguje

To může být ona nepříjemná vlastnost těchto chyb. Jsou občasné, nestálé, neuchopitelné. Pokud to ve Firefoxu hodilo chybu a za minutu v IE ne, tak z toho ještě nevyplývá, že to způsobuje prohlížeč. Naopak, chybu 500 Internal server error nikdy prohlížeč nezpůsobí. Je to chyba serveru.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...