Jump to content

Nu mai functioneaza regula de TVA


Thebest

Recommended Posts

Nu imi mai calculeaza tva-ul,daca trec un pret fara tva si selectez regula de tva, nu imi mai calculeaza pretul cu tva.

Pretul cu tva este identic cu cel fara tva,nu se mai aplica regula de tva chiar daca o selectez.

Problema a aparut astazi,pana acum functiona bine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Eu am renuntat sa rezolv problema, am dezactivat de tot tva-ul si folosesc pretul intreg la cel fara taxe. Nu ii dau de capat si se pare ca e doar problema de browser, locatie si cache. Unii clienti vedeau ce trebuie, altii pretul fara TVA. Oricum, nici nu ma ajuta nici nu ma incurca tva-ul, sub pret am scris clar PRETUL INCLUDE TVA - clientii sunt lamuriti din start.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

va scriu cum am rezolvat eu problema,dupa 2 zile de cautari...

Am avut urmatoarea problema : nelogat in siteul meu - vedeam un pret fara tva / daca ma logam - vedeam pretul corect...deci clientii nelogati ar fi avut vizibil un pret gresit .

Am rezolvat dupa ce am bifat toate cele scrise mai sus + info despre transport in : Back Office separator_breadcrum.png Shipping separator_breadcrum.png Countries ....jos in pagina alegeti ca Optiune de tara : Romania .

 

Se pare ca la transport se aplica TVA si daca nu e setat corect , da eroare de afisare ....

Bafta !

 

www.mobilaok.ro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

A gasit cineva o rezolvare la aceasta problema ?
Am PS 1.6 si dupa logare imi arata preturile fara TVA. Am facut toate setarile cunoscute si nici o schimbare. (grupuri de clienti sunt toti pusi pe afisare cu taxe incluse, etc)
Aveti vre-o idee ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...