Jump to content

Két PrestaShop vásárlóinak összekapcsolása


E.D.

Recommended Posts

Tudtok ajánlani olyan modult, amivel megoldható, hogy aki regisztrált az egyik shop-ba, az autómatikusan regisztráljon a másikba is? Tehát hogy csak egy helyen kelljen regisztrálnia, amivel mindkét shop-ban tud vásárolni....

 

A két shop egy tárhelyen van, csak különböző mappákban.

Link to comment
Share on other sites

ez bizony fogas kérdés. biztos hogy más is feltette már, próbáld meg ezt angolul feltenni a google-nek, szerintem lehet cikket találni róla. én most nem tudok rákeresni.

egyébként talán meg lehetne oldani, de ez abszolút elmélet:

össze kell kapcsolni a két shop ps_customer és hozzátartozó tábláit (pl.: ps_address stb.), hogy a két shop oda írjon. talán én csinálnék egy harmadik db-t ezekkel a táblákkal, és átírnám php-ben külön mysql_connect-el -mindenhol ahol szükséges -a user felvitelét, címeit. egyébként még ide tartozik a ps_orders és társai, tehát hogyan szeretnéd kezelni a rendeléseket...?

Ha egyik shopban rendelnek akkor a másikban az látszódjon?

...sokat kellene ezen gondolkodni :) előbb szerintem nézd meg hogy az angol társak mit mondanak.

Attila

Link to comment
Share on other sites

Hát ha már magamnak kellene megoldanom, akkor inkább írnék egy modult, ami annyit csinál, hogy regisztrációkor beimportálja az adott felhasználót a másik shop-ba is, használva a csv fájlimportálós felületet... (ha jól emlékszem vevőket is lehet importálni vele). Így új verziónál is valószínűbb, hogy jól fog működni, még ha a ps adatbázisa változik is. No meg így tuti nem marad ki semmi. Másik előnye, hogy többször felhasználható... Csak admin felületen kéne megadni, hogy melyik PS-be (akár másik szerveren is lehet) menjenek az adatok.

 

De azért jobban örülnék egy már kész, többször kipróbált modulnak...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...