Jump to content

Custom Fields on Customer Registration - Campuri noi in pagina inregistrare clienti


Recommended Posts

Testat pe Prestashop v.1.3, v.1.4.

 

Vom arata in acest tutorial cum puteti crea campuri noi in pagina de creare cont in magazinele Prestashop.

 

In cazul nostru este vorba despre cele mai cautate campuri de catre proprietarii de magazine online din Romania, cele necesare pentru Inregistrare Firme, si anume: CUI, Nr.Reg.Com, Banca si IBAN.

 

Puteti aplica aceasta metoda pentru a crea orice si oricate campuri doriti.

 

Aplicarea acestei metode necesita cunostinte minime de PHP SI MySql.

 

Demo

 

Tutorialul poate fi gasit aici: Custom Fields on Customer Registration Prestashop

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

folosesc presta 1.4.6.2 ... am facut totul ca in tutorial... si nu functioneaza... probabil am gresit pe undeva desi ma indoiesc... sunt putin in ceata... mai este un post cu o solutie de adaugare de campuri noi... .. am testat si varianta aia... si comparativ cu metoda asta .. acolo cel putin imi afisa campurile cui,iban,banca bla bla.. in administrare>clienti>adrese.. dar nu imi afiseaza pe pe pagina de inregistrare client nou... iar cu metodata asta..... nu imi afiseaza pe pagina de inregistrare... iar in administrare imi anuleaza toata sectiunea CLIENTI... nu se incarca pagina...

 

daca mai aveti vreo solutie.... v-as fi recunoscator

Link to comment
Share on other sites

Am reusit sa fac sa-mi apara campurile... pe site fara "clearsmarty" .... am gasit in tutoriale ... forum franta extrem de bine explicat... la noi romanii e mai greu.. nu avem timp domne... sau mai bine spus este FOAME DE BANI... cand termin tot + functionare o sa postez un tutorial complet si detaliat... + in curand termin si o tema pentru 1.4.6.2 si o voi oferii gratuit... impreuna cu un tutorial detaliat... cum sa-ti faci o super tema doar din css fara imagini... O seara buna!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...