Jump to content

Themes gratuite ... bune de ceva?


andyxfun

Recommended Posts

Salut la toti!

Abia am inceput sa folosesc prestashop.

L-am instalat, totu bun si frumos.

Apoi am dat de module si them-uri...

 

Naspa...

 

Cum zice si titlul, caut ceva themes "normale" si gratuite (si da, am cautat pe google si am dat ori de themes care parca erau facute de oligofreni -dar gratuite-, ori 404 ori themes care nu sunt deloc gratuite :( ...)

 

Si da, stiu ca s-a mai postat asa ceva si inainte... dar ce am gasit eu era prin iunie postat si era mai degraba o cearta intre 2 useri decat un thread real...

 

Deci daca stie cineva o sursa calumea de themes free... SAU ... daca imi puteti indica un tutorial solid pt crearea propriei mele theme, si asta ar fi foarte ok :D

 

Sper ca am fost clar, concis si deloc enervant.

Ciao!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

De cele mai multe ori temele gratuite ori sunt facute in graba ori au tot felul de erori.

Iti recomand sa arunci un ochi si la sectiunea generala 'Adapting prestashop > Themes.' pentru ca am vazut unele chiar interesante iar majoritatea raspunsurilor erau pozitive.

Ideea e ca nu poti avea ceva gratis care sa arate si profesional in acelasi timp, pentru asta ori trebuie sa scoti bani ori trebuie sa te joci cu codurile din prestashop pana inveti toate chichitzele si il poti costumiza dupa propriul plac. ( necesita foarte multa practica, dar din fericire ai o gramada de surse puse la dispozitie pentru asta).

 

Multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...