Jump to content

Skupiny - nefunkční slevy v kategoriích PS1.4.0.17


milos.l

Recommended Posts

Dobrý den všem.

 

Mám následjící problém. V obchodě, který spravuju, mám vytvořeno několik kategorií a podkategorií (4 úrovně do hloubky). A já potřebuju nastavit skupinové slevy pouze pro určité zboží. V některých kaegoriích potřebju třeba 20% a v jiných kategoriích 30% slevu. Myslel jsem tedy, že založím skupinu a nadefinuju hlavní slevu 20% pro všechno zboží! A poté jen definuju kategorie, ve kterých bude sleva 30%.

 

Bohužel, ale toto mi nefunguje! Všechno zboží má slevu 20% - podle hlavního pravidla skupiny a dílčí nastavení kategorií se neprojeví. Může mi někdo poradit s tímto problémem?

 

Díky

Miloš

Link to comment
Share on other sites

EE, v základní Prestě tohle jde ošetřit jedině tak, že můžeš nadefinovat globální slevu pro všechny kategorie a zboží pro určitou skupinu a pak můžeš libovolné zboží slevnit jen pro určitou skupinu.

 

Pokud tomu rozumím tak píšeš, to co jsem právě udělal. Nastavil jsem ve skupině - globální slevu pro všechno zboží (třeba 20%) - a u každé kategorie, které chci slevově oddělit, jsem nastavil příslušnou slevu (třeba 30%).

 

A ono mi to nefunguje. Popiš mi prosím, kde přesně lze to co si psal nastavit.

Link to comment
Share on other sites

Když si otevřeš v BO produktovou kartu, je tam záložka CENY, kde můžeš definovat cenu/slevu pro uživatelskou skupinu.

 

Nojo, to pro mě neni řešení - v obchodu mám 8100 položek a z toho potřebuju pro těch 8000 nastavit slevu (podle dané katgorie ve skupině). Ostatních 100 položek má mít nastavenou globální slevu (podle skupiny).

 

Postě nechápu, proč se dají v definici skupin nastavit jednotlivá procenta pro každou kategorii katalogu, když to potom nefunguje - že by bug? Nebo něco dělám špatně!

 

Projistotu přikládám screenshot, s otevřenou editací skupiny! Kde je vidět, že pro všechno zboží je nastavena globální sleva, a o něco níže dílčí slevy pro každou kategorii!

 

Poraďte někdo, prosím!

post-233778-0-42832500-1319745381_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Aha, tak jsem asi na to přišel. Buď funguje sleva globálně pro všechny kategorie, nebo jen pro kategorie které pro tu skupinu nadefinuješ, ale ne obojí najednou :/

 

No já jsem zkoušel nejprve nenastavit tu globální slevu - resp. nastavil jsem 0% - a v kategoriích jsem nastavil 30%. A bohužel to nefungovalo. Všechno zboží bylo s původními cenami, tj. globálně bez slevy. Tak nevím.

 

Pokud se ti to povedlo - nastavit slevu jen v určité kategorii - tak mi to prosím nějak popiš. Asi něco dělám špatně :( !

Link to comment
Share on other sites

 

No já jsem zkoušel nejprve nenastavit tu globální slevu - resp. nastavil jsem 0% - a v kategoriích jsem nastavil 30%. A bohužel to nefungovalo. Všechno zboží bylo s původními cenami, tj. globálně bez slevy. Tak nevím.

 

Pokud se ti to povedlo - nastavit slevu jen v určité kategorii - tak mi to prosím nějak popiš. Asi něco dělám špatně :( !

 

Jediné co mě ještě napadá, tak že jsem měnil u zákazníka defaultní zákaznickou skupinu, na tu pro kterou si nastavil tu cenu v kategoriích.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dobrý den, po čase se zase vracím s tímto problémem - nefunkční slevy v definovaných kategoriích. Zkoušel sem mnohé, např. upgrade na nejnověší prestu, ale stejně se nic nevyřešilo. Ta jsem se trochu pošťoural v databázi a našel jsem toto:

 

tabulka: ps_product_group_reduction_cache, uchovává pro každý produkt nastavení slevy, pro každou skupinu, a protože se tabulka nazývá CACHE! předpokládám, že to jsou nakešovaný informace, které byse měli někdy za čas refrešovat. Avšak to se neděje! Buďto je to záměr, nebo je ěkde BUG! Když jsem doplnil příslušné hodnoty do této tabulky, pro konkrétní nefungující produkt, tak se sleva ihned zobrazila dobře! Tudíž tato tabulka řídí slevy produktů ve vybraných kategoriích a skupinách!

 

Dovedl byste mi někdo poradit jak tuto situaci vyřešit? Nejhorší je, že by měla tato tabulka obsahovat všechny produkty, které patří do příslušné skupiny. Jenže se tak něděje, tudíž některé zboží je naceněno dobře, jiné chybně! Ale v 8000 položkách se to fakt šptaně hledá!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...