Jump to content

Atributy a skupiny pro méně chápavé


czsars

Recommended Posts

Jsem tupec,blbec,lama,atd,atd

 

Prosím o radu

Je to zřejmě u všech verzí podobné,ne-li stejné ale přece. Presta 1.4.5.1

 

1.Mám určitý produkt

2.Potřebuji aby k tomu produktu byla možnost přiřadit atributy (řekněme celkem 5 rozbalovacích polí s atributy)

3.Aby každé pole bylo ve výchozí pozici jako NIC (Zkrátka pokud někdo nějaké pole nerozbalí a nevybere podle potřeby,cena se nemění)

4.Pokud zákazník vybere jakýkoli atribut aby se cena automaticky připočítala

 

Děkuji,samozřejmě příklad mi stačí třeba na dvou až třech atributech. viz .příloha:-)

post-35628-0-21130300-1319698497_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jelikož tě nemám rád, tak ti poradim tak, abys to i ty zvládnul, ke každé komoditě (skupině atributů) si přidej atribut "výchozí" a ten dávej ke každému rozbalovacímu menu co se má zobrazit.

 

Sakra ahoj Jackrabbite ty osino v prdeli,Tebe jsem dlouho neviděl:-) Neměl jsem se s kým handrkovat.

Ne vážně,tohle je mi jasné ale fakt to v téhle verzi nejde.Výchozí mi jde udělat pouze jedna skupina ale co je hlavní,tak pouze ta první přičte cenu a ostatní nereagují.Myslíš,že za to může nové theme? Ještě dodám vytvořil jsem skupiny pak jsem do každé přidal atributy a v produktu jsem těm atributům přidal navýšení ceny.Pokud udělám jen jednu skupinu s těmi atributy,tak to jde.

Link to comment
Share on other sites

Snad ani není možný, jak si retardovanej.

 

Můžeš mi říct, jak se jmenuje topic na této stránce http://www.prestasho...hlavni-diskuze/ řekněme 6. odshora?

 

Jackrabbite,vycházejme tedy z toho,že jsem retardovanej,ostatně v názvu jsem to už uvedl.Jsi schopnej takovýmu retardovi polopaticky poradit? Stačí mi to na dvou atributech astatní se snad budou vytvářet stejně.Děkuji

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nakousnu tohle téma, protože jsem taky retardovanej :-) Nééé, prostě ať to zkouším jakkoliv, pořád bez výsledku.

 

Mám prsteny, různé velikosti, dejme tomu velikost 5,6,7,8, potřebuju, aby si zákazník vybral tu správnou. Normálně v prestě to nastavím, to je v poho, ale potřebuju to naimportovat, protože takhle se dupat skoro se 4000 prsteny je blbost.

 

A tak jsem si stáhnul vzor, ve kterém je toto:

 

id_product ; options ; reference ; supplier_reference ; ean13 ; wholesale_price ; price ; ecotax ; quantity ; weight ; default 1;Length:120,Width:140;AB11242;15472C;1234567890123;120;900;5;10000;5;1 1;Length:100,Width:160;AB11243;15473C;1234567890124;120;900;5;10000;5;0

 

Nojo, ale "options" mi není vůbec jasné. Pochopil jsešm, že každou velikost prstenu musím dát zvlášť, už kvůli jednotlivému množství a nastavení hlavního atributu, ale doprdele jak to mám zadat?

 

 

200149;"Prsten,5";;;;;;;;0;;0
200149;"Prsten,8";;;;;;;;0;;0
200149;"Prsten,6";;;;;;;;0;;1
200149;"Prsten,7";;;;;;;;0;;0

 

nefunguje

 

 

200149;"Prsten:5";;;;;;;;0;;0
200149;"Prsten:8";;;;;;;;0;;0
200149;"Prsten:6";;;;;;;;0;;1
200149;"Prsten:7";;;;;;;;0;;0

 

taky nefunguje. Mám vytvořenou skupinu atributů "Prsten", k ní atributy, ale jak s tím CSV, to si lámu hlavu už třetí den.

A určitě neexistuje možnost, jak to dát na jeden řádek?

 

---------------------

 

Kupodivu, asi jsem něco dělal blbě, protože druhá varianta teď fachá, ale jinak jsem se nechal nakopnout tady:

http://www.prestashop.com/forums/topic/81802-import-atributu-ke-vsem-polozkam/page__p__452488__hl__atributy__fromsearch__1?do=findComment&comment=452488

Edited by Aramon (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...