Jump to content

Upgrade 1.4.5.1-1.4.6.1


Recommended Posts

Solutia este sa redenumesti arhiva prestashop 1.45.1 in prestashop.zip si sa o pui manual in directorul tau admin/autoupgrade.

Robert

 

a facut cineva upgrade de la 1.4.4.1 la 1.4.5.1 ..?

 

Am tot incercat, dar nici macar nu apuca procesul de upgrade sa inceapa, ca-mi da eroare.

-am scris si aici

post-294359-0-39867600-1318688240_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ok .. n-a mers.

am uploadat 1.4.5.1 in dir-ul meu admin/autoupgrade/ ..l-am lasat acolo zip-uit si am incercat update.. N-a mers.

Nu cred ca poate functiona atat timp cat n-am modificat nici-un fisier in care sa indic sa se faca download-ul de la locatia aceea...

Link to comment
Share on other sites

ai dreptate, nu l-am redenumit: am facut-o insa acum..

Am uploadat apoi acest prestashop.zip in admin/autoupgrade/ si am incercat.. Apoi l-am pus in admin/autoupgrade/latest/ si tot n-a mers.

N-am gasit calea indicata in AdminSelfUpgrade.. pe la ce linie de program e ?

 

pe pagina web de admin prestashop scrie (sub Upgrade prestasop now):

see CHANGELOG

Link to comment
Share on other sites

a facut cineva upgrade de la 1.4.4.1 la 1.4.5.1 ..? Am tot incercat, dar nici macar nu apuca procesul de upgrade sa inceapa, ca-mi da eroare.

-am scris si aici

pana la urma am facut upgrade-ul manual: a mers fara probleme, site-ul e functional.

-nu-mi explic de ce n-a functionat modulul autoupgrade.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

odata trecut la 1.4.5.1, ma lovesc acum de-o mica chichita, careia nu stiu sa-i dau de cap:

in modulul Produse noi, sub produsele noi scrie in franceza En savoir plus... adica Vezi mai multe detalii (din produsul respectiv).

-nu stiu unde pot face traducerea asta.. am tot cautat, dar nimic..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

for the record:

intre timp am facut update la 1.4.6.1 -tot manual am facut update-ul, ca autoupdate iar n-a mers.. :angry:

Aparent totul e ok, scrie in admin ca am varianta 1.4.6.1.. dar parca n-am regasit features descrise in changelog-ul de lansare al editiei.. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...