Jump to content

Zakázat "Přidat do košíku"


Karel Rehak

Recommended Posts

Zdravím, jak znepřístupnit přidání produktu do košíku? Když dám počet na skladě "0", tak se tlačítko sice znepřístupní, ale zase se objeví hláška, že zboží není na skladě. Navíc když bych topak chtěl obnovit zpět u padesáti produktů, tak by to nebyla moc příjemná práce...
Při přidávání produktu mám defaultně nastaveno

Standardní: Zakázat objednávky (Nastaveno v Předvolbách)

ale objednat to jde stejně a vůbec nevím, kde se to v předvolbách nastavuje.

Omlouvám se, jsem začátečník....

Link to comment
Share on other sites

Udělal jsem to tak to.
V souboru product-list.tpl jsem upravil tento řádek:
{if ($product.allow_oosp OR $product.quantity > 0) && $product.customizable != 2}
Místo hodnoty 0 jsem dal 500. Lze dát jakékoliv vyšší číslo, než je nejvyšší počet jakéhokoliv produktu.

V souboru product.tpl jsem přidal attribut DISABLED:

quantity == 0} style="display:none;"{/if} id="add_to_cart" class="buttons_bottom_block"><input disabled type="submit" name="Submit" value="{l s='Add to cart'}" class="exclusive" /></p>

Kdo používá modul "Doporučujeme" musí ještě upravit soubor homefeatured.tpl stejně jako v souboru product-list.tpl:
{if ($product.quantity > 0 OR $product.allow_oosp) AND $product.customizable != 2}

Link to comment
Share on other sites

asi nechápu smysl skrývání tlačítka,chceš jen katalog?Bud to jde dát do košíku,což je smysl aplikace a nebo to umožní zboží objednat,i když skladem není.Hláška "je skladem a "na objednání" se dá nastavit,aby byl zákazník v obraze.Zásahy do kody by asi měly být až na posledním místě při řešení v celku triviálního problému.Jo,a někde se už skrytí tlačítka řešilo...

Link to comment
Share on other sites

Ne, chtějí obchod, ale časově teď nestíhají, tak že je to zatím jako katalog, pak vrátím ty tři řádky do původního stavu a je to.
Nic jednoduššího jsem nenašel. Když dáš zboží na 0 kusů, tak je tlačítko nepřístupný, ale je tam hláška, že zboží není dostupné, což je na prd....

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Zdravím lidičky,
zjistila jsem problém na stránkách...po rozkliknutí kategorie se mi v seznamu zboží u všech produktů zobrazuje skladem a to i přes to že některé zboží skladem není, na adminovi je nastaveno 0 kusů.
Po rozkliknutí zboží je tam správně uvedeno "Na Objednávku". Nevíte někdo čím to je že to v seznamu ukazuje špatně?

Link to comment
Share on other sites

tak jsme bohužel zjistili při otestování v demo verzi přímo Prestashop zde na stránkách....testován mcbook v doporučujeme..ukazuje skladem a v detailu ukazuje Na objednávku...pokud by někdo věděl jak toto vyřešit, prosím písněte. Díky Petra

Link to comment
Share on other sites

Asi nějak nechápu problém... Mě nic na shopu takového neukazuje, když není na skladě, ukazuje, že není na skladě a když jsem teď v demu presty zadal zboží s názvem "pokus notebook" do sekce "laptops" a "Home", tak při kliknutí na kategorii "laptops" se ve výpisu zboží z kategorie ukazuje, že je "out of stock", tak jak to má být... Jakou máš verzi Presty?
Kdyžtak zkus upgradovat na novější, ale o tomhle problému jsem ani u dřívějších prest neslyšel...

Ještě mě napadlo, jestli nemáš chybu v překladu a nemáš třeba špatný překlad, kde je u obou slovo "skladem" ;) Zkus přepnout na angličtinu, jestli tam bude "aviable" a "out of stock"

Link to comment
Share on other sites

Ano v seznamu zboží v kategoriích ti to ukazuje že není na skladě...ale máš zaškrtnuto v BO nelze objednat, když není skladem. Tudíž tam nemáš tlačítko vložit do košíku. Pak je to správně, tak mi to funguje. Já to tam ale potřebuju, jelikož šaty jsou na objednávku v detailu mám "na objednávku"-mnou vepsané do karty zboží a v BO mám zaškrtlé povolit objednání, když není skladem...pak je v seznamu zboží všude skladem..i když je na objednání..a tak to funguje i v originálu

Nevím asi to neumím popsat..tak zkusím nějaký PRTSC

Link to comment
Share on other sites

Á, takto :) - To nastavení "nelze objednat, když není skladem" bylo potřeba uvést, jinak jsem počítal, že máš defaultní nastavení...
No, tak s tímhle ale nepomůžu, respektive chtělo by to zásah do kódu, protože logika Prestashopu v tomhle přemýšlí jinak - i pro mně je to tak trochu logické...

Když nemáš zaškrtnuto "nelze objednat, když není skladem" automaticky se tedy počítá s tím, že zákazník si zboží může objednat, i když není na skladě... V popisku při rozkliknutí kategorie je tedy v eng originále hláška "Aviable", tedy dostupný a myslí se tím "dostupný k objednání". To že je nebo není skladem už nehraje roli - Prodejce tak prostě umožňuje objednání, i když není na skladě a hodí se to i na "předobjednávky" (ETA)

Pomocí úpravy češtiny, jestli tedy dobře chápu tvůj záměr, se to dá vyřešit - Prostě místo "skladem" změníš buď na "dostupné" (to skladem vůbec asi v další verzi češtiny upravím na "dostupné" ) nebo na popisek "k objednání" nebo něco podobného...
Pak aktivuješ zobrazování, kolik kusů je skladem, ať zákazník vidí, jestli je, nebo není skladem... Dá se pak aktivovat i mail, který zákazníka upozornění po objednávce, že vybrané zboží není na skladě a informuje ho, že se dodání třeba kapáneček zpozdí...

Link to comment
Share on other sites

Mysleli jsme si že by se to muselo přepsat...jen by stačilo aby to načítalo to co si tam člověk dopíše aby se zobrazovalo,když zboží není skladem a je povoleno objednání. Šaty objednávám dle požadavků zákaznic a
proto je lze objednat, i zákaznice počítají s dodací dobou, kterou u nich mám uvedenou. Jen mám strach aby je to nemátlo.
zatím vyřešeno následujíc, než to třeba někdo upraví :-)

12253_h7UCmBbzaI9310sEgD2b_t

Link to comment
Share on other sites

Mysleli jsme si že by se to muselo přepsat...jen by stačilo aby to načítalo to co si tam člověk dopíše aby se zobrazovalo,když zboží není skladem a je povoleno objednání. Šaty objednávám dle požadavků zákaznic a
proto je lze objednat, i zákaznice počítají s dodací dobou, kterou u nich mám uvedenou. Jen mám strach aby je to nemátlo.
zatím vyřešeno následujíc, než to třeba někdo upraví :-)


Tohle je myslím naprosto dostatečné řešení... Výborně!
Vypadá to dobře a nechal bych to tak... Já, z pohledu zákazníka, zmaten rozhodně nejsem a působí to na mě rozhodně lépe, než kdyby tam bylo třeba mnou navrhované "k objednání", takže nechal bych to tak... ;)
Link to comment
Share on other sites

Další problém a snad už poslední, všimla jsem si že kód zboží (reference) se schová pod kombinace zboží,
např. když přidáte zboží a má více kombinací barevných v detailu zboží tak kód je schován pod kombinacema.
Když kombinace zboží nejsou tak kód je vidět....

kód potřebují vidět zákazníci i my.....když pak volaj, aby jsme věděli o čem kdo chce mluvit

Nevíte co s tím?

Link to comment
Share on other sites

Ono totiz u kombinací zbozi je moznost zadat jejich referencni znaceni taky ovsem nevim jestli to nezmeni defaultni-obecne nastaveni produktu, vim ze lze odlisit cenu(navyseni,snizeni,atd)ty kody by meli tudiz jit priradit ke kombinacim taky a snad by meli byt i videt, jinak bude nutny zasah do kodu nebo nedelat kombinace ale vypsat nekolik typu jednoho produktu zvlast (je to urcite vic prace...).
No a jeste k tem stavum zbozi(je nebo neni na sklade) muzete tyhle popisky delat u kazdyho zbozi v jeho karte tam si muzete napsat treba "na objednani 8-10dnů" apodobne.A kdyz je nula zbozi a je povoleny obejdnani zorbazi se i tahle zprava.
Držím palce:)

PS: ono ta presta se jen zdá že je místama tak "hloupá"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...