Jump to content

Nová instalace s částečnými daty z databáze


jirpol

Recommended Posts

Chtěl bych nainstalovat čistou Prestu 1.4.4.1 a nechtěl bych ztratit udaje o zákaznících a jejich objednávkách, dále bych chtěl nechat kategorie a zboží. Původní Presta mi běží na 1.2.5.0. Je to vůbec tak možné. Moc se v tom nevyznám a nevím, které tabulky z databáze bych měl exportovat. Díky za každou smysluplnou radu.

Link to comment
Share on other sites

Chtěl bych nainstalovat čistou Prestu 1.4.4.1 a nechtěl bych ztratit udaje o zákaznících a jejich objednávkách, dále bych chtěl nechat kategorie a zboží. Původní Presta mi běží na 1.2.5.0. Je to vůbec tak možné. Moc se v tom nevyznám a nevím, které tabulky z databáze bych měl exportovat. Díky za každou smysluplnou radu.

Stačí shop updatovat. Na Wiki je návod - http://www.prestashop.com/wiki/Installing_and_Updating_PrestaShop_software/#Update_PrestaShop. Od verze PS 1.1 update dokáže přetavit databázi na novou verzi.

Link to comment
Share on other sites

Updatovat bych moc nechtěl, protože jsem tam dělal nějaké úpravy, kterých bych se chtěl zbavit a furt mi to dělá neplechu. Já už jsem to zkoušel updatovat podle návodu, ale s výsledkem jsem tedy nebyl spokojený.

Link to comment
Share on other sites

odpoveď je jednoduchá, upgradem neztratite nic o cem hovorite, paklize mate nejaky zasah do presty jako takove pak doporucuji udelat upgrade na subdomenu a opet udelat potrebne upravy .. ale nutno podoknout, ze mnoho uprav ktery se na 1.2 a vis delali jiz jsou v 1.4.4 zakladu .

mozna pro vetsi porozumneni by chtelo rict co vam po upgrade nefunguje neb z obecneho pojmenovani par uprav asi nic nepozname.

Link to comment
Share on other sites

Upgrade spočívá v tom, že se nainstaluje čistá instalace PS a zkopíruje se soubor settings.inc.php. Podle něho instalační skript pozná, že má dočinění se starší verzí a nabídne upgrade. Ten na existující databázi aplikuje skripty, které jí přemění v databázi pro instalovanou verzi PS. Výsledkem operace bude čistá instalace PS se starými daty. Všechny záplaty a úpravy původního kódu se samozřejmě ztratí.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...