Jump to content

Sledování zásilek (Track&Trace) u České pošty


josejumbo

Recommended Posts

předpokládám že číslo zásilek dostanete po odeslaní balíku s tímto číslem pak stejně musíte navštívit kartu prodeje a stačí do nové zprávy vybrat vrchní pole které si vytvoříte namísto "standardní zprávy" zprávu (Track&Trace) zadáte číslo.. a je to .

 

jinak by se na to musel udělat modul...

Link to comment
Share on other sites

Nevím co máte za verze. Ale shop tuhle funkci má.

Já pokud nastavím stav objednávky odesláno, zobrazí se mě políčko kam vložím podací číslo a to se odešle zákazníkovy.

Já na to navíc mám naprogramovaný modul, který to dělá za mě, vkládám čísla naráz ke všem balíkům co posílám v jednom dni

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 9 months later...

Nevím co máte za verze. Ale shop tuhle funkci má.

Já pokud nastavím stav objednávky odesláno, zobrazí se mě políčko kam vložím podací číslo a to se odešle zákazníkovy.

Já na to navíc mám naprogramovaný modul, který to dělá za mě, vkládám čísla naráz ke všem balíkům co posílám v jednom dni

 

Můžu se zeptat, jakou máte verzi Prestashopu? Já mám totiž 1.5.1. a ikdyž ten e-mail se odešle, tak číslo zásilky se tam neodešle, jenom prázdná proměnná "{followup}".:(

 

Děkuji

Link to comment
Share on other sites

Když se podívám na anglickou a českou verzi emailových šablon shipped.html a shipped.txt, tak jsou dost odlišné. Přijde mi, že ta česká není upravená pro verzi 1.5.

Zkusím to omrknout, jestli tam nebude zakopaný pes. Díky za tip!

Link to comment
Share on other sites

Mám stejný problém tj. ve verzi 1.5.2.0 i přesto, že doplním sledovací číslo zásilky na objednávce, do mailu zákazníkovi se nedotáhne nic:

 

Můžete sledovat svou zásilku přes následující odkaz:.

 

Jinak ten patřičný kód () není v šabloně shipped.html, nýbrž v in_transit.html:

 

Můžete sledovat svou zásilku přes následující odkaz: : {followup}

 

A zákazník když se dívá na své objednávky (order-history), tak vidí jen prostý kód namísto odkazu, ale to by tak nevadilo, jak ten prázdný odkaz v těle e-mailu.

 

PS: u dopravce mám URL nastavenou na http://www.ceskapost...y.php?barcode=@

 

************************************

EDIT - funkční řešení:Takže vyřešil jsem to ve verzi 1.5.2.0 díky shipping_number namísto followup takto:

 

1) Editovat soubor AdminOrdersController.php (cca řádek 300) , umístěný zde: web\controllers\admin\AdminOrdersController.php takto:

$templateVars = array(
   '{followup}' => str_replace('@', $order->shipping_number, $carrier->url),
   '{firstname}' => $customer->firstname,
   '{lastname}' => $customer->lastname,
   '{id_order}' => $order->id,
      '{shipping_number}' => $order->shipping_number,
   '{order_name}' => $order->getUniqReference()
  );[/size]

[size=5]

Pozn.: (přidáno '{shipping_number}' => $order->shipping_number,

 

2) Editovat překlad šablony e-mailu (in_transit.html)

vložit {shipping_number} např. takto:

Můžete sledovat svou zásilku přes následující odkaz: <a href="http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/sledovani-zasilky.php?barcode={shipping_number}&locale=CZ&send.x=91&send.y=8&send=submit&go=ok">Česká pošta</a> nebo tento kód: {shipping_number}.

 

Po kliknutí v e-mailu na odkaz "Česká pošta" se hned vyplněný kód i odešle ;)

************************************

Edited by palituner (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mám stejný problém tj. ve verzi 1.5.2.0 i přesto, že doplním sledovací číslo zásilky na objednávce, do mailu zákazníkovi se nedotáhne nic:

 

 

 

Jinak ten patřičný kód () není v šabloně shipped.html, nýbrž v in_transit.html:

 

 

 

A zákazník když se dívá na své objednávky (order-history), tak vidí jen prostý kód namísto odkazu, ale to by tak nevadilo, jak ten prázdný odkaz v těle e-mailu.

 

PS: u dopravce mám URL nastavenou na http://www.ceskapost...y.php?barcode=@

 

************************************

EDIT - funkční řešení:Takže vyřešil jsem to ve verzi 1.5.2.0 díky shipping_number namísto followup takto:

 

1) Editovat soubor AdminOrdersController.php (cca řádek 300) , umístěný zde: web\controllers\admin\AdminOrdersController.php takto:

$templateVars = array(
	   '{followup}' => str_replace('@', $order->shipping_number, $carrier->url),
	   '{firstname}' => $customer->firstname,
	   '{lastname}' => $customer->lastname,
	   '{id_order}' => $order->id,
       '{shipping_number}' => $order->shipping_number,
	   '{order_name}' => $order->getUniqReference()
	  );[/size]
 
[size=5]
Pozn.: (přidáno '{shipping_number}' => $order->shipping_number,

 

2) Editovat překlad šablony e-mailu (in_transit.html)

vložit {shipping_number} např. takto:


Můžete sledovat svou zásilku přes následující odkaz: <a href="http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/sledovani-zasilky.php?barcode={shipping_number}&locale=CZ&send.x=91&send.y=8&send=submit&go=ok">Česká pošta</a> nebo tento kód: {shipping_number}.

Po kliknutí v e-mailu na odkaz "Česká pošta" se hned vyplněný kód i odešle ;)

************************************

 

Problém s "followup" nastane, když se na to pokoušíte použít jiný stav objednávky, než ten, který k tomu byl určen (tuším id 4). Stačí si seskládat stavy, tak aby tento zůstal.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...