Jump to content

Import produktů (kategorie, obrázky)


kremik

Recommended Posts

Dobrý den,

mám problém s importem produktů do Presty 1.4.4.1. Ať si vyrobím různě velké CSV (různé množství atributů), tak se mi pokaždé naimportují pouze informace do hlavní tabulky produktů. Pokud do CSV produktů přidám jakoukoliv kategorii, tak se mi stejně vloží všechny produkty jen do hlavní (HOME) kategorie. Stejně tak když vložím např. URL obrázků, tak se mi žádné nepřipojí.

 

Případ 1)

Name;Category;Quantity;Image URL

Produkt A;21;123;../../obrazky/obrazek.jpg

Naimportuje: Produkt A, do kategorie Home (ID=1), v Quantity=123, bez obrázků

 

 

Případ 2)

Name;Category;Quantity;Image URL

Produkt A;21;123;http://test.cz/obrazek.jpg

Naimportuje: Produkt A, do kategorie Home (ID=1), v Quantity=123, bez obrázků

 

 

 

Případ 3)

Name;Category;Quantity

Produkt A;21;123

Naimportuje: Produkt A, do kategorie Home (ID=1), v Quantity=123

 

 

Netušíte, jestli nemusí být někde něco nastaveno, aby to importovalo korektně i do relačních tabulek? Presta píše, že všechna nastavení jsou OK.

 

Díky,

Kremik

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

já zas mám problém s češtinou. mám např. název produktu kolibříci, nahraji ten soubor do presty. import zboží, vyberu souboru products.csv, dám další krok a ty položky s diakritikou se nenačtou, je tam prázdné políčko.

 

a když zaškrtnu soubor v kódování iso-8859-1, tak se mi v políčku zobrazí kolibøíci.

 

já bych potřeboval kódování windows-1250.

 

nevíte někdo jak to vyřešit? toto jsem ve fóru nikde nenašel.

Link to comment
Share on other sites

jo, tak jsem to měl akorát místo utf-8 jsem měl windows-1250. dík.

 

a víš kolik lidem jsi pomohl? kotlům a kotlům. a kotlům. mě je krásně když vím, že jsem někomu pomohl a že jsem mu udělal úsměv na xichtě. co víc člověk potřebuje? teď jsem si vzpomněl na básničku od bítls all need is love. a ze své zkušenosti můžu říct, že je to pravda jak vyšitá.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mám stejný problém jako kremik - zboží se importuje jen do hlavní kategorie Home (Úvodní stránka).

 

Zkoušel jsem přechod na Prestu 1.4.6.2, protože jsem se domníval, že je to bug v 1.4.4.1. Ale stále stejné, produkty se importují jen do kategorie ID 1 - Home ať dělám co dělám.

Zkoušel jsem různé formáty v csv souboru, v uvozovkách, bez uvozovek, ID kategorie, "název kategorie", bez výsledku.

 

Na jiné doméně jsem nainstaloval čistou instalaci 1.4.6.2, naimportoval kategorie a následně produkty ze vzorových csv (ve verzi 1.4.6.2 ke stažení v BO, záložka Nástroje -> CSV import) a stejně nefunguje, produkty se objeví pouze v Home, přestože v csv jsou uvedeny 2 kategorie.

 

Co může být špatně, hosting (banan.cz)?

 

Jen doplním, že jsem prohledal kde co ve fóru, ale řešení jsem nenašel, tak mne nekamenujte, že nehledám. Chyby typu "přeskočit 1. řádek při importu", zvolit položku "Zboží" ne "Kategorie", a podobně, to vážně nejsou.

Link to comment
Share on other sites

Postni mi ty tvoje csv.

V nové instalaci s čistou databází jsem zkoušel import vzorových CSV - kategorie a pak produkty, ve verzi 1.4.6.2 ke stažení v BO, záložka Nástroje -> CSV import. Zkoušel jsem je sem postnout, ale hází mi to, že nemám oprávnění.

 

Jedinou úpravu, kterou jsem v testovacím eshopu dělal, byl import češtiny, přes ftp, protože přes BO mi to nefunguje (asi problém s GZIP).

 

Takže ještě zkusím znovu čistou instalaci bez jakýchkoliv zásahů a otestuji import. Pokud bude stále problém, vidím to na hosting. Pak to tedy zkusím nainstalovat někam na local a uvidíme (ale do toho se mi fakt nechce).

Link to comment
Share on other sites

Právě jsem zkoušel import na komplet nové instalaci 1.4.6.2 bez jakýchkoliv úprav, tedy i bez češtiny. Opět se nedaří, po importu jsou produkty pouze v kategorii Home. Jazykem to tedy zřejmě nebude.

 

Zbývá testnout jiný webhosting, nic jiného už mě nenapadá.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Import produktů mi funguje správně. Jen mám probléme z jazykovou mutací. Mám eshop v češtině a slovenštině. Je nějaký způsob, jak importovat produkty tak aby byly v obou jazycích? Mám i přeložené podklady, jen nevím jestli se dají touto funkcí naimportovat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...