Jump to content

Facebook


mildoriel

Recommended Posts

Salutare!

 

1. Doresc sa includ pe pagina mea de internet linkul catre pagina de facebook a magazinului online. Facebook ofera un cod care trebuie inserat. Mi-ar place sa il includ sub blocul de Yahoostatus. Cum trebuie facut?

 

2. Este un modul de facebook: Facebook Like a Lot v1.2. Nu am reusit sa il instalez nicicum. Cum il instalez, cum nu mai imi apare nimic pe pagina. Ce ar trebui facut? Am dezinstalat mai multe module inainte apoi am instalat acest modul, asa cum scrie in instructiuni, dar fara folos. Stie cineva cum se paote instala?

Pagina este: www.gemsale.ro

 

Va multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Încearcă alt modul, dacă cauţi în forumul în limba engleză vei găsi mai multe module facebook.

Dacă foloseşti presta 1.3.x, caută, dacă vrei, acest modul "Block Facebook Fan Page", la mie e funcţional de o grămadă de vreme, n-am avut probleme cu el la instalare, şi-l poţi muta unde vrei tu, după instalare.

Link to comment
Share on other sites

Depinde şi de rezoluţia pe care o ai la monitor. Pe monitorul meu, de exemplu, ţi se vede ok. Dar de ce nu ţi-l arată şi în IE nu ştiu, la mine e funcţional în amândouă, şi IE şi Mozilla, chiar şi cu alte browsere, cu precizarea că eu folosesc sursă 1.3.x, nu 1.4 ca şi tine.

Link to comment
Share on other sites

Pai si eu am versiunea 1.3.7.0 ca la DarkLucas si am acelasi modul de facebook ca la el. NUmai ca la el se vede in IE, la mine nu. In plus, nici in Firefox si nici in Chrome nu imi apare intreg acest modul. Nu am nicio tema instalata, dar problema imi persista. Trebuie sa il fac sa mearga si in IE, atata timp cati foarte multi il folosesc.

 

Un alt modul asemanator cu acesta? Mentioenz ca am mai instalat Facebook Like a Lot v1.2 dar acesta imi blocheaza complet pagina.

 

Mersi mult!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...