Jump to content

neviem zmeni jazyk v back office


Bru

Recommended Posts

Ahojte,

Som zaciatocnik v PrestaShop.

Prave som si nainstaloval verziu 1.4.4.1 nakonfiguroval shop, pridal nejake produkty atd. vsetko funguje aj slovencina, aj ked niektore preklady sa mi nepacia a budem ich chciet zmenit. (ale to az ked si precitam manual ze ako sa to robi)

Neviem vsak ako zmenit jazyk v back office na english, stale je tam slovencina. (ale nie vsetko, napr. zalozky/tabs su anglicky ...)

 

V manuali som sa docital ze, citujem:

In the "Language options" section, you can select which language will be displayed by default, both in the back office and the front office.

 

Ale nech menim ako chcem stale je tam slovencina.

Kde robim chybu, co si mam nastudovat?

 

vdaka

Bru

 

 

2011.09.25

1. Preinstaloval som PrestaShop s pociatocnymi nastaveniami english.

Potom som stiahol a nainstaloval slovencinu.

v Back Office separator_breadcrum.pngPreferences separator_breadcrum.png Localization

som nastavil Language locale: sk, Country locale:sk

 

Teraz mozem vo FrontOffice prepinat medzi enablovanymi jazykmy (aj slovencina)

ale v BackOffice je stale english a neviem to zmenit na iny jazyk. (to zatial nevadi, ale princip je princip)

 

 

2. Neviem kde prelozim text INFORMATION = Informacie

 

information.gif

 

badam dalej

Bru

 

2011.10.06

Tak som nasiel ze slovo "Information " pre Module: blockcms sa nepreklada cez

Back Office separator_breadcrum.pngTools separator_breadcrum.png Translations ako vsetky ostatne preklady

ale cez CMS block configuration. Je to podla mna trochu nesystemove. Ked preklady tak na jednom mieste...

11100601.gif

Dakujem si za vyriesenie toho maleho problemu.

Dufam ze to niektoremu zaciatocnikovi ako ja pomoze

Bru

 

 

 

 

2011.09.26

Pridaval som Zamestnancov(Employees) vsetko o.k.

Neskor som Zamestnancovi upravil "Back Office Color"

a ked som stlacil Save uvidel som chybu:

An error occurred while updating object. employee (Data truncated for column 'bo_uimode' at row 1)

error01.gif

 

pravdepodobne je to nieco s databazou ... neviem.

Zamestnanca som vymazal a znovu pridal s novymi hodnotamy.

Ked viete poradit potesim sa

Bru

 

2011.09.27

Uz netreba Internet mi poradil! ...

je to v nastaveni MySQL server mode, ja som mal srict mode

mysql> SELECT [spam-filter]SESSION.sql_mode;

+-------------------------------+

| [spam-filter]SESSION.sql_mode |

+-------------------------------+

| STRICT_TRANS_TABLES,NO_AUTO_CREATE_USER,NO_ENGINE_SUBSTITUTION |

+----------------------------------------------------------------+

1 row in set

Zmena na default mode sa robi v my.cnf/my.ini a dokumentacia je na:

http://dev.mysql.com...r-sql-mode.html

takze zmeny v Zamestnacoch uz teraz nehlasia chybu.

(PostgreSQL sa mi viac paci ako MySQL pozri napr.

http://www.databasej...-databases.html)

 

vdaka ti Internet za odpoved

:rolleyes: Bru

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Takze nastavenie jazyka v BO je individualne pre kazdeho zamestnanca takze si to nastvis v nastaveniach zamestnanca. Co sa tyka CMS nevidim dovod aby sa to prekladalo v prekladoch. Kedze cms je aj o obrazkoch a formatovani a nie len o texte. Ostatne preklady by mali by vzdy rovnake takze je vhodne ich exportovat. Je to len pravdepodobne na hlupom mieste lepsie keby to je v tej zalozke prekladov. Este si chcel prelozit zalozky. Kedze su generovane z databazy, cize nie su hardcoded nie su ani prekladane. Ale vo vseobecnej diskusii najdes v teme oficialne preklady najdes modul ododmna co ti prelozi vsetky polozky v databaze ktore boli pri instalacii slovenciny pretiahnute v databaze z anglictiny

Link to comment
Share on other sites

Takze nastavenie jazyka v BO je individualne pre kazdeho zamestnanca takze si to nastvis v nastaveniach zamestnanca. Co sa tyka CMS nevidim dovod aby sa to prekladalo v prekladoch. Kedze cms je aj o obrazkoch a formatovani a nie len o texte. Ostatne preklady by mali by vzdy rovnake takze je vhodne ich exportovat. Je to len pravdepodobne na hlupom mieste lepsie keby to je v tej zalozke prekladov. Este si chcel prelozit zalozky. Kedze su generovane z databazy, cize nie su hardcoded nie su ani prekladane. Ale vo vseobecnej diskusii najdes v teme oficialne preklady najdes modul ododmna co ti prelozi vsetky polozky v databaze ktore boli pri instalacii slovenciny pretiahnute v databaze z anglictiny

 

Vdaka za vysvetlenie... pomohlo mi to!

Bru

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...