Jump to content

Import produktů v1.1


jval

Recommended Posts

Zdravím, mám problém při importu zboží, zkoušel jsem už všechno možný, ale vždy mi vyhodí hlášku:

Zboží (s ID ##) se nedaří uložit

Hláška se generuje ze soubrou AdminImport.php ze této části kódu:

$res = false;
           if ($product->validateFields(UNFRIENDLY_ERROR) AND $product->validateFieldsLang(UNFRIENDLY_ERROR))
           {
               // If id product AND id product already in base, trying to update
               if ($product->id AND $product->productExists(intval($product->id)))
                   $res = $product->update();
               // If no id_product or update failed
               if (!$res)
                   $res = $product->add();
           }
           // If both failed, mysql error
           if (!$res)
               $this->_errors[] = mysql_error().' '.$info['name'].(isset($info['id']) ? ' (ID '.$info['id'].')' : '').' '.Tools::displayError('cannot be saved').$ok;



Ta první podmínka $product->validateFields(UNFRIENDLY_ERROR) AND $product->validateFieldsLang(UNFRIENDLY_ERROR) neprojde a tak není přiřazená žádná hodnota v proměnné $res.

Když jsem zkusil validateFieldsLang dát pryč, tak to psalo něco ve smyslu napadení systému a že rewrite link pro default languge je empty, jenže v csv pro import produktů se rewrite url nenastavuje.

Nevíte někdo co s tím.
Fakt ten jejich import funguje úplně na prd. Už fakt uvažuju že napíšu vlastní.
Sice jsem našel, že tady http://blog.vlastnieshop.cz/importni-modul-pro-prestashop-se-synchronizaci/ nabízí už nejaký hotový, ale nerad kupuju zajíce v pytli, tak bych byl rád za každou radu.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Import funguje naprosto skvěle, jen je nutné dodržovat jistá pravidla, základem je ho nepřipravovat v excelu, jelikož nedodržuje kodování. Druhá věc, při importování obrázků je důležité mít je ve vlastní složce v rootu na serveru a třetí věc, pokud importujeme produkty i s obrázky, musí mít produkty vyplněné ID a nenechat tak Prestu, aby ho doplnila sama. Jinak presta 1.1 měla problém s importem produktu, pokud jeho název začínal písmenem s diakritikou.

Link to comment
Share on other sites

Skouším import na lokalu, kategoorie a produkty v pohodě, obrázky ne :-(
Obrázky mam ve složce se shopem, cesty dobře, import nehodí žádnou chybu,ale obrázky nikde.
V popisu produktu v administraci shopu je jakoby obrázek,ale místo něj je tam jen jeho název a když na něj kliknu skočí stránka nenalezena cesta je do img/p/číslo obrázku.jpg
Napadá mě nenůže to být časovým limitem? je to 6000 položek...
Večer to budu muset skusit.

Link to comment
Share on other sites

Ty ID produktů musí souhlasit s tvým autoindexem produktů v DB. Jinak se ty obrázky prostě nenajdou.... protože i obrázky mají autoindex a čili jestli ty vytvoříš produkt s ID 5000 a obrázek má autoindex 1, tak je jasný, že se ti nenajdou...

EDIT: Jinak kdyby to bylo pamětí na serveru, tak by ti to udělalo alespoň nějaký obrázky...

EDIT2: A cestu k těm obrázkům musíš mít ze složky kde je AdminImport.php, čili cesta bude

../../tvojesložka/obrázek.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jestli vam do toho rozhovoru muzu skocit, tak doporucuju nainstalovat posledni stable verzi 1.2.5, kde implementovany import funguje velmi dobre, kdyz s nim umite zachazet a vite presne co chcete a co delate.
Bohuzel teno integrovany import je dosti omezeny a pouze globalni, takze pokud nemate vic jak 1k produktu, tak se da pouzit (generovani obrazku je otresne pomale, ale co vic od php cekat ze).
Nad 1k produktu doporucuju vytvorit vlastni importovaci nastroj vcetne vlastniho generovani obrazku (v C# nebo Java bude 10x rychlejsi).

Link to comment
Share on other sites

Já si import dělám na localhostu, kde mám všechno nastavený na MAX, takže není problém ani s pamětí, ani s maximální dobou pro vykonání příkazu apod. Pak si akorát tu DB vyexportuju a obrázky zkopíruju na FTP a mám klid a nemusim to dělat po 1k produktů....

Jinak GD knihovny jsou tak rychlé jako procesor na kterým běží server, takže...

Link to comment
Share on other sites

update je uveden napr. zde>
http://www.prestashop.com/wiki/Installing_And_Updating_PrestaShop_Software/#Update_PrestaShop

Import provadim na vlastnim serveru - cca 25000 produktu vlastnim nastrojem, jinak to nejde.
GD knihovny jsou rychle, ale ne v objektove delane preste, generuju 5 ruznych velikosti z jednoho zdrojoveho obrazku, to vse 25k x, takze
resenim pro tohle rozhodne neni "generate thumbnails integrated in presta", nybrz to co jsem psal vyse.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...